Panevėžio kandidatai į Seimą viliasi: rinkėjai pasirinko teisingai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS

Visoje Lietuvoje uždarius rinkimų apylinkes, skaičiuojamo balsai. Netrukus paaiškės, kokios partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai laimėjo daugiausiai mandatų Seimo rinkimuose.

Paaiškės ir du kandidatai vienmandatininkai, kurie privalės ruoštis antram turui. Jie pateks į antrąjį rinkimų turą, kuris vyks spalio 25 dieną.

Panevėžio rinkimų apygardose – Aukštaitijos, Panevėžio vakarinėje, Nevėžio – kandidatavo 34 kandidatai, norintys patekti į Seimą ir darbuotis Lietuvos labui.

Naujienų portalo JP kalbinti kandidatai Seimo rinkimuose vylėsi, kad rinkėjai pasirinko teisingai.

Tie patys klausimai

Naujienų portalas JP uždavė kelis klausimus keliems kandidatams, kurie sukūrė aktyvias rinkimų kampanijas arba jau nebe pirmą kartą dalyvauja rinkimuose.

Visiems pakalbintiems buvo užduoti tokie patys klausimai: kas laimės rinkimus apygardose, kokių rezultatų pasieks partija, kuriai jie atstovauja ir ko tikisi iš naujos Seimo kadencijos?

D. Labanavičius.

Nori tęsti darbus

Deividas Labanavičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)

Tikiu ne tik savo partijos pergale, bet ir savo. Neapsimetinėsiu, balsavau už save.

Tik šiandien dar negaliu atsakyti, kiek Seime turėsime mandatų. Tačiau pagal darbus, kuriuos atlikome per ketverių metų kadenciją, esame neblogoje pozicijoje. Galutinį rezultatą pamatysime pasibaigus rinkimams.

Tikiu, kad rinkėjai pasirinko teisingai ir leis tęsti darbus, kuriuos pradėjome. O darbų atlikome tikrai daug ir norisi juos tęsti.

J. Jasiukaitis.

Tiki ateitimi

Justinas Jasiukaitis (Lietuvos socialdemokratų partija)

Kas laimės, klausimas – sudėtingas ir šiandien atsakyti sunku. Norisi laimėti, nes kam tada dalyvauti rinkimuose.

Tikiu savo partija ir tikiu, kad Seime turėsime nemažai mandatų, o rinkimų rezultatas – 20 proc. rinkėjų balsų. Partija atsinaujino – daug jaunų žmonių.

Tikiu ateitimi su jaunais politikais. Norisi dirbti Panevėžiui ir Lietuvai. Jeigu bus gerai Panevėžiui, tai bus gerai ir šaliai.

J. Girdzijauskienė.

Politinė situacija keičiasi

Jurga Girdzijauskienė (Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai)

Visi nori laimėti, bet daug kas priklauso nuo rinkėjų, nuo jų pasitikėjimo. Rinkimai juk ir yra grįsti pasitikėjimu.

Jeigu kalbėti apie partijos laimėjimus, norėčiau, kad kuo daugiau Panevėžio rajono gyventojų savo balsus atiduotų ne už kairiųjų pažiūrų politikus, bet pasirinktų dešiniuosius. Politinė situacija rajone pamažu keičiasi, nes vis daugiau jaunų žmonių atsiranda, o jų pažiūros kitokios.

Naujos kadencijos Seime norėtųsi mažiau chaoso. Chaotiškas valdymas turi baigtis. Manau, kad tai daugelio Lietuvos gyventojų noras. Seimo nariams būtina ne tik save girdėti, bet įsiklausyti ir į visuomenės nuomones. Naujam Seimui bus sunku dirbti – slėgs skolos. Biudžeto skolos didžiulės.

G. Burokienė.

Partija nepridarė bėdų

Guoda Burokienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)

Laimėjimas priklauso, kaip ir ką pasirinks rinkėjai. Tikiu, kad bus įvertinta mano ketverių metų veikla. Kaip įvertino, taip ir bus.

Partija turėtų pasiekti gerą rezultatą. Mano galva, nesame pridarę daug bėdų, nesame prasižengę, kad mumis netikėtų ir nepasitikėtų. Jokių intrigų nemezgėme. Tačiau bijau prognozuoti, kiek mandatų turėsime Seime. Kita vertus, kiek bus, tiek užteks. Dirbame komandinį – bendraminčių – darbą ir toliau planuojame jį dirbti.

Turime tęsti pradėtus darbus, kuriuos įgyvendinti sutrukdė COVID-19. Būtina tęsti pradėtus darbus, kurie nebaigti. Juolab kad buvo priimti sprendimai, pradėtos reformos ir viską reikia tęsti – dirbti toliau.

R. Narkūnas.

Partija – naujas darinys  

Rimantas Narkūnas (Partija „Laisvė ir teisingumas“)

Sunku, ką nors prognozuoti. Viskas priklauso, kaip rinkėjai balsuos – juk jie renkasi savo atstovus Seime.

Partija „Laisvė ir teisingumas“ perkops 5 proc. ribą ir turės savo atstovus Seime. Kodėl sakau, kad sunku prognozuoti – partija yra naujas darinys, todėl ir prognozuoti – sunku.

Labai svarbu, kad naujas Seimas dirbtų konstruktyviai ir stabiliai. Draudimais gerų rezultatų pasiekti negalima. Seimui bus sunku dirbti – biudžetas minusinis, todėl teks dirbti susitelkus ir siekti bendrų – Lietuvai naudingų sprendimų. Dar labai svarbu išlaikyti lietuvius, kad jie neišbėgiotų ir kurtų gerovės Lietuvą.

E. Žukauskas.

Susivieniję, būtų pasiekę daugiau

Egidijus Žukauskas (Lietuvos liberalų sąjūdis)

Į antrą turą Panevėžio vakarinėje apygardoje išeisiu aš ir Povilas Urbšys. Daugiau nieko negaliu pasakyti, nes tai – atsitiktinių įvykių tikimybes.

Partija daugiamandatėje perkops 5 proc. ribą ir, manau, turės 12-15 proc., o vienmandatėje dar surinks 10-12 mandatų. Tai, sakyčiau, neblogi rezultatai turi būti, žinant, kad liberalai patyrė susiskaldymą. Susivieniję, būtume laimėję daugiau.

Tikiu, kad naujas Seimas supras sąvoką, kas yra politinė kultūra ir kokybė. Mano galva, Seime teisės aktus būtina priimti kokybiškus, kad nereikėtų jų keisti. Seimas privalo dirbti savo darbą, kaip priklauso.

B. Matelis.

Reikia nusiteikti darbui

Bronislovas Matelis (Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionys demokratai)

Tikiu, kad išeisiu į antrą turą, o kas bus kitas – pasakyti sudėtinga. Yra net keli kandidatai, kurie gali dalyvauti antrajame ture. Tačiau jų ne vienas – nėra ryškus lyderio. Nulems keli procentai.

Daugiamandatėse į Seimą renkami 70 politikų. Kiek tarp jų bus konservatorių, neprognozuosiu. Tik galiu pasakyti, kad mandatų konservatoriai turės daugiau nei kitos partijos.

Naujajame Seime tikiuosi ramesnio darbo. Būtina nusiteikti darbui, o ne kalboms. Nusiteikti darbui žmonėms, o ne partijoms, sau. Turime eiti į priekį ir dirbti tai, kas reikalinga šaliai.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Utenos apygardos balsus perskaičiuos Vilniaus miesto ir rajono apygardų komisijos

confident-noyce

G. Landsbergis: naujai koalicijai bus keliami aukščiausi politinės etikos standartai

confident-noyce

VRK pirmininkė: LLRA-KŠS kreipimasis į prezidentą ir Seimą yra skubotas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau