Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje kuriasi trečiasis investuotojas – baldų gamybos įmonė

Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje kuriasi trečiasis investuotojas – baldų gamybos įmonė

JP / Bendrovės nuotr.

Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kuriasi trečiasis investuotojas – Norvegijos baldų gamybos įmonė „IMG Group“ AS. Pirmąją bendrą gamyklą ir distribucijos centrą Europoje bendrovė nusprendė statyti būtent mūsų mieste. Čia įsikurs per kelis etapus. Pirmąjį planuojama užbaigti 2019 m. pradžioje. Pradinė investicija sieks 10 mln. Eur, bus sukurtos 125 darbo vietos.

Šiuo metu įmonė Europoje dirba, gabendama produkciją iš Azijos gamyklų. Anot „IMG Group“ AS gamybos direktoriaus Larso Inge‘s Solnordalo Jakobseno, Panevėžys pasirinktas tiek dėl strategiškai patogios padėties, palankių galimybių vystyti verslą, tiek dėl kvalifikuotų darbuotojų.

Tikimasi, kad LEZ IMG suteiks lankstesnes gamybos ir tiekimo galimybes, nes miestas pasižymi stipria tiekimo grandine daugumai pramonės šakų, ypač baldų gamybai. 50 km spinduliu pasiekiami visi aukščiausių standartų ir kokybės medžio, porolono, tekstilės, metalo ir kitų komponentų gamintojai.

BIC

Anot LEZ direktoriaus Roko Krivonio, tokio investuotojo kaip „IMG Group“ žingsnis pradėti veiklą Panevėžyje rodo miesto, kaip pramonės telkinio, svarbą šalies ir Europos kontekste: „Investuotojams LEZ patraukli ne tik dėl kvalifikuotų specialistų pasiūlos, patikimų tiekėjų, bet ir galimybės projektus įgyvendinti operatyviai. Laikiną gamybą siūlome pradėti greta esančiame pastatų komplekse jau po sutarties pasirašymo, ką pasiūlėme ir IMG, o Panevėžyje dirbanti mūsų statybų valdymo komanda užtikrina, kad esant poreikiui projektai LEZ būtų įgyvendinti per 8–10 mėnesių“.

Šiuo metu rengiamas gamybinio IMG pastato statybos projektas. Projektuotoja – UAB „Kreiva linija“. Susipažinti su projektu galima projektuotojų biure Kaune ir www.panevezys.lt – Aktualijos.

Visuomenės pasiūlymus projektuotojams galima teikti iki sausio 18 d.  Viešasis susirinkimas – sausio 18 d. 17 val. Savivaldybės priimamajame.

Pastato statybų pradžia numatoma 2018 m. viduryje, gamyba ir distribucija daliniu pajėgumu –  2019 m. pradžioje.

Be „IMG Lithuania“, LEZ projektuojamos dar dvi gamyklos, o sutartis su investuotojais planuojama pasirašyti 2018 m. pradžioje. Artimiausiu metu LEZ planuojama sukurti daugiau nei 750 darbo vietų, pritraukti daugiau nei 30 mln. Eur investicijų.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.