Panevėžio gimnazistai tapo savo miesto kūrėjais

AutoriusDOMINYKAS GŪRAFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžio gimnazistai tapo savo miesto kūrėjais.

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje toliau sėkmingai vykdo vieną iš savo misijų – politinio raštingumo skatinimą jaunimo tarpe. Šiaurės ministrų tarybos biuras ir Švedijos Karalystės ambasada pirmą kartą Panevėžyje organizavo „Electionville“ žaidimą. Šis švedų kūrėjų žaidimas skatina dalyvius tapti miesto valdytojais ir savivaldybės nariais, taip keliant žaidėjų kompetencijas pilietiniame įsitraukime ir politiniame raštingume.

Renginyje dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai iš Juozo Balčikonio, Juozo Miltinio, Kazimiero Paltaroko ir „Minties“ gimnazijų.

Žaidimo esmė ir taisyklės

Moksleiviai žaidimo metu tampa pramanyto miesto tarybos nariais ir atstovauja skirtingoms susigalvotoms partijoms. Jie sprendžia, kaip reikia paskirstyti bendrus miesto išteklius, susidedančius į visą miesto biudžetą. Kadangi Lietuvos savivaldybėse tarybos dirba ketverius metus, lygiai taip pat ir žaidimas susideda iš keturių turų. Laimi ta komanda, kuri savo prioritetinėms politikos sritims sugeba skirti daugiausiai išteklių. Taip pat žaidime yra vertinamas bendras miesto valdymas, atsižvelgiant į kitų partijų interesus ir gebėjimą rasti geriausią kompromisą.

Žaidimo pradžioje, dalyviai turi išsirinkti tris pačias svarbiausias politikos sritis, kurios yra vaizduojamos kaip žaidimo lentos fragmentai. Toliau žaidėjai išsirenka dar devynias politikos sritis ir jas išdėlioja aplinkui kitas tris pasirinktas prieš tai. Taip susidaro visa žaidimo lenta. Žaidėjai gauna po du išteklių maišelius kiekvienai politinei sričiai – tai vaizduoja miesto biudžetą. Suformavę partijas, žaidėjai sprendžia, kaip valdyti miesto išteklius bei taip pat stengiasi tvarkytis su iškilusiomis problemomis, kurios yra atvaizduojamos įvykių kortelėmis.

„Savo prioritetinėms sritims surinkdami kuo daugiau finansavimo, t. y. miesto išteklių, žaidėjai turėjo galimybę užtikrinti rinkėjų palankumą sekantiems rinkimams bei tokiu būdu laimėti žaidimą“, – sako renginio organizatorius, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje Patarėjų tarybos narys Ignas Janeliūnas.

I. Janeliūnas.

Renginio įspūdžiai

„Žaidimo metu virė intriguojančios, įdomios ir net aršios diskusijos tarp dalyvių – partijos jungėsi į koalicijas, tos pačios koalicijos griuvo ir formavosi naujos bei valdantieji pykosi su opozicija. Kiekviena partija siekė apginti savo prioritetines sritis ir suteikti joms kuo daugiau finansavimo, taip didinant rinkėjų palankumą kitiems rinkimams. Buvo labai įdomu stebėti visą žaidimo procesą“, – pasakoja žaidimo „Electionville“ vedėjas I. Janeliūnas.

Pirmojo žaidimo nugalėtojomis tapo vienuoliktokės iš K. Paltaroko gimnazijos. Jos sugebėjo savo prioritetinėms sritims pritraukti daugiausiai išteklių ir taip surinko didžiausią taškų kiekį. Jų pasirinktos sritys buvo teisėsauga, sveikatos apsauga, turizmas bei švietimas, tapęs pačia pagrindine prioritetine komandos sritimi.

Panevėžio gimnazistai tapo savo miesto kūrėjais.

Žaidimas dar tęsis

„Panevėžyje vietinį konkursą laimėjusi K. Paltaroko gimnazijos moksleivių komanda ne tik laimėjo dovanų patį žaidimą savo mokyklos bendruomenei ar bilietą į kitų merų vasarį vyksiantį nacionalinį žaidimo finalą Vilniuje, bet ir galimybę finale pakovoti dėl kelionės į vieną iš pasirinktų Šiaurės šalyse vykstančių demokratijos festivalių. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, jog žaidimo metu aktyviausi miesto gimnazijų vyresnieji mokiniai ne tik sužinojo daugiau apie savivaldos darbo pobūdį, bet tuo pačiu ir padidino savo politinį raštingumą, kurio svarba šių dienų vietiniame bei pasauliniame kontekste yra be galo didelė“, – pozityvių emocijų praėjus žaidimui neslepia bei panevėžiečių komandai sėkmės finale linki I. Janeliūnas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio kolegija kviečia į kompiuterinio žaidimo „CS-GO“ turnyrą

confident-noyce

Geriausias J. Miltinio gimnazijos teatro pamokų rezultatas – jaunųjų aktorių spektaklis

confident-noyce

Jaunasis panevėžietis politikas K. Gedvila: „Politiniame kelyje mane lydi smalsumas ir noras mokytis“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau