Panevėžio kolegijoje prasidėjo gidų kursai

Panevėžio kolegijoje prasidėjo gidų kursai

JP / Panevėžio kolegijos nuotr.

Būrys įvairių profesijų panevėžiečių rinkosi į pirmą Gidų rengimo programos užsėmimą. Gidais tapti panoro diplomuoti vadybininkai, istorijos, kalbų, dailės mokytojai, menotyrininkai, inžinieriai.

Lektorė Daiva Tankūnaitė, 2019 m. pelniusi metų gidės apdovanojimą, supažindino mokymų dalyvius su gido profesinės etikos bei profesinės veiklos aspektais.

BIC

Pagal LR Turizmo įstatymą, gidas — teisės aktų nustatytus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantis fizinis asmuo, kuris ekskursijų metu suteikia specialią informaciją apie lankomus muziejus, meno galerijas, gamtos, kultūros, mokslo, parodų ar kitus objektus arba vietoves.

Pirmą kartą Panevėžyje organizuotų mokymų apimtis 250 val. Gidų rengimo programos turinį sudaro gido komunikacija ir retorika, Lietuvos turizmo teisės, Lietuvos istorijos, geografijos,  kultūros, architektūros ir dailės, bendravimo psichologijos, pirmos medicininės pagalbos pagrindai.

D. Tankūnaitė.

Būsimi gidai mokysis ekskursijų rengimo ir vedimo metodikos bei laikys šio dalyko egzaminą. Sėkmingai užbaigę programą, dalyviai galės kreiptis į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Turizmo rinkos priežiūros skyrių dėl gido pažymėjimo išdavimo.

Augant turistų srautams gidų veikla tampa vis svarbesnė, todėl labai tikimės, kad jau 2020 m. vasarį Lietuvos gidų būrys pasipildys naujais profesionalais, kurie taps tikrais mūsų šalies ambasadoriais.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.