Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo festivalyje

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo festivalyje

Danutė KRIŠČIŪNIENĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) mokiniai ir mokytojai dalyvavo Pasvalio specialiosios mokyklos organizuojamame respublikiniame neįgaliųjų menų festivalyje „Kai tu šalia“, kuris vyko Pasvalio kultūros centre.

Festivalis buvo skirtas mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymo(si) poreikių. Jo idėja apėmė įvairialypį meną, kuriame tilpo daugybė elementų: teatras, improvizacija, šokis, stilizuota daina. Festivaliu siekta skatinti specialiųjų poreikių mokinių iniciatyvą, kūrybišką ir originalų mąstymą, išradingumą, pasirengimą nugalėti iššūkius.

BIC

Atvykusiems iš Panevėžio, Pasvalio miesto ir rajono, Joniškio, Šiaulių, Kėdainių, Zarasų rajono, Rokiškio, Kelmės, Šeduvos, Pakruojo specialiųjų bei pagrindinių mokyklų, užimtumo centrų, specialiųjų ugdymo skyrių buvo suteikta galimybė  pasirodyti viešoje erdvėje, atskleidžiant savo meninius gebėjimus.

Visų dalyvių programos buvo parengtos labai apgalvotai ir nuoširdžiai – nuo kūną stingdančios L. Bethoveno „Mėnesienos sonatos“, ašaras spaudžiančio spektaklio „Visada pastebėk užslėptą grožį“ iki muzikinių judesio ir ritmo kompozicijų, dainų, muzikinių spektaklių, aerobikos programų, įvairių inscenizacijų bei profesionalių iliuzionistų pasirodymų.

PKNPM mokiniai, vadovaujami muzikos ritmikos mokytojos metodininkės Reginos Liutkevičienės, parodė du spalvingus numerius: „Varliukai“ ir „Pasivaikščiojimai‘, kurie ypač sužavėjo žiūrovus ir sukėlė ovacijas, o iliuzionistai – lietuvių gestų kalbos mokytojas ir bibliotekininkas Vilius Glušokas bei Kurčiųjų kultūros centro iliuzionistas Michailas Chovanskis stebino unikaliais numeriais bei rankų miklumu.

Net neabejojama puikiai suorganizuoto renginio prasmingumu. Tokie renginiai lavina vaikų kultūrinės raiškos ir meninius gebėjimus, prigimtinius talentus ir gabumus, kūrybines galias, sudaromos sąlygos visapusiškai neįgaliųjų muzikinei saviraiškai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.