Respublikinė Panevėžio ligoninė yra viena iš penkių didžiausių šalies gydymo įstaigų, pacientams teikianti kokybiškas, profesionalias bei modernias paslaugas. Kadangi tarp Panevėžio ir aplinkinių rajonų nedidelis atstumas bei geras susisiekimas, Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas kviečia šių rajonų gyventojus, esant poreikiui, neužmiršti kaimynystėje esančios gydymo įstaigos. Ypač čia laukiamos gimdyvės.
Modernioje ligoninėje – aukšto lygio paslaugos
„Galime ir turime kuo pasigirti, – kalbėjo ligoninės vadovas. – Turime kvalifikuotus radiologus, magnetinį rezonansą, du kompiuterinius tomografus, angiografą. O Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas dr. Andrius Pranculis sėkmingai atliktomis sudėtingomis operacijomis garsėja ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.“
Per trejus pastaruosius metus ligoninė atnaujino savo aparatūrą, įdiegė naujų gydymo metodų, daug metų pelno palankios naujagimiams ligoninės statusą,
Respublikinėje Panevėžio ligoninėje modernia medicinos aparatūra atliekamos klinikinės fiziologijos, kompiuterinės tomografijos, mamografijos, echoskopijos, videoendoskopijos, angiografijos. Matuojamas funkcijinės tėkmės greitis, atliekamos perstemplinės echoskopijos, transtorakalinės biopsijos kompiuterinės tomografijos ar ultragarso kontrolė. Pacientams taip pat vykdomi biocheminiai, imunologiniai, histologiniai, citologiniai, mikrobiologiniai, molekuliniai, alergologiniai tyrimai, vėžio žymenų nustatymas, kraujo ir jo pakaitalų transfuzijos, kaulų čiulpų punkcijos, ascito ir pleuros diagnostinės ir gydomosios punkcijos, įvairių organų biopsijos, ekstrinės ir planinės hemodializės, hemodiafiltracijos, peritoninės dializės. Endoskopinių manipuliacijų metu stabdomas kraujavimas, atliekamos polipektomijos, venų ligavimas, gydomosios cholangiopankreatografijos (ERCP).
Gydymo įstaiga garsi ir savo Skausmo klinika, kurios plataus spektro paslaugomis naudojasi ne tik Panevėžio miesto bei rajono gyventojai, bet ir atvyksta nemažai žmonių iš kitų rajonų.
Respublikinė Panevėžio ligoninė didžiuojasi aukštos klasifikacijos neurologais ir intervenciniais radiologais, atliekančiais daugiausiai intervencijų Lietuvoje, esant smegenų kraujotakos pakenkimams.
Pasiteisino ir paklausi tarp pacientų tapo neseniai pradėta taikyti nauja procedūra – robotizuota prostatos biopsija magnetinio rezonanso tomografo kontrolėje. Tokią specializuotą medicinos įrangą, robotinę ranką, turi tik trys Lietuvos gydymo įstaigos – Nacionalinis vėžio institutas, Klaipėdos ir Panevėžio respublikinės ligoninės.
Pakvietė į Likėnų reabilitacijos ligoninę
Vardindamas gydymo įstaigos privalumus direktorius A. Skorupskas atkreipė dėmesį, jog Respublikinei Panevėžio ligoninei priklauso ir Likėnų reabilitacijos ligoninė. Joje teikiamos II lygio medicininės reabilitacijos gydymo stacionarinės ir ambulatorinės paslaugos suaugusiems pacientams, sergantiems nervų sistemos ligomis ir judamojo atramos aparato pažeidimais.
„Šis nepelnytai nuvertintas filialas vėl atgauna savo prestižą. Likėnų mineralinis vanduo ir purvas, turintys geriausią mineralizaciją, – patys kokybiškiausi Lietuvoje. To neturi nei Druskininkų, nei Birštono kurortai. Iki metų pabaigos ketiname užbaigti pastatų renovaciją ir esame įsitikinę, jog ši reabilitacijos ligoninė vėl atgaus turėtą šlovę“, – mintimis dalijosi A. Skorupskas, ragindamas ukmergiškius reabilitacijai rinktis būtent Likėnus.
Akušerijos skyriuje nėra skubos
Akušerijos skyriaus vedėjas gydytojas akušeris ginekologas Raimundas Petrauskas pasakojo, jog per metus sulaukiama per 1 000 gimdymų. Kaip ir visoje Lietuvoje, jų kasmet šiek tiek mažėja. Panevėžio ligoninėje pernai registruota 60 gimdymų mažiau nei užpernai.
Atvykstančioms į Akušerijos skyrių gimdyvėms sudarytos puikios sąlygos, dirba kvalifikuotas personalas.
Per parą vidutiniškai skyriuje priimami 3-4 naujagimiai. Pasak vedėjo, būna dienų, kai atvyksta 5-6 gimdyvės, o kartais sulaukiama vos vienos. Ne daugiau kaip 18-20 proc. gimdymų užbaigiama cezario pjūvio operacija. Iš anksčiau operuotų moterų daugiau kaip pusė pagimdo pačios.
„Skyriuje nėra perteklinės skubos, kiekvienai pacientei skiriamas pakankamas dėmesys. Todėl esame pasirengę priimti daugiau gimdymų ir kviečiame aplinkinių rajonų gimdyves atvykti gimdyti į mūsų ligoninę. Klinikoje užtikriname jaukią aplinką, gimdyvės ir naujagimio saugumą. Dirba profesionalų komanda, besivadovaujanti pagarbaus požiūrio į pacientes vertybėmis“, – pasakojo gydytojas R. Petrauskas ir pasidžiaugė, kad klinikos komanda turi stiprų branduolį.
Gimdyvės palatose paprastai guli po vieną, turi atskirą tualetą, dušą, taip pat gali naudotis mokamomis padidinto komforto palatomis.
Ypatingas dėmesys neišnešiotiems kūdikiams
Visai šalia įsikūręs Naujagimių skyrius, kuris sudarytas iš trijų poskyrių: naujagimių adaptacijos, patologijos ir intensyvios terapijos. Skyriaus vedėja, gydytoja neonatologė Irena Žilinskienė pasidžiaugė geromis sąlygomis: „Turime reikalingiausią įrangą, kuri būtina neišnešiotiems kūdikiams, visą parą dirba neonatologas, taikome naujausius gydymo metodus“.
Specialistai stebi naujagimių fiziologinę adaptaciją, diagnozuoja ir gydo susirgimus, teikia skubią specializuotą neonatologinę pagalbą.
Netrukus skyrius persikraustys į renovuotas, atnaujintas patalpas, todėl sąlygos bus dar geresnės.
Paslaugų kokybę užtikrina moderni įranga
Ginekologijos skyriuje veikia šiuolaikiškai įrengtos operacinės ir procedūrų kabinetas dienos chirurgijos paslaugoms atlikti. Sukomplektuota moderni medicinos įranga: kolposkopas gimdos kaklelio apžiūrai, ultragarsinis aparatas su išoriniais ir vidiniais tyrimų davikliais gėrybinėms ir piktybinėms ligoms diagnozuoti, histeroskopas gimdos ertmės ligų diagnozavimui ir operacijoms bei kiti prietaisai. Operacinėse atliekamos ginekologinės ir uroginekologinės operacijos skalpeliu, histeroskopu, laparoskopu.
Daugiau nei pusė visų operacijų vykdomos laparoskopu. Tai – minimali invazija, neatveriant pilvo ertmės, kurios metu atliekamos kiaušintakių, gimdos, gimdos šalinimo ir kitos operacijos. Po nesudėtingų operacijų pacientės jau kitą dieną išvyksta namo.
