13 C
Panevėžys
Trečiadienis, 23 rugsėjo, 2020

Panevėžio krašto politikei – svarbiausi žmonės

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoASMENINIO ALBUMO
G. Burokienė.

Seimo rinkimams besiruošianti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos narė Guoda Burokienė – ne naujokė politikoje, ji jau ketverius metus darbuojasi Lietuvos parlamente. Politikė atstovauja ne tik Panevėžio kraštui, jai svarbios visos šalies problemos. G. Burokienė mielai sutiko atsakyti į keletą naujienų portalo JP klausimų.

– Ruošiatės antrajai Seimo kadencijai. Kokia buvo pirmoji kadencija?

– Pirmoji kadencija buvo pilna iššūkių, intensyvi ir įdomi. Atėjusiai iš nevyriausybinio sektoriaus buvo svarbu susipažinti ir perprasti darbo specifiką jau kitoje pusėje – valstybiniame lygmenyje. Atėjome į Seimą kitokia politinė jėga – su labai aiškiomis vertybėmis. Esu rami, jog nereikėjo eiti į kompromisus su sąžine. Manau, kad tai rinkėjai įvertins. O iššūkiai Seime prasidėjo jau pačią pirmą darbo dieną, kuomet „kai kas“ suprato, kad „ne tie atėjo į valdžią“. Sako, ginčuose gimsta tiesa, bet dažni ginčai plenariniuose posėdžiuose peraugdavo net į patyčias. Labai skaudžiai išgyvenau kai kurias „pakeleivių“ išdavystes. Bet… kas mūsų nepalaužia – padaro stipresnius. Užsigrūdinau ir aš. Darbas Seime įdomus tuo, jog tenka bendrauti su labai daug žmonių – tai atneša ir daug naujos patirties, ir įžvalgų. Stengiausi dalyvauti organizuojamuose renginiuose ir pati organizuoti susitikimus su gyventojais tiek apygardoje, tiek ir Seime. Žmonės – tai man svarbiausia.

– Kokius svarbiausius darbus pavyko įgyvendinti?

– Darbų atlikta tikrai nemažai, bet dar daug jų ir laukia. Pavyko priimti nemažai teisės aktų, kuriuos, mano giliu įsitikinimu, reikėjo jau seniai priimti: tai ir pirmas būstas regionuose, vaiko pinigai, pensijų indeksavimas, bendruomeninių organizacijų įstatymas, nevyriausybinių organizacijų fondo steigimas, valstybės tarnybos, lobistinės veiklos reglamentavimas ir daugelis kitų. Kadencijos pradžioje porą metų teko dirbti migracijos komisijos pirmininke, todėl ypač džiaugiuosi, jog per pastaruosius ketverius metus į Lietuvą iš emigracijos pagaliau pradėjo grįžti Lietuvos piliečiai. Pavyko nuosekliai didinti atlyginimus ir socialines išmokas.

– Pirmoji kadencija Seime buvo pažintis su darbu Seime, ruošiatės antrajai. Ketveri darbo metai nėra mažai?

– Ketveri metai yra ir daug, ir mažai. Prabėgo jie labai greitai. Jei atsigręžus atgal galima įvertinti tai, kas atlikta, tai drąsiai galiu sakyti – rezultatai ženklūs. Dirbant nuolat kyla įvairių idėjų, kurias net ne visas spėji realizuoti. Šią kadenciją esu Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje vadovė. Susitikimuose su kitų pasaulio šalių kolegomis nuolat dalijamės informacija, keičiamės šalių parlamentų gerąją praktika. Po to gimsta idėjos, ką galima pas mus pritaikyti, kaip geriau ar paprasčiau reglamentuoti vieną ar kitą dalyką. Daug idėjų ir minčių, kurias reikia realizuoti, kyla susitikimuose su rinkėjais, daug pasiūlymų sulaukiu iš įvairių organizacijų, verslo atstovų, bendruomenių.

– Kaip ruošiatės Seimo rinkimams? Kam skiriate daugiausia dėmesio?

– Dirbu kaip dirbau iki šiol. Šie rinkimai yra kitokie – jei prieš ketverius metus galima buvo laisvai bendrauti su rinkėjais, organizuoti susitikimus, tai šie metai paženklinti pandemijos ir jie yra išskirtiniai. Labai atsakingai žiūriu į saugos taisykles ir tikrai nenoriu, jog tiesioginė agitacija, vaikščiojant po gydymo ar slaugos įstaigas, galėtų sukelti grėsmę gyventojams.

– Seime vadovaujate Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui. Kokiame komitete norėtumėte dirbti antroje kadencijoje? Ar galite pasirinkti komitetą?

– Dvejus metus teko vadovauti Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui. Tai – labai atsakingas darbas, reikalaujantis glaudaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo – tenka spręsti savivaldybėms, valstybės institucijoms, nevyriausybinėms organizacijoms probleminius klausimus. Džiaugiuosi, jog šios kadencijos metu pavyko priimti valstybės tarnybos, regionų plėtros, valstybės tarnautojams tarnybinės etikos, savivaldybių viešųjų pirkimų reglamentavimo ir dar daugelį kitų įstatymų. Jei bus galimybės, norėčiau ir toliau tęsti darbą šiame komitete. Na, o kaip susiklostys, laikas ir rinkimai parodys.

– Ačiū už pokalbį.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LVŽS rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. JPR-2020/03

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Valdantieji apsvarstė klausimą dėl koalicijos su LSDP: tokias šnekas neigia abi partijos

confident-noyce

Seime – rezoliucija dėl Baltarusijos keliamos grėsmės branduolinei saugai Europoje

confident-noyce

Opozicijai valstybinių vaistinių įteisinimo išbraukti nepavyko

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau