Panevėžio kolegijos vadovas: „Didžiuojamės, jog kolegijoje akredituotos dvi naujos studijų programos“

Panevėžio kolegijos vadovas: „Didžiuojamės, jog kolegijoje akredituotos dvi naujos studijų programos“

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Panevėžio kolegijos nuotr.

G. Sargūnas.

Panevėžio kolegijoje į pabaigą 2018-2019 mokslo metai. Šiais metais mokslus Kolegijoje baigs apie 250 profesinių bakalaurų.

Aukštosios mokslo įstaigos direktorius dr. Gediminas Sargūnas ne tik džiaugiasi šių mokslo metų rezultatais, bet didžiuojasi būsimais mokslo metais – Kolegijoje akredituotos dvi naujos studijų programos.

BIC

Teiks diplomus

Kolegijos direktorius dr. G. Sargūnas džiaugiasi, jog kolegijos absolventams rytoj bus įteikti diplomai.

„Diplomų teikimas vyks birželio 27-ąją, o iškilmingas renginys vyks „Cido“ arenoje. Kolegijos absolventus pasveikins pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“. Po to – šventinė eisena į „Cido“ arena, o ten – iškilmingas diplomų teikimas. Šiais metais išleisime apie 250 profesinių bakalaurų pagal 15 studijų programų. Tai technologijos, socialiniai ir biomedicinos mokslai“, – pasakojo G. Sargūnas.

Dvi naujos studijų programos

Panevėžio kolegijos vadovas pasidžiaugė artėjančiais naujais mokslo metais.

„Puikiai padirbėjo technologijų fakultetas ir akreditavo naują tarpkryptinę studijų programą „Elektromechanika“. Dėl šios programos buvo daug dirbama ir bendrauta su darbdaviais. Be to, atlikta apklausa, kokių specialistų reikia. Esame Lietuvos inžinierinės pramonės asociacijos LIMPRA nariai, todėl konsultavomės ir su jais. Taip pat studijų programa aptarta ir su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei Panevėžio krašto pramoninkų asociacija. Buvo nuspręsta, kad reikia dviejų krypčių studijų programos „Elektromechanika“, kuri apjungtų elektrą ir mechaniką. Socialinių mokslų fakultetas taip pat parengė naują tarpkryptinę studijų programa ir akreditavo ją 5 studijų metams“, – pristatė naujas studijų programas dr. G. Sargūnas.

Pasak Kolegijos direktoriaus, šioje studijų programoje be Socialinių mokslų fakulteto dalyvaus ir Inžinierinių mokslų.

„Pagal šią programą bus rengiamas vadybininkas su inžinieriniais pagrindais. Toks specialistas rengiamas, ne šiaip sau, bet atsižvelgiant į verslo ir rinkos poreikius. Buvo atliktos apklausos, konsultuotasi su įvairių įmonių bei asociacijų vadovais. Todėl šią studijų programų jie ir pasiūlė – reikia vadybininko, kuris kartu būtų ir inžinierius. Taip ir atsirado ši studijų programa“, – džiaugėsi bendradarbiavimo rezultatu G. Sargūnas.

Naujovėmis domimasi

Panevėžio kolegijoje jau vyksta priėmimas studijuoti ir, kaip teigia mokslo įstaigos vadovas, domimasi ir naujomis studijų programomis.

„Per bendrą studijų priėmimo sistemą LAMA BPO matome, kad jau yra susidomėjusių naujomis studijomis.  Į elektromechanikus yra daugiau, o į inžinierius vadybininkus – vienas kitas. Antra vertus, šią studijų programą ką tik įkėlė į priėmimo sistemą, todėl dar nėra didelio susidomėjimo“, – pasakojo G. Sargūnas.

Apdovanojimas už studijų programą

Pasiteiravus, apie Kolegijai suteiktą „Investors spotlight“ kokybės ženklą, Kolegijos vadovas G. Sargūnas paaiškino:

„Čia yra asociacijos „Investors Forum“ ir „Investors Lietuvoje“ sukurtas kokybės ženklas. Juo apdovanojamos labiausiai rinkos poreikius atitinkančios inžinierinės krypties studijų programos. Birželio 6 dieną vyko minėti apdovanojimai. Kolegijos programos pusmetį buvo tikrinamos. Beje, Lietuvoje yra penkios aukštosios mokyklos, kurios gavo apdovanojimus tam tikrų studijų programoms. Kolegija yra viena iš tų penkių gavusi apdovanojimą. Apdovanojimas įteiktas už „Elektros ir automatikos įrenginių“ studijų programą. Ši programa atitinka užsienio investuotojų lūkesčius – specialistai, kurie rengiami pagal šitą studijų programą, atitinka visus investuotojų lūkesčius.“

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.