9.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 balandžio, 2024

Panevėžio kolegijos teisės studijų studentai turėjo galimybę pamatyti kitokią teisinio darbo pusę

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ

2022 metais atsinaujinant bausmių vykdymo sistemai buvo suformuotos dvi tiesiogiai Teisingumo ministerijai pavaldžios tarnybos: Lietuvos probacijos tarnyba ir Lietuvos kalėjimų tarnyba. Nors tarnybos yra viena nuo kitos nepriklausomos, tačiau jas vienija bendras tikslas sukurti saugesnę visuomenę padedant teisės pažeidėjui keistis.

Pasak Panevėžio kalėjimo Resocializacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Neringos Jalunskienės, tikslas yra, kad visi turėtų visuomenes normas priimantį ir nelinkusį nusikalsti kaimyną, o pasiekti to yra kur kas lengviau bendradarbiaujant. Labai svarbu, kad kuo didesnė visuomenės dalis suprastų bausmių vykdymo sistemos svarbą ne tik teisės pažeidėjui, bet ir visuomenei.

Šią savaitę vyko bendras Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio regiono skyriaus, Lietuvos kalėjimų tarnybos Panevėžio kalėjimo ir Panevėžio kolegijos Socialinių mokslų fakulteto švietėjiško pobūdžio renginys, kurio metu Panevėžio kolegijos teisės studijų studentai buvo supažindinti su tarnybų veikla bei bausmių vykdymo sistemos darbo ypatumais, atskleidžiant skirtingų kompetencijų darbuotojų poreikį organizacijose.

Renginio metu studentams buvo suteikta galimybė susipažinti su Lietuvos probacijos tarnybos naudojamomis specialiosiomis priemonėmis, pristatytos galimos darbo vietos, atkreipiant dėmesį į darbuotojų kompetencijos įvairovę. Lietuvos kalėjimų tarnybos Panevėžio kalėjimo darbuotojai vaizdžiai supažindino studentus su darbo sąlygomis, pristatė galimas įsidarbinimo bei savanorystes galimybes. Didelis dėmėsis buvo skiriamas pagrindiniam tarnybų bendradarbiavimui t.y. parengiamajam darbui. Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio regiono skyriaus vyresnioji specialistė Loreta Kazlauskienė papasakojo apie darbo ypatumus ruošiant įkalintą asmenį lygtiniam paleidimui į laisvę.

Renginio organizatoriai neabejoja renginio nauda ir tikisi, kad bendradarbiavimas tęsis ir ateityje.

„Nors bausmių vykdymo sistema nėra nauja, tačiau pastaruoju metu joje įvyko labai daug pokyčių, kurie daro ne tik patrauklesnę darbo vietą sistemoje, bet ir tam tikrais atvejais lengvesnes įsidarbinimo galimybes. Todėl svarbu šiuos pokyčius atskleisti potencialiems darbuotojams“, – teigia Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio regiono skyriaus vyriausioji specialistė Karolina Banevičiūtė.

Tuo tarpu Panevėžio kolegijos socialinių mokslų fakulteto dekanė Rasa Glinskienė džiaugiasi studentams suteikta galimybę iš arti susipažinti su darbo ypatumais bausmių vykdymo sistemoje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Socialinių darbuotojų interaktyvių įgūdžių laboratorija – nauja tradicija Panevėžio kolegijoje

confident-noyce

Panevėžio kolegijoje – Pasaulinės burnos sveikatos dienos renginys

confident-noyce

Panevėžio kolegijos studentai – „Positive Impact Challenge“ nugalėtojai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau