11 C
Panevėžys
Penktadienis, 16 balandžio, 2021

Panevėžio Jaunuolių dienos centro auklėtiniai dalyvavo projekte „Sveikos gyvensenos virusas“

Pastaruoju metu sveika gyvensena tampa viena iš svarbesnių temų Lietuvoje: ekologiški produktai, sveika mityba. Sveikatingumo temos sulaukia vis didesnio dėmesio, tad žmonės intensyviai ieško informacijos, bendraminčių, buriasi į įvairias sporto grupes. Prie šių žmonių nusprendėme prisijungti ir mes – Panevėžio Jaunuolių dienos centro (toliau JDC) lankytojai, jų tėvai ir darbuotojai.

Centrą lanko sutrikusio intelekto negalią turintis jaunimas norintis naujovių, smalsūs, drąsūs ir ryžtingi. Centro lankytojai turi daug noro ir motyvacijos keisti savo gyvenimo būdą ir stengtis gyventi sveikiau.

Projekto „Sveikos gyvensenos virusas“ patvirtinimas suteikė mums galimybę mokytis ir keistis. Šis projektas finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės, visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Ėjimas šiaurietiško ėjimo lazdomis, tai fantastiška treniruotė gryname ore, kurios metu pagerėja fizinė būklė, jis suteikia žvalumo ir pasitikėjimo savimi, o su tinkama mityba lengvai išsprendžiama antsvorio problema. Ėjimo technikos ir kitų subtilybių neįgalusis jaunimas mokėsi Šiaurietiško ėjimo mokykloje su Taisa Balčiūniene. JDC jaunimas didžiuojasi galėdami mokytis patys ir mokyti kitus savo likimo draugus, bei stengiasi užkrėsti visus sveikos gyvensenos „virusu“.

Projekto metu vykdėme įvairiausias veiklas. Balandžio mėnesį pas mus svečiavosi garsus Lietuvos triatlonininkas Vidmantas Urbonas, kuris pasakojo kaip tapti stipriu, skatino nuolat sportuoti pagal savo galimybes ir aktyviai leisti laisvalaikį. Asmeninio laiko nepagailėjo sporto ir sveikatingumo klubo „Ir Tau“ treneris Dainius Mikšys.

Treneris pademonstravo teisingą techniką atliekant įvairius pratimus, norint apsaugoti save nuo traumų. Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Giedrė Kundrotienė, skaitė paskaitą „Sveikatą žalojančios elgsenos prevencija“. Savo sveikos gyvensenos, gyvenimo būdu ir patirtimi mielai   pasidalino gerai visiems žinomas Panevėžio sveikuolis Kazimieras Ilginis. Jis mums papasakojo apie sveikos gyvensenos svarbą mūsų gyvenime. Jaunimui visi svečiai paliko neišdildomą įspūdį ne tik savo žiniomis, bet ir šiltu bendravimu. Balandžio mėnesio įvykius užbaigėme sveiko maisto gamyba ir degustavimu. Ant stalo puikavosi įvairios salotos, gausybė vaisių ir žalieji kokteiliai.

Gegužės mėnesį projekto dalyviai aktyviai dalyvavo sportinėse veiklose. Kadangi Panevėžys garsėja triatlono renginiais mes taip pat suorganizavome „Triatloną kitaip“, kuris pritaikytas sutrikusio intelekto ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Pirmasis etapas – bėgimas Senvagėje. Bėgime startavo ne tik JDC lankytojai, darbuotojai, bet ir svečiai iš Italijos ir Olandijos. Visi stengėsi ir nestokodami jėgų pasiekė finišą. Tą dieną mus lepino nuostabus saulėtas oras ir puikūs JDC šokių grupės pasirodymai, kurie traukė ne vieno praeinančio panevėžiečio akį. Mes džiaugiamės, kad sveikos gyvensenos „virusu“ užkrėtėme ne tik vietos gyventojus, bet ir užsienio svečius.

Antrame etape mūsų laukė važiavimas dviračiais, kuris vyko sporto ir sveikatingumo klube „Ir Tau“. Malonu, kad treneriai Dainius Mikšys ir Diana Štankelienė pritaikė važiavimo ritmą ir techniką mūsų jaunimui. Jiems tai neįkainuojama patirtis. Daugelis jų pirmą kartą lankėsi sporto klube ir susipažino su čia vykdomomis treniruotėmis ir inventoriumi. Grįžome pilni energijos ir geros nuotaikos užtaiso. Puikų apšilimą prieš treniruotę suorganizavo kineziterapijos studentės iš Panevėžio kolegijos.

Trečias etapas – plaukimas „Aukštaitijos“ baseine. Čia jaunimas aktyviai plaukiojo, darė vandens pratimus, o mankštą prieš didįjį startą pademonstravo Sporto mokyklos studentės iš Olandijos Bo ir Tessa. Mes visiems įrodėme, kad galime daugiau padaryti, nei apie mūsų galimybes galvoja kiti.

Birželio mėnesį projektą vainikavo išvyka į sodybą „Miškas kitaip“ Žaliojoje girioje. Šis renginys buvo skirtas projekto uždarymui. Vieta idealiai atitiko mūsų lūkesčius. Čia galėjome didelėje ir tvarkingoje erdvėje aktyviai leisti laiką, įkvėpti gaivaus girios oro, pasiklausyti šalia sruvenančio upelio garsų. Po ilgų treniruočių mes jau mokėjome eiti su šiaurietiškomis lazdomis ir tik atvykę išsiruošėme į Šiaurietiško ėjimo žygį miško takeliais. Nuostabus jausmas, kai einant mišku galėjome klausytis paukščių čiulbėjimo ir jausti gaivaus vėjelio dvelksmą. Grįžus iš žygio mūsų jau laukė linksmosios estafetės, orientacinis žaidimas, sveiko maisto degustavimas.

JDC jaunimas džiaugiasi ir didžiuojasi įveikęs visus šio projekto „Sveikos gyvensenos virusas“ etapus. Įgyta nauja patirtis įrodė, kad sveikos gyvensenos virusu galime užkrėsti ne vieną. Sportas kelia nuotaiką, entuziazmą, keičia požiūrį į atsakomybę už savo sveikatą. Su neslepiamu nuoširdumu sakome AČIŪ Panevėžio miesto savivaldybei už suteiktą galimybę jaustis lygiaverčiais visuomenės nariais, o einat sveikesnės gyvensenos keliu, linkime visiems užsikrėsti sveikos gyvensenos „virusu“!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietis autistas Tomas stebina savo sugebėjimais: laiką žino ir be laikrodžio

erikas

Šokių festivalis „5J“ Panevėžyje

erikas

Panevėžyje šokio galia subūrė visus į vieną festivalio sūkurį

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau