Panevėžio konservatoriai laukia miesto mero atsistatydinimo: žada pradėti apkaltos procesą

Panevėžio konservatoriai laukia miesto mero atsistatydinimo: žada pradėti apkaltos procesą

Raimonda MIKUČIONYTĖ, BNS / Gedimino BALČIŪNO, BNS nuotr.

R. Račkauskas.

Antradienį, STT pareigūnams pareiškus įtarimus prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba bei sulaikius Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską, miesto tarybos opozicijoje esantys konservatoriai šįryt išplatino pranešimą, kuriame kviečia sušaukti neeilinį Tarybos posėdį ir pradėti mero apkaltos procedūrą.

„Esame ne kartą kėlę klausimus dėl neskaidrių sprendimų judėjimo KARTU valdomoje savivaldybėje. Tačiau visi mūsų klausimai būdavo palydimi arogantiškų užgauliojimų ir patyčių. Merą nuosekliai gynė ne tik judėjimo vadovas Povilas Urbšys, bet ir visos valdančiųjų frakcijos“, – rašoma Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriaus pirmininkės Rasos Juknevičienės pasirašytame pareiškime.

BIC

Panevėžio miesto opozicijoje esantys konservatoriai teigia, jog, apsvarstę susiklosčiusią padėtį, siūlo merui R. M. Račkauskui nedelsiant trauktis iš mero pareigų, o jam to nepadarius, dar šią savaitę sušaukti neeilinį Tarybos posėdį ir pradėti mero apkaltos procedūrą.

Beje, konservatoriai kreipiasi į savivaldybės daugumos atstovus, siūlydami jiems prisiimti visą atsakomybę dėl susidariusios padėties ir kuo greičiau išspręsti politinę krizę, surengiant ne tik priešlaikinius savivaldybės mero, bet ir visos Tarybos rinkimus.

TS-LKD Panevėžio skyriaus Taryba įpareigojo savo išrinktus atstovus savivaldybėje pradėti rinkti reikalingus parašus, kad procedūra būtų pradėta.

TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus pareiškimas. 

Nesilaikė pagrindinio pažado

Naujienų portalui JP Panevėžio konservatorių lyderė Seimo narė R. Juknevičienė teigė, kad skubotumo šaukiant neeilinį Tarybos posėdį ir bandant pradėti R. Račkausko apkaltą, tikrai nėra.

R. Juknevičienė.

„Prisiminkime, ką judėjimas KARTU žadėjo prieš rinkimus. Juk jų lyderiai pažadėjo ir parašais patvirtino aukštus skaidrumo standartus. Pasižadėjime pirmuoju punktu įrašė nenaudoti rinkėjų pasitikėjimo asmeninei naudai. Šis punktas pažeistas. Beje, jie juk viešai pažadėjo užleisti vietą, jei šio pažado nesilaikys“, – teigė R. Juknevičienė.

Parlamentarė taip pat akcentavo, jog metai bevaldystės su visiškai paralyžiuota Taryba ir korupcija įtariamu meru – didelis nuostolis Panevėžio miestui.

Atsigavo po lengvo šoko

Panevėžio miesto tarybos opozicijos vadovė Gema Umbrasienė neslėpė, kad tik šiandien atsigavo po vakar patirto lengvo šoko.

G. Umbrasienė.

„Tik šiandien opozicija pradėjo komunikuoti tarpusavyje. Kalbamės, sprendžiame. Manau, vakarykštis STT pareigūnų vizitas į savivaldybę ir mero sulaikymas nėra tas atvejis, kai reikėtų skubėti opozicijai imtis veiksmų. Reikia viską gerai išanalizuoti, pasitarti“, – teigė politikė.

Anot G. Umbrasienės, opozicija iki kitos savaitės vidurio turėtų priimti vieningą sprendimą. „Opozicijoje yra 8 tarybos nariai. Reikia visiems susirinkti ir vieningai sutarti. Manau, kitą savaitę mūsų sprendimas ir išaiškės, ar palaikysime konservatorių pasiūlymą. Beje, nėra aišku, kaip elgsis socialdemokratai ar daugumoje esantys tarybos nariai“, – JP teigė opozicijos lyderė.

Pasitiki STT

Beje, G. Umbrasienė pabrėžė, jog pasitiki STT institucija ir nemano, kad pareigūnai imtųsi kokių veiksmų, jei neturėtų įrodymų. „Tikrai nemanau, kad vakarykštis apsilankymas ir mero sulaikymas yra pagrįstas kokiu žaidimu. Pasitikiu STT. Tai solidi ir profesionali institucija“, – kalbėjo tarybos narė.

Laukia svaresnių įrodymų

Panevėžio miesto tarybos valdančioje daugumoje esančios frakcijos „Kartu“ lyderis Darius Viržonis teigė, jog sunkų ką nors pasakyti apie konservatorių inicijuojamus priešlaikinius tarybos rinkimus bei mero apkaltos procesą.

D. Viržonis.

„Nemačiau dar konservatorių išplatinto pareiškimo“, – prisipažino D. Viržonis.

Frakcijos „Kartu“ lyderis tiki, jog, jei konservatoriai nusprendė tai daryti, tą ir darys.

„Mūsų pozicija yra aiški ir ne kartą jau išsakyta. Mes pasitikime savo lyderiu. Manau, kad visi pareiškimai ir panašūs dalykai yra prasidėjęs artėjančių rinkimų žaidimas“, – naujienų portalui JP sakė politikas.

Anot D. Viržonio, neverta nieko inicijuoti, kol pareigūnai nepateikė jokių svaresnių įrodymų, apkaltindami Panevėžio miesto merą.

„Visi žinome tik tiek, kiek yra skelbiama viešoje erdvėje, spaudoje. Būtų įdomu išgirsti labiau pagrįstus kaltinimus, tada ir darytume išvadas. Tikiu, kad niekas iš Panevėžio miesto tarybos daugumoje esančių politikų nepasirašys po konservatorių inicijuojama apkalta“, – teigė frakcijos „Kartu“ lyderis.

Sulaikė merą ir patarėją

Priminsime, jog STT pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską, jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę bei dar tris verslo atstovus.

STT informavo, kad iš viso sulaikyti penki asmenys: merui R. M. Račkauskui pareikšti įtarimai prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėjai – prekyba poveikiu. Taip pat įtariant prekyba poveikiu sulaikyti trys privačių bendrovių atstovai.

Meras ir patarėja yra sulaikyti, ar prašyti teismo skirti kardomąją priemonę, bus sprendžiama vėliau.

STT įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

G. Maskoliūnienė.

Kaip įtariama, už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais, kurie buvo duoti paslaugų forma.

Pareigūnai tiria aplinkybes dėl kai kurių Panevėžio miesto savivaldybės viešųjų pirkimų, susijusių su projektavimu, dokumentacijos rengimu.

Panevėžio apygardos prokuratūros ir STT Panevėžio valdybos atstovai spaudos konferencijoje informavo, kad tiriami veiksmai, vykę 2017-2018 metais, be įtariamųjų, iš viso trys asmenys apklausti kaip specialieji liudytojai. Su pareigūnais bendravo ir administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Tyrimas pradėtas neseniai

Anot Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroro Roberto Diksos, tyrimas pradėtas neseniai, procesiniai veiksmai atlikti tik antradienį. Ar prašyti teismo suimti įtariamuosius bus sprendžiama pasibaigus sulaikymo terminui, tai pat neatmetama, kad gali būti prašoma teismo nušalinti merą ir jo patarėją nuo pareigų.

R. Diksa.

STT Panevėžio valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Gediminas Vizbaras teigia, kad tyrimą atlikti padeda ir kitų miestų STT valdybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Daugiau informacijos žadama pateikti jau atlikus pirminius procesinius veiksmus.

Pareigūnų akiratyje – viešieji pirkimai

BNS žiniomis, STT pareigūnų akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metro plaukimo baseinu, taip pat požeminių konteinerių  bei savivaldybės rinkodaros programos „Atsinaujinantis Panevėžys“ konkursai.

Kaip BNS sakė Viešųjų pirkimų (VPT) vadovė Diana Vilytė, tarnyba, gavusi rinkos signalų, nustatė, kad Panevėžio baseino konkurso kvalifikaciniai reikalavimai turėti patirties statant 50 metrų baseiną buvo ribojantys konkurenciją. Perkančioji organizacija nutraukė procedūras, konkursas iki šiol nepaskelbtas.

Paramą dėl vadinamuosiuose Sporto rūmuose planuojamo baseino yra išreiškęs ir premjeras Saulius Skvernelis, sausio pradžioje lankęsis savivaldybėje.

Paramą dėl vadinamuosiuose Sporto rūmuose planuojamo baseino yra išreiškęs ir premjeras Saulius Skvernelis, sausio pradžioje lankęsis savivaldybėje. Tuomet R. M. Račkauskas teigė, kad naują baseiną prisidedant Vyriausybei planuojama pradėti statyti jau 2019-aisiai, o statyboms reikėtų apie 10 mln. eurų.

R. M. Račkauskas Panevėžio meru buvo išrinktas kaip judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovas. Kilus nesutarimams su parlamentaru Povilu Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą. G. Maskoliūnienė dalyvavo 2015 metais savivaldybių tarybų rinkimuose kaip judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ kandidatė.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.