19.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 birželio, 2024

Panevėžio kolegijos ir socialinių partnerių forume aptartos Panevėžio proveržio galimybės

Forumo „Proveržis Lietuvoje. Kodėl ne Panevėžys?“ organizatorė – Panevėžio kolegija – pakvietė savo socialinius partnerius ir kviestinius svečius kalbėti apie tai, kas galėtų tapti proveržio šaukliais Panevėžyje. Miesto švietimo, verslo, sveikatos, valdžios institucijų bei įvairių organizacijų lyderiai diskutavo apie šiandieninę Panevėžio situaciją Lietuvos vystymosi kontekste.

Forume, kuriame dalyvavo virš septyniasdešimt Panevėžio kolegijos socialinių partnerių, mintimis apie Panevėžio ateitį ir galimybes dalinosi Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, „Investuok Lietuvoje“ regiono plėtros projektų vadovė Birutė Kurbanovaitė, žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas, AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius, Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidentas, organizacijos LINPRA prezidiumo narys ir įmonės „Metalistas“ vadovas Mantas Gudas, Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas.

Forumas, kaip visada prasidėjo sveikinimo žodžiais, kuriuos tarė  Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas Petras Luomanas, Panevėžio regiono plėtros tarybos narys, Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, Panevėžio kolegijos tarybos pirmininkas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Pirmojoje renginio dalyje pranešimą apie Panevėžio stipriąsias ir silpnąsias puses pristatė Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas. „Investuok Lietuvoje“ regiono plėtros projektų vadovė Birutė Kurbanovaitė atkreipė dėmes į tai, kas yra svarbiausia investuotojams renkantis lokaciją. Kaip pagrindinį faktorių ji nurodė kvalifikuotos darbo jėgos buvimą regione. Pranešėjos nuomone, vienas iš Panevėžio sėkmės elementų galėtų būti regiono verslo poreikius atliepianti aukštojo mokslo ir  profesinio rengimo sistema.

Vieną pagrindinių forumo pranešimų skaitęs žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas, teigė, kad pirmiausia reikia ne kurti pasiaiškinimus, kodėl mums nesiseka, ar, kad trūksta pinigų, nes Lietuvoje lėšų švietimui skiriama pakankamai, bet išsikelti ilgalaikius tikslus ir jų siekti. „Šiandien Panevėžyje yra nepakankamai aktyvus verslininkų ir darbdavių vaidmuo švietime. Jei jie aktyviau įsijungtų į moksleivių profesinį orientavimą, vasaromis priimtų jaunuolius dirbti, jaunuoliai žinotų ko nori. Tokiu būdų Panevėžio regionas turėtų motyvuotą jaunimą, norintį dirbti Panevėžyje“, – teigė G. Sarafinas.

Antrojoje renginio dalyje diskusijų dalyviai dalinosi patirtimi ir idėjomis švietimo ir verslo srityse. Diskusijoje dalyvavęs jaunimo atstovas, Panevėžio jaunimo reikalų tarybos narys Tomas Bilevičius kalbėjo apie švietimo kokybę ir svarbą jauniems žmonėms planuojant ateitį Panevėžio mieste. Jo nuomone saugumo jausmas, pasitikėjimas savimi ir kultūros ugdymas yra tolygus aspektas formaliam ugdymui.

Panevėžio statybos tresto vadovas D. Gesevičius, moderatoriaus A. Perednio paklaustas ko labiausiai trūksta Panevėžio verslininkams, akcentavo du dalykus. „Verslui  visame pasaulyje trūksta įvairių išteklių: žmogiškųjų, investicinių, technologinių, bet Panevėžyje aš labiausiai pasigendu  kūrybiškų žmonių, kurie galėtų pateikti tiek realių, tiek kartais fantastiškų idėjų. Antras dalykas, mokėjimas norus paversti ketinimais. Jei mes mokėtume suformuoti ketinimus, daugybė norų materializuotųsi ir neštų Panevėžį į sėkmę“, – teigė D. Gesevičius.

„Išnaudokite stiprų savo charakterį, bet jį naudokite tik teigiamiems tikslams pasiekti, tokių būdų Panevėžys pritrauks visos Europos dėmesį“, – užbaigdamas forumo „Proveržis Lietuvoje. Kodėl ne Panevėžys?“ diskusiją linkėjo Arnoldas Pranckevičius.

Renginio pabaigoje Panevėžio kolegijos direktorius už  socialinės partnerystės puoselėjimą bei aktyvų dalyvavimą studijų proceso tobulinime siekiant rengiamų specialistų profesionalumo apdovanojo penkis Panevėžio kolegijos socialinius partnerius: AB „Panevėžio keliai“, VšĮ Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, VšĮ Respublikinę Panevėžio ligoninę, VšĮ Panevėžio miesto odontologijos poliklinikos direktoriaus pavaduotoją odontologijai Santą Miežinienę, Panevėžio verslo konsultacinio centro direktore Akvilę Žiaunienę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

204-iems Panevėžio kolegijos absolventams įteikti diplomai

confident-noyce

Panevėžio rajone steigiama Inžinerijos mokslų akademija

confident-noyce

Panevėžio kolegija – studijų mugėse Uzbekistane

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau