Panevėžio investicijos – ir miesto aikštei, ir muziejui tvarkyti

Panevėžio investicijos – ir miesto aikštei, ir muziejui tvarkyti

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

23 mln. eurų artimiausiais metais bus investuota į Panevėžio miesto centrinės dalies viešųjų erdvių tvarkybą. Didžioji šios sumos dalis – 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų lėšos. Aukštaitijos sostinei, kaip ir dar keturiems šalies didmiesčiams, jos skirtos investicijos veiksmų programai, numatančiai integruotą teritorijos plėtrą.

Miestui tereikėjo pridėti 3 mln. eurų.  „Urban“ vadinama programa numato investicijas į tam tikro dydžio miesto teritoriją siekiant tvaraus jos atnaujinimo. Kompleksiškai atnaujinti Panevėžys suplanavo net 14 teritorijų centrinėje Panevėžio dalyje ir palei Nevėžio upę.

BIC

Panevėžiečiai planuoja kur kas daugiau nei gražius papuošimus, klinkeriu grįstas aikštes ar dainuojančius fontanus. „Panevėžys yra regiono centras, o visa Lietuva gal būtų turėjusi mažiau problemų, jei tvarkymasis būtų pradėtas ne nuo mažųjų miestelių – kad ir kokie mieli jie būtų, – o nuo pagrindinių, ekonomiką įsukti galinčių variklių – didžiųjų miestų. Bet laukuose buvo tiesiami neaišku kur vedantys trinkelėmis grįsti šaligatviai. Žmonių ten nematyti ir šiandien. Tai reiškia investicijų neproporcingumą“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Tarp 14-os teritorijų, kurias numatyta atnaujinti (11-a projektų įgyvendinti bus pradėta jau 2018-aisiais), yra Nepriklausomybės aikštė ir Kraštotyros muziejus. Pristatome šiuos projektus plačiau.

Nepriklausomybės aikštės ir jos prieigų sutvarkymas

Planuojant „Urban“ programą, nuspręsta pakeisti aikštės ir jos prieigų dangą, įrengti ir rekonstruoti apšvietimą, sutvarkyti kraštovaizdį atnaujinant želdynus, įrengti mažosios architektūros elementų, atnaujinti aikštės fontaną, rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takus. Pinigų bus skirta ir viešajam tualetui rekonstruoti.

Panevėžio miesto vadovai tikisi, kad tai vienas tų projektų, kurį baigus gims naujų bendruomeninės veiklos iniciatyvų, bus skatinama ekonominė miesto plėtra.

Šiuo metu rengiamas teritorijos tvarkymo techninis projektas.

Projekto vertė – 916 016 eurų.

Įgyvendinimo laikotarpis – 2017–2020 m.

Kraštotyros muziejaus pastatų (Moigių komplekso) atnaujinimas

Rekonstruojant kultūros paveldo statusą turintį muziejaus kompleksą – XIX a. pabaigoje statytus bajorų Moigių giminės namus Vasario 16-osios gatvėje – bus tvarkomi du iš trijų jo pastatų (vienas sutvarkytas jau anksčiau). Pirmojo laukia kapitalinis remontas ir bus pakeista dalis patalpų plano, avarinės būklės trečiasis pastatas bus rekonstruotas. Bus sutvarkytas jo stogas, perplanuotos ir suremontuotos patalpos, modernizuotos inžinerinės sistemos. Sutvarkytame trečiajame pastate bus įrengtas edukacinis restauravimo centras ir edukacinis centras su etnografijos, gamtos, miesto kultūros stilistikos edukacinėmis klasėmis, bus įrengta konferencijų salė. Abu pastatai bus pritaikyti visuomeniniams renginiams, parodoms ir edukaciniams užsiėmimams, čia padaugės ekspozicinių erdvių, jos bus interaktyvios.

Projekto vertė – 1 526 954 eurai.

Įgyvendinimo laikotarpis – 2017–2019 m.

Bosas

Lukdas

Piteris Penas

Piteris Penas

Core

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.