Panevėžio lėlių vežimo teatro gastrolėse – svečias iš Amerikos

Panevėžio lėlių vežimo teatro gastrolėse – svečias iš Amerikos

Vežimo priekyje sėdintis ir arklius vadeliojantis žmogus daugumai kaimo žmonių – niekuo neišsiskiriantis reiškinys. Tačiau, jei tai teatro direktorius? Jei tame vežime tilpo visas teatras? Jei į rajono gyventojų kiemus spektaklis atkeliauja pats?

Skamba sunkiai įtikimai, tačiau jau beveik 30 metų Panevėžio lėlių vežimo teatras liepos mėnesį išsirengia į vasaros gastroles. Teatro ant ratų autorius, sumanytojas ir įkūrėjas Antanas Markuckis kaskart pats sėda į vežimą ir vadelioja arklius. Raudoname Lėlių vežimo teatro vežime telpa viskas, ko gali prireikti kokybiškam spektaklio atlikimui: įgarsinimo aparatūra, apšvietimo technika, aktorių drabužiai, lėlės ir spektaklio atributai. Sumontavus sceną, pats vežimas tampa vartais į magišką teatro pasaulį! O pro šių vartų plyšį į aktorių ir lėlių gyvenimus gali pažvelgti kiekvienas žiūrovas!

Liepos 5-ą dieną Krakėse prasidėjusių gastrolių metu Kėdainių, Raseinių, Radviliškio ir Panevėžio rajonus apkeliausiantis teatras atvyksta su nusipelniusio Ukrainos režisieriaus Sergėj Biržan režisuotu anglų pasakos motyvais pastatytu spektakliu „Trys paršiukai“. Trijų neklaužadų kelionę 2015 metais remia Lietuvos kultūros taryba bei Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija. Jie pasirūpino, kad spektaklio herojų kelionė būtų sklandi ir kokybiška.

BIC

Tokį akibrokštą teatro pasaulyje būtų galima prilyginti keliaujančiai cirko aktorių trupei! Nenuostabu, kad išgirdęs apie vienintelį tokį Europoje teatrą, prie Panevėžio lėlių vežimo teatro komandos šiemet panūdo prisijungti ir nuosavą cirką turintis Brent DeWitt iš Jungtinių Amerikos valstijų, Floridos. Šis žmogus vaidinti pradėjo dar būdamas 7-erių.

Pirmasis jo pasirodymas buvo su dviračiu, po to sekė įvairūs pasirodymai su gyvūnais, vėliau jis pats įkūrė cirką. Vaikystėje pamilęs šį amatą su juo ir neišsiskyrė! Dabar jo paties cirko trupė kaskart būna vis kitokia – „Cirkas nėra statiškas. Jei cirko artistai netobulės, neatsiras vis naujų numerių, mes žiūrovams nusibosime.“ – kalbėjo B. DeWitt. Su savo cirku viešėjęs Čekijoje, Anglijoje, apkeliavęs bene visą Ameriką, cirko entuziastas šiemet lankosi ir mūsų šalyje.

Patys šią kelionę bei spektaklius stebėti gali kiekvienas. Tikslų maršrutą ir daugiau informacijos galima rasti www.leliuvezimoteatras.lt.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.