Panevėžio ligoninę pasieks nauja įranga: jos vertė beveik 200 tūkst. eurų

Panevėžio ligoninę pasieks nauja įranga: jos vertė beveik 200 tūkst. eurų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO, SAM nuotr.

Penkios šalies ligoninės, tarp jų ir Panevėžio, įsigys kovai su galvos smegenų insultu reikalingą įrangą. Lėšas įrangai įsigyti gautos iš Europos Sąjungos fondų. Gydymo įstaigoms skirta daugiau nei 2,7 mln. eurų medicininei įrangai įsigyti.

Numatyta, jog dalis gydymo įstaigų įsigis kompiuterinius tomografus su vaizdų archyvavimo ir perdavimo sistemomis, kitos – kokybiškesniam darbui trūkstamą programinę įrangą.

Gaus beveik 200 tūkst. eurų

BIC

Respublikinei Panevėžio ligoninei numatyta – 174 tūkst. eurų, o Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei 10 tūkst. eurų mažiau. Abi gydymo įstaigos įsigis vaizdų archyvavimo ir perdavimo sistemas.

Šios dvi ligoninės yra akredituoti insulto gydymo centrai, kuriuose 24 valandas per parą užtikrinama operatyvi ir profesionali pagalba pacientams, ištiktiesiems ūminio galvos smegenų insulto, nepriklausomai nuo jų gyvenamos vietos.

Konkursas jau paskelbtas

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas naujienų portalui JP aiškino, kad programinė ir techninė įranga leis radiologinius vaizdus matyti ir analizuoti ne tik gydančiam gydytojui, bet ir nusiųsti juos kitam specialistui.

A. Skorupskas.

„Be to, įranga yra didelės apimties saugykla, kurioje talpinami vaizdai. Mums tokios apimties talpyklos labai reikia. Esant poreikiui vaizdus bus galima perduoti kitoms gydymo įstaigoms, taip užtikrinant galimybę stebėti gydymo eigą, ligos dinamiką. Tai reiškia, kad kitas specialistas, operatyviai gavęs vaizdus, juos galės tuoj pat peržiūrėti, išsakyti savo nuomonę, pakonsultuoti“, – kalbėjo A. Skorupskas ir pridūrė:

„Jau paskelbtas tarptautinis viešasis pirkimo konkursas ir maždaug po keturių mėnesių naujoji įranga turėtų pasiekti Panevėžį.“

Liga ankstyvėja

Numatyta, kad Telšių, Marijampolės ir Alytaus ligoninės, kurioms atitinkamai skirta 788 tūkst., 740 tūkst. ir 844 tūkst. eurų, įsigis kompiuterinius tomografus ir vaizdų archyvavimo sistemas.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, įvertinus, kad pastaruosius kelerius metus iš eilės šalyje registruojama apytiksliai po 10 tūkst. ūminių insultų atvejų, o pati liga ankstyvėja, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti įranga turėtų užtikrinti kokybišką diagnostiką ir didesnes galimybes pacientams pasveikti.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.