5.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Panevėžio kolegijos forumas: apie ateities specialistus, iššūkius ir galimybes

Panevėžio kolegijos Biomedicinos ir Technologijos mokslų fakultetų rengtuose forumuose ne tik retrospektyviai pažiūrėta į praėjusių mokslo metų pasiekimus, bet ir aptartos ateities galimybės, vizijos, o taip pat padėkota lojaliems socialiniams partneriams.

Sveikatos priežiūros specialistų poreikis – auga

Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų fakultetas sausio 15 d. organizavo socialinių partnerių  forumą „Specialistų rengimas šiuolaikinėje besikeičiančioje visuomenėje“, kuriame kvietė dalyvauti aktyviausius šio fakulteto socialinius partnerius.

Forumas prasidėjo sveikinimo žodžiais, kuriuos tarė Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Deividas Labanavičius, Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas.

Forumą moderavo Aurimas Perednis – politologas, žurnalistas, radijo laidų vedėjas.

Pirmoji pranešimą pristatė Dr. Julija Eidukevičiūtė, Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros dėstytoja. Ji skaitė pranešimą „Socialinio darbo kaip žmogaus teises užtikrinanti profesija Lietuvoje“.  Pranešimo metu dr. J. Eidukevičiūtė atkreipė dėmesį, kad keičiantis socialinio darbo sampratai, turėtų keistis ir požiūris į socialinio darbuotojo kompetenciją bei studijas.

Antrąjį pranešimą pristatė prof. dr. Natalja Fatkulina, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorė, Europos slaugos mokslų akademijos Valdybos narė. Ji savo pranešime „Sveikatos priežiūros specialistų rengimo ateitis“ pateikė naujausių mokslinių tyrimų apžvalgą bei prognozes, kokių sveikatos priežiūros specialistų reikės  netolimoje ateityje.

Trečiąjį pranešimą parengė ir susirinkusiems socialiniams partneriams pristatė Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų fakulteto dekanė Ingrida Kupčiūnaitė. Dekanė apžvelgė paskutiniųjų metų kolegijos Biomedicinos mokslų fakulteto absolventų skaičius, įsidarbinimo galimybes, buvo aptarti fakulteto veiklos ateities iššūkiai.

Renginyje Panevėžio kolegijos direktorius, už socialinės partnerystės puoselėjimą bei aktyvų dalyvavimą studijų proceso tobulinime siekiant rengiamų specialistų profesionalumo, apdovanojo aktyviausius Socialinių mokslų fakulteto partnerius: VšĮ Šv. Juozapo globos namus, Panevėžio jaunuolių dienos centrą, VšĮ Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centrą.

Dėmesys inžinerijai

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje įvyko Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakulteto socialinių partnerių forumas „Kaip parengti specialistus verslui: iššūkiai ir galimybės“, skirtas aptarti specialistų rengimo naujoves su švietimo, savivaldybių administracijų, verslo atstovais.

Socialinių partnerių forume buvo pristatytos aktualios temos, mokslo naujovės, keistasi nuomonėmis, diskutuota, kaip būtų galima kokybiškiau įgyvendinti specialistų rengimą.

Forumą pradėjo ir dalyvius pasveikino Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas. Forumą moderavo žurnalistas, radijo ir televizijos laidų vedėjas Richardas Jonaitis.

Mantas Gudas, Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidentas, UAB „Metalistas LT“ vadovas skaitydamas pranešimą „Inžinerinė pramonė – vienas perspektyviausių sektorių karjerai“ pateikė įvairių prognozių, kokio specialisto reikės pasauliui, Lietuvai ir, žinoma, Panevėžiui.

Antrąjį pranešimą „Žmogiškieji ištekliai – svarbiausias regiono konkurencingumo veiksnys“ pristačiusi Monika Miniotaitė pabrėžė, kad Panevėžio regionui ypatingai stinga inžinerinį išsilavinimą įgijusių darbuotojų, nes tai galėtų pritraukti daugiau užsienio investicijų, kurios kurtų naujas darbo vietas Panevėžyje.

Apie sėkmingą verslo ir Panevėžio kolegijos partnerystę ugdant ateities specialistus patirtimi dalijosi Linas Adomavičius, UAB „Prorentus“ direktorius. Susirinkusiesiems buvo pristatyta UAB „Prorentus“  2019 m. atidaryta Statybos inžinerijos auditorija su šiuolaikiška įranga, reikalinga statybos inžinierių specialybei ruošti.

Vytautas Kalinauskas, Panevėžio miesto savivaldybės Miesto plėtros skyriaus projektų vadovas  pranešimu „IT ir inžinerinių studijų patrauklumo stiprinimas: STEM ugdymo plėtra Panevėžio regione“ pabrėžė, kad labai svarbu mokykloje akcentuoti informacinio bei technologinio raštingumo svarbą.

Apie tai, kaip stiprinti Panevėžio kolegijos ir verslo bendradarbiavimą diskutavo Technologijos mokslų fakulteto dekanė dr. Jurgita Lieponienė, tyrėjų grupių vadovai: dr. Vaidas Giedrimas, dr. Evaldas Sapeliauskas, dr. Donatas Aviža.

Forumo pabaigoje padėkota aktyviausias 2019 m. Technologijos mokslų fakulteto socialiniams partneriams.

Už iniciatyvas, skatinančias aukštos kvalifikacijos statybos inžinerijos specialistų rengimą padėka įteikta UAB „Prorentus“, už iniciatyvas, stiprinančias elektros ir mechanikos inžinerijos krypties studijų kokybę padėka įteikta UAB „Plastara“, o padėka už indėlį kuriant ir tobulinant studijų programą „Informacijos sistemų kūrimas ir priežiūra” įteikta UAB „Creation Labs“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio kolegijoje vyko jau 9-asis kompiuterinio žaidimo „CS 2“ turnyras

confident-noyce

Socialinių darbuotojų interaktyvių įgūdžių laboratorija – nauja tradicija Panevėžio kolegijoje

confident-noyce

Panevėžio kolegijoje – Pasaulinės burnos sveikatos dienos renginys

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau