Panevėžio klebono idėjos: negimusių kūdikių laidotuvės ir žaidimų aikštelė bažnyčioje

Panevėžio klebono idėjos: negimusių kūdikių laidotuvės ir žaidimų aikštelė bažnyčioje

JP, GNTV / JP, GNTV nuotr.

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas R. Zdanys, pastatęs paminklą negimusiems kūdikiams, planuoja rengti ir iškilmingas laidotuves, juos laidoti naujai įrengtose kapavietėse.

Panevėžio šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas, pastatęs paminklą negimusiems kūdikiams, planuoja rengti ir iškilmingas laidotuves, juos laidoti naujai įrengtose kapavietėse. Be to, jau šį pavasarį dvasininkas ketina įrengti ir žaidimų aikštelę bažnyčioje, taip siekiant paskatinti jaunas šeimas dažniau lankytis Dievo namuose.

Juodo akmens fone – tarsi beorėje erdvėje sklendžiančio susirietusio kūdikio siluetas. Taip paminkle pavaizduota dar negimusio kūdikio mirtis.

Mintis pastatyti paminklą pasaulio taip ir neišvydusiems vaikams kilo Panevėžio vyskupijos kancleriui ir šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonui Romualdui Zdaniui.

BIC

Dvasininkas buvo maloniai nustebintas, kad paminklui lėšas žmonės suaukojo per itin trumpą laiką, tai rodo, kad žmonės palaiko idėją ir ją supranta.

Capture
Juodo akmens fone – tarsi beorėje erdvėje sklendžiančio susirietusio kūdikio siluetas. Taip paminkle pavaizduota dar negimusio kūdikio mirtis.

Kunigas R. Zdanys sakė iš pokalbių su tikinčiaisiais supratęs, kaip ilgai moterys prisimena savo negimusius kūdikius. Ir kaip metams bėgant joms stiprėja kaltė dėl kadaise priimto sprendimo negimdyti.

Todėl klebonas sugalvojo dar vieną idėją – laidoti abortinius kūdikius ir jiems įrengti kapavietes.

Šios idėjos įgyvendinimui R. Zdanys kviečiasi konsultacijoms teisinininkus, medikus ir valdžios atstovus.

Tačiau, kol tai dar tik sprendžiama, klebonas jau įgyvendina dar vieną sumanymą: šį kartą gimusiems vaikučiams. Jau šį pavasarį bažnyčios teritorijoje atsiras pramogų zona mažiesiems.

Kol tėvai melsis, sunkiai vietoje nustygstančios jų atžalos galės smagiai leisti laiką, o kartu pratintis prie bažnytinės aplinkos.

Dvasininkas planuoja, kad šiltuoju metų laiku, kur bus žaidimų aikštelė vaikams, tėvai galės ir mišias klausyti kieme kartu su savo žaidžiančiomis atžalomis, o tie, kurie norės, jų vaikais pasirūpins auklė.

gntv-logo

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.