-15.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 9 gruodžio, 2021

Panevėžio kredito unijos vadovas K. Antanynas: „Visus išsikeltus rodiklius vykdome“

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
K. Antanynas.

Trečiasis spalio mėnesio ketvirtadienis – reikšmingas ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio kredito unijoms. Šiemet spalio 21 dieną minima 73-ioji Tarptautinė kredito unijų diena. Šia proga kalbamės su Panevėžio kredito unijos vadovu Kazimieru Antanynu.

– Kokiomis nuotaikomis ir kaip pasitikote šią neeilinę dieną?

– Ši diena sutikta pakiliomis nuotaikomis. Ji pažymėta jau 24-ą kartą. Šiemet sueina 24 metai, kai buvo įkurta ALKU (Lietuvos kredito unijų asociacija), kuri ir organizuoja šiuos renginius. Unijų dienoje dalyvavo per 200 unijų darbuotojų. Jos metu buvo pasidalinta patirtimi, apibendrinti praeitų metų iššūkiai ir priimti nauji. Tokie renginiai stiprina ryšius ir pasitikėjimą vieni kitais.

– Praėjusiais metais Panevėžio kredito unija tądien džiaugėsi išsikeltų tikslų įgyvendinimu ir apdovanojimais. Kokius naujus iššūkius keliate šiandien?

– Šiemet irgi galime pasidžiaugti pasiekimais. Visus išsikeltus rodiklius vykdome. Džiaugiamės, kad, užklupus pandemijai, prisidėjome prie pagalbos verslui, kuris susidūrė su sunkumais. Kaip finansiniai tarpininkai dalyvavome konsorciume pagal Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) COVID-19 programą ir suteikėme 66 kreditus, programoje Invega COVID-19 suteikėme 33 kreditus. Tokiu būdu ženkliai pagelbėjome verslo bendruomenei. Šiuo metu kartu su ŽŪGF dalyvaujame priemonėse kreditai pirmine žemės ūkio produktų gamyba užsiimantiems ūkio subjektams (PG kreditai), kreditai pagal skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“ (NKR kreditai). Taip pat dalyvaujame eilėje INVEGOS programų. Kiekvieną kliento situaciją sprendžiame individualiai ir palankiausiomis sąlygomis. Plečiame paslaugų ratą. Prasiplėtė bankomatų tinklas. LCKU kortelėmis palankiausiomis sąlygomis galima pasinaudoti Medus bankomatų tinkle. Kitą mėnesį jau suteiksime korteles verslo įmonėms. Iššūkiai dideli, bet bus įveikti.

– Kiek šiuo metu veikia Lietuvos kredito unijos padalinių? Kiek jų yra Panevėžyje ir rajone?

– Šiuo metu Lietuvoje veikia dvi centrinės kredito unijos ir 4 unijos, kurios ruošiasi tapti specializuotais bankais. LCKU, kuriai priklausome ir mes, vienija 45 unijas ir JCKU, kuri vienija vienuolika unijų. Panevėžio kredito unija turi aštuonias nutolusias kasas rajone ir vieną kasą Panevėžio mieste.

– Kiek darbuotojų dirba Panevėžio kredito unijoje ir kiek narių ją vienija?

– PKU dirba 24 darbuotojai. Turime 7000 narių.

– Kokias svarbiausias finansines paslaugas teikia Lietuvos kredito unija?

– PKU teikia visas bankines paslaugas, išskyrus finansinio tarpininko.

– Tarptautinės kredito unijų dienos proga ko palinkėtume sau, kolektyvui ir klientams?

– Toliau diegti naujoves, aktyviai dalyvauti bendruomenės veikloje. Kolektyvui – dirbti kūrybiškai. Šiuo metu ruošiamas klientų patirčių standartas, tai yra naujas požiūris į klientą. Na, o klientams – sėkmės versle.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio kredito unija telefone – startavo išmanioji programėlė

confident-noyce

BC „Jūsų Panevėžys“ turi dar vieną partnerį – juo tapo Panevėžio kredito unija

confident-noyce

Panevėžio kredito unija pradėjo teikti naują paslaugą – individualių seifų nuomą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau