Panevėžio gimnazistams – Matematikos, informatikos ir fizikos akademija

Panevėžio gimnazistams – Matematikos, informatikos ir fizikos akademija

JP / Panevėžio kolegijos, Pexels.com nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė su Panevėžio kolegija, Prekybos, pramonės ir amatų rūmais (PPAR) ir J. Balčikonio gimnazija steigia Matematikos, informatikos ir fizikos akademiją (MIFA).

Pagrindiniai MIFA tikslai – vystyti gimnazistų inžinerinį mąstymą, domėjimąsi tiksliaisiais mokslais, ugdyti praktinius gebėjimus matematikos, informatikos ir fizikos mokslų srityje, skatinti rinktis inžinerines specialybes, kurios itin reikalingos regiono pramonės įmonėms, smulkiajam ir vidutiniam verslui.

MIFA mokslo metus sudarys du semestrai po 12 savaičių. Rudens – nuo rugsėjo iki gruodžio, pavasario – nuo vasario iki gegužės.

BIC

Rudens semestrą gimnazijų 3-4 (11-12) klasių mokiniai susipažins su inžinerinėmis studijomis, aukštąja matematika, informatika, fizika ir elektromechanika, inžinerinių studijų programų mokomosiomis laboratorijomis, atliks laboratorinius ir praktinius darbus. Pagal PPAR sudarytą planą lankysis įmonėse, dalyvaus diskusijose.

Ketinama įtraukti iki 100 mokinių – sudaryti 5 grupes. Užsiėmimai kolegijoje vyks kartą per savaitę (šeštadieniais) arba darbo dienomis po pamokų.

Pavasario semestras skiriamas 4 (12) gimnazijos klasių mokiniams, ketinantiems rinktis inžinerines studijas. Bus rengiami specialūs matematikos, informatikos ir fizikos žinių gilinimo kursai.

Jie kolegijoje vyks šeštadieniais arba darbo dienomis po pamokų. Numatyta priimti iki 100 gimnazistų, sudaryti 5 grupes.

Baigę pavasarinę programą ir sėkmingai išlaikę žinių patikrinimo egzaminą/testą jaunuoliai gaus MIFA pažymėjimus. Jie pridės papildomą konkursinį balą per LAMA BPO stojant į kolegiją studijuoti savo lėšomis.

Kiekvieno semestro pabaigoje geriausi MIFA absolventai bus apdovanojami PPAR  prizais bei atminimo dovanomis.

MIFA užsiėmimai gimnazistams bus nemokami.

Savivaldybė kviečia 4 (12) klasių gimnazistus registruotis į MIFA pavasario semestrą. Registracija vyks iki vasario 28 d. Registracijos forma ir išsamesnė informacija – www.panko.lt.

MIFA atidarymas ir pirmasis užsiėmimas – vasario 29 d. 10 val. Panevėžio kolegijos aktų salėje (Klaipėdos g. 3, II a.).

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.