21.5 C
Panevėžys
Pirmadienis, 14 birželio, 2021

Panevėžio irkluotojai iš Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionato grįžo su pergalėmis

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ

Trakuose vykusiame Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionate puikiai pasirodė Panevėžio miesto irkluotojų komanda. Panevėžiui garbingai atstovavo net 47 sportininkai.

Komandos sportininkus treniruoja P. Bespalovas, E. Simonaitytė, D. Vaičikonienė ir V. Vaičikonis.

Daugiausiai aukso medalių jaunimo grupėje iškovojo jau beveik dešimt metų irkluojantis Tomas Srivkinas. Jis su Luku Šakaliu nugalėjo 1000 ir 500 m nuotoliuose dviviete baidare, o kartu su Luku ir kitais įgulos nariais iš kitų miestų nugalėjo ir keturviete baidare 500 m nuotolyje. Jau be Luko Tomas nugalėjo ir keturviete baidare 200 m. rungtyje. Vieną bronzos medalį Tomas pelnė vienviete baidare 1000 m nuotolyje, kitą – dviviete baidare 200 m nuotolyje su porininku iš Šiaulių. Tad iš varžybų trenerio Vytauto Vaičikonio auklėtinis parsivežė net keturis aukso ir du bronzos medalius.

Jaunių grupėje puikiai sekėsi net dvejais metais jaunesniems Dalios Vaičikonienės treniruojamiems Linui Bukauskui ir Kotrynai Glemžaitei. Linas Bukauskas kartu su Vakariu Vronevskiu, Ryčiu Sakalausku ir Heraldu Kairiu tapo čempionais keturviete baidare 500 m nuotolyje, o vietoj Vakario įguloje atsisėdus Nedui Kraujaliui užtikrintai laimėta ir 200 m keturviečių baidarių  rungtis. Su jau minėtu Nedu Linas užėmė trečią vietą ir dviviečių baidarių rungtyje 200 m nuotolyje.

Jaunių merginų grupėje Kotryna Glemžaitė su Gabriele Srivkinaite, Jone Vidutyte ir Gintare Pališauskaite (Elektrėnai) nugalėjo keturviete baidare 500 ir 200 m nuotolyje. Vienviete  baidare Kotryna liko antra visuose nuotoliuose (1000, 500, 200 m), ją nugalėjo Elektrėnų atstovė. G. Srivkinaitė liko antra 500 ir 200 m rungtyse. Gabrielė su Gintare (Elektrėnai) nugalėjo dviviečių baidarių 200 m rungtyje, o su Jone – 500 m nuotolyje dviviete baidare liko antra.

R. Sakalauskas su H. Kairiu laimėjo visas tris (1000, 500 ir 200 m) dviviečių baidarių rungtis ir taip užsitikrino teisę startuoti Pasaulio jaunių čempionate. Be absoliutaus dominavimo dviviečių baidarių rungtyse R. Sakalauskas laimėjo vienviete baidare 1000 ir 500 m rungtis, o jo dvivietės porininkas H. Kairys abejose rungtyse buvo antras. Šie du sportininkai atstovaus Panevėžiui ir Lietuvai rugsėjo 3–6 d. Portugalijoje vyksiančiame Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionate.

Čempionais tapo keturviete baidare irklavę V. Vronevskis su L. Bukausku, R. Sakalausku ir H. Kairiu 500 m nuotolyje, o 200 m nuotolyje vietoj V. Vronevskio atsisėdus N. Kraujaliui keturvietė įgula taip pat užtikrintai nugalėjo. Tokiu būdu R. Sakalauskas jaunių grupėje iškovojo net septynis aukso medalius ir tapo daugiausiai aukso medalių turintis sportininkas komandoje, o H. Kairys pelnė penkis aukso ir du sidabro apdovanojimus.

Puikiai sekėsi merginoms. J. Vidutytė nugalėjo su įgulos draugėmis keturviete baidare 1000 ir 500 m rungtyse, o dviviete baidare 500 m nuotolyje liko antra. Jonei tai pirmos tokios sėkmingos varžybos. Jos klasės draugė Paulina Timoščenko su įgulos draugėmis buvo nepralenkiama 200 m rungtyje keturviete baidare, o 500 m nuotolyje keturviete baidare liko antra.

Šiuo metu pajėgiausi Panevėžio irkluotojai ruošiasi birželio pabaigoje Poznanėje (Lenkija) vyksiančiam Europos jaunių čempionatui, o po jo, liepos 2–4 d., Trakuose vyks Lietuvos suaugusiųjų čempionatas.

Kam bukmekeriai prognozuoja „Euro 2021“ pergalę?

LKL Valdybos posėdyje – trečiojo rato bei atkrintamųjų varžybų klausimai

R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtiniai skina pergales ir šalies, ir Europos varžybose