Panevėžio kolegijos atstovai aptarė bendradarbiavimo galimybes su Kantabrijos regiono švietimo organizacijomis

Panevėžio kolegijos atstovai aptarė bendradarbiavimo galimybes su Kantabrijos regiono švietimo organizacijomis

JP / Panevėžio kolegijos nuotr.

Šių metų spalio 1-5 d. Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas, Tarptautinių ryšių, marketingo ir projektų skyriaus vadovė Raimonda Gvozdienė ir Tarptautinių ryšių koordinatorė Jovita Kaziukonytė pagal Erasmus+ programą viešėjo Santandero miesto (Ispanijos karalystė, Kantabrijos regionas) privačiame profesinio mokymo centre „Decroly“, vykdančiam 5 lygio aukštojo mokslo profesines studijas.

Vizito metu susipažinta su studijų vykdymui naudojama baze bei studijų programomis, aptartos tolesnės institucijų bendradarbiavimo galimybės, vyko susitikimai su dėstytojais ir studentais, kurių metu buvo plačiau pristatoma Erasmus+ programa ir jos galimybės. Taip pat buvo pristatytos Panevėžio kolegijos vykdomos studijų programos ir galimybė jose studijuoti anglų kalba.

BIC

Pirmąją viešnagės dieną kolegijos atstovus ir „Decroly“ direktorių Javier Muñiz Bárcena, Studijų programų vadovą Pedro Cuestą,  Institucinių ryšių ir Europos projektų koordinatorę Martą Guzman priėmė Santandero savivaldybės merė Gema Igual.

Susitikimo metu Panevėžio kolegijos direktorius  dr. Gediminas Sargūnas Santandero merei G. Igual išsamiai pristatė Lietuvos švietimo sistemą, Panevėžio kolegijos rengiamas studijų programas anglų kalba ir tarptautinio bendradarbiavimo patirtį bei galimybes.

Santandero savivaldybėje, susitikimas su mere Gema Igual.

Švietimo įstaigų vadovai su Santandero mere aptarė ir ambicingą idėją, kuri užtikrintų tolimesnę institucijų bendradarbiavimo plėtrą. Panevėžio kolegija siūlo parengti vienerių metų 60 kreditų studijų programą, skirtą 5 lygio aukštojo mokslo profesinio mokymo absolventams, baigusiems mokslus Ispanijos karalystėje. Pagal šią programą „Decroly“ studentai, baigę studijas Ispanijoje ir papildomai metus studijuodami Panevėžio kolegijoje, galėtų įgyti profesinio bakalauro diplomą. Merė išreiškė savo paramą idėjai, kurią pristatė Panevėžio kolegijos direktorius dr. G. Sargūnas ir profesinio mokymo įstaigos „Decroly“ vadovas Javier Muñiz Bárcena.

Kantabrijos švietimo, kultūros ir sporto ministerijoje susitikimas su Profesinio mokymo ir švietimo direktorė Marija Jesús Reimat.

Santandero merė Gema Igual pasidžiaugė ilgalaikiu įstaigų bendradarbiavimu, kurį suteikia Erasmus+ programa. Panevėžio kolegijos ir „Decroly“ bendradarbiavimas prasidėjo Sofijoje, Bulgarijoje 2004 m. vykusio vizito metu, kurį rėmė Europos Sąjungos (ES) agentūra CEDEFOP, kurios tikslas buvo skatinti švietimo ir profesinio mokymo plėtrą Europoje. Šis bendradarbiavimas yra vienas svarbiausių institucinių bendradarbiavimų švietimo ir profesinio rengimo srityje abiem šalims.

Norėdama plėsti europinį bendradarbiavimą aukštojo mokslo srityje vizito metu kolegijos atstovai susitiko ir su Kantabrijos universiteto Tarptautinių ryšių skyriaus vadove Gemma Castro González ir Tarptautinių ryšių koordinatore Agueda Sánchez. Šiame universitete studijuoja daugiau nei 12 tūkstančių studentų. Buvo aptarta galimybė pasirašyti Erasmus+ bendradarbiavimo sutartį, kuri suteiktu puikias akademinio personalo ir studentų tarptautinio bendradarbiavimo ir mainų galimybes. „Decroly“ absolventas, Sergiu Stefanuca, šiuo metu studijuojantis Kantabrijos universitete, kuris 2017 m. pavasarį atliko Erasmus+ praktiką Panevėžio kolegijoje, pristatė Kantabrijos universiteto biblioteką, auditorijas, studentų poilsio zonas.

Vizitas privačiame profesinio mokymo centre „Decroly“.

Prieš paskutinę vizito dieną Panevėžio kolegijos delegacija lankėsi Kantabrijos švietimo, kultūros ir sporto ministerijoje. Panevėžiečius pasveikino švietimo, kultūros ir sporto ministras Francisco Fernández Mañanes, o prie apskrito stalo, diskusijai, susitiko Profesinio mokymo ir švietimo direktorė Marija Jesús Reimat. Buvo aptartos studijų galimybės ir poreikis 5 lygio aukštojo mokslo profesinių studijų „Decroly“ absolventams Panevėžio kolegijoje įgyti 6 lygio kvalifikacinį profesinio bakalauro laipsnį.

Taip pat Panevėžio kolegijos atstovai aplankė žymiausias Santandero miesto ir Kantabrijos regiono vietas. Maloniai stebino ispanų gera nuotaika, itin pozityvus požiūris į gyvenimą ir šiltas tarpusavio bendravimas.

Stratum

Modelis

Mano namukas

Lietkabelis

NKC

PIC

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.