Panevėžio kraštas – Šimtmečio Lietuvai

Panevėžio kraštas – Šimtmečio Lietuvai

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Organizatorių nuotr.

Panevėžio rajono bendruomenės yra kviečiamos registruotis naujoje iniciatyvoje „Panevėžio kraštas – Šimtmečio Lietuvai“. Tai mobilios kūrybinės dirbtuvės su istorijos ir diskusijų prieskoniu, galinčios atvykti į projektu susidomėjusią Panevėžio rajono bendruomenę.

Nuo rugsėjo vidurio iki lapkričio pabaigos menininkė Milda Butkevičiūtė, Panevėžio rajono tarybos narė Modesta Petrauskaitė ir kiti iniciatyvos savanoriai lankysis atrinktose Panevėžio rajono bendruomenėse ir mokys piešti ant marškinėlių. Pagrindinė tema – lietuviška simbolika, valstybės vėliavos spalvos ir dalyvių kūrybiškumas. Dalyvaujančių žmonių piešimo procesas bus fotografuojamas, o nuotraukos bus panaudotos parodoje.

„Šiemet vyksta daug Šimtmečio minėjimo renginių, tačiau juose erdvės nuomonių raiškai ir diskusijoms lieka labai mažai. Tikimės, kad susibūrimų metu rasime laiko plačiau padiskutuoti apie praėjusį šimtmetį, apie jo prasmę, svarbiausius istorinius įvykius. Norime, kad žmonėms liktų prasmingas atsiminimas apie šimtmečio minėjimą“, – idėjos prasmę atskleidžia M. Petrauskaitė.

BIC

Net 10 bendruomenių ir 10 kiekvienos jų narių bus pakviesti prisidėti prie iniciatyvos, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį papuošiančios margais marškinėliais, spalvotomis fotografijomis ir plačiomis dalyvių šypsenomis. Tikimasi, kad iš viso projekte dalyvaus 100 žmonių, kurie išmoks piešti ant audinio, pasipuoš savo pačių rankomis apipieštais marškinėliais, pasidalins mintimis apie šimtmečio istorijos svarbą, o gruodžio mėnesį bus pakviesti į Lietuvos Respublikos Seime vyksiantį fotografijų parodos atidarymą.

,,Mūsų rajonas visada išsiskyrė  kaimo bendruomenių gausa ir aktyvumu. Labiausiai didžiuojamės žmonėmis, kurie dirba, aukoja savo asmeninį laiką bendram labui. Kiekviename rajono kampelyje rasime bendruomeninės veiklos rezultatų – žaidimų, sporto aikštelių, susibūrimo salių, pastatų. Darbas naudingas ir rezultatyvus. Kas, jei ne mes?  Tad būkime kaip visuomet aktyvūs“, – kviečia Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras Antanas Pocius

Registruotis galima elektroniniu paštu modesta.petrauskaite@gmail.com ir nurodyti kontaktinę bendruomenės informaciją, parašant sakinį (ar kelis) apie tai, kas bendruomenei yra Lietuva, kuo ji brangi ir ko būtų jai galima palinkėti artėjančio – antrojo – šimtmečio proga.

Registracijų laukiama iki rugsėjo 9 dienos. Atrinktoms bendruomenėms veiklos nieko nekainuos.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.