Panevėžio ligoninė sugrįžta į normalų ritmą – ligoniai kviečiami planinėms operacijoms

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Respublikinė Panevėžio ligoninė pamažu grįžta į normalų ritmą ir atnaujina veiklą skyriuose.

Respublikinė Panevėžio ligoninė pamažu grįžta į normalų ritmą ir atnaujina veiklą skyriuose. Dar praėjusių metų pabaigoje, paskelbus karantiną, laikinai buvo sustabdytos planinės paslaugos, tačiau jau nuo šios savaitės nemaža dalis paslaugų atnaujinamos.

Ligos niekur nedingo

Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus naujienų portalui JP teigė, kad buvo stebima pandemijos plitimo situacija.

„Sumažėjus Lietuvoje COVID-19 sergančiųjų skaičiui, o tai pasiekta įvedus karantiną, galime teikti daugiau paslaugų ne tik sergantiems koronavirusu. Juolab kad žmonės laukia planinių paslaugų – ligos niekur nedingo. Žmonės serga lėtinėmis, ūmiomis ligomis ir jiems būtina pagalba. Panevėžio ligoninė nieko nelaukdama palengva atgniaužia suvaržymus ligoniams, kurie neserga COVID-19, ir sudaro galimybę gydytis, nes negydant ligos įsisenėja, o susirgimai tampa sudėtingesni“, – aiškino M. Vaitkus.

Pasiteiravus, kokių ligoninės skyrių veikla buvo sustabdyta ir nebeteikiamos paslaugos, ligoninės vadovo pavaduotojas priminė:

M. Vaitkus.

„Laikinai buvo sustabdyta Dienos chirurgijos skyriaus, Akių ligų, Ausų, nosies ir gerklės ligų, Chirurgijos skyrių veikla. Be to, buvo sumažintas ligonių priėmimas į Angiochirurgijos (Kraujagyslių chirurgijos) skyrių. Šis skyrius priiminėjo ligonius, bet mažiau, o dabar atnaujins veiklą visu pajėgumu.“

Testas – privalomas

Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas M. Vaitkus pabrėžė, kad pacientai, norintieji patekti į ligoninę, privalo turėti, kaip ir priklauso, šeimos gydytojo siuntimą.

„Beje, pacientai taip pat privalo pasidaryti COVID-19 testą. Tiesa, jeigu žmogus persirgęs ir turi imunitetą, testo nereikės. Testas – apsidraudimas, kad į ligoninę nepatektų virusas ir ligoniai neapsikrėstų vienas nuo kito. Panevėžio ligoninės medikai jau paskiepyti dviem skiepais, todėl ligoninė – saugi“, – aiškino medikas.

Kviečia ligonius sugrįžti

Dienos chirurgijos skyriaus veikla Panevėžio ligoninėje laikinai buvo sustabdyta praėjusių metų pabaigoje. Tuomet Panevėžyje labai padaugėjo COVID-19 susirgimų. Šio skyriaus darbuotojai laikinam darbui buvo perkeliami į Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos bei COVID-19 skyrius.

R. Tumas.

Dienos chirurgijos skyriaus vedėjas Rimvydas Tumas sakė, kad skyrius nedirbo nuo pernai gruodžio mėnesio, kai buvo paskelbtas šalyje karantinas.

„Skyrius užsidarė, nors iki darbo sustabdymo dirbome mažomis apimtimis. Pagerėjus bendrai situacijai, medikai beveik visi paskiepyti ir turi imunitetą. Esame nepavojingi ligoniams ir galime pradėti judėti. Turime sąrašą ligonių, kurie užsiregistravo iki karantino paskelbimo, ir juos kviečiame į Dienos chirurgijos skyrių. Tiesa, yra nemažai atsisakančių ligonių, todėl noriu juos informuoti, kad ligoninėje saugu ir jie gali drąsiai registruotis planinėms operacijoms“, – kvietė ligonius sugrįžti į ligoninę R. Tumas.

Pasak mediko, pirmiausia operacijos bus atliekamos be narkozės.

„Tai pirmas toks etapas, nes anesteziologai-reanimatologai užimti reanimacijoje ir COVID-19 skyriuje. Kai jų darbas nebus toks įtemptas, Dienos chirurgijos skyriuje bus atliekamos operacijos bendroje nejautroje. Planuojame, kad tai bus nuo kovo mėnesio pradžios“, – pasakojo R. Tumas.

K. Kučinskas.

Pirmos operacijos – kataraktos

Akių ligų skyriaus vedėjas Kęstutis Kučinskas teigė, kad skyrius nedirbo apie 5 savaites.

„Dalis kolektyvo padėjo kituose padaliniuose, kurie jautė personalo trūkumą. Mūsų skyriuje dalį planinių operacijų galima atidėti, todėl ir buvo sustabdyta veikla. Jau pradėjome daryti pirmas planines operacijas ir jau išoperavome kelias kataraktas. Vidutiniškai per dieną padarome iki šešių kataraktos ir kitų smulkesnių operacijų“, – aiškino medikas.

A. Čepkauskas.

Darbo bus daug

Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjas  Arūnas Čepkauskas sakė, kad skyrius veiklą atnaujino šios savaitės pradžioje.

„Stengsimės dirbti visu pajėgumu, nes pacientų srautas ne mažėjo, bet – didėja. Pirmiausia pagalbą suteiksime tiems, kuriems ji buvo atidėta. Priimsime visus, kuriems reikia pagalbos. Bus atliekami tyrimai ir ligoniams, žinoma, teks turėti COVID-19 testą. Puikiai suprantame, kad darbo bus daugiau, bet tam esame pasiruošę. Jau turime sudarę pacientų priėmimo eilę. Susisiekėme su ligoniais, kurių operacijos atidėtos, ir juos perspėjome apie teikiamas paslaugas bei kviečiame atvykti į ligoninę gydymui“, – informavo A. Čepkauskas ir teigė, kad į skyrių guldomi ligoniai, kuriems staiga sušlubavo sveikata.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ligoninėse šiuo metu gydoma 970 COVID-19 pacientų, iš jų 82 – reanimacijoje

confident-noyce

Ligoninėse šiuo metu gydomi 957 COVID-19 pacientai, iš jų 85 – reanimacijoje

confident-noyce

Veiklą atnaujinę grožio specialistai žada nedidinti kainų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau