Panevėžio gamtos mokykla pasaulinę gyvūnų dieną minėjo 25 kartą

Panevėžio gamtos mokykla pasaulinę gyvūnų dieną minėjo 25 kartą

Rima IVANAUSKIENĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio gamtininkai buvo vieni pirmųjų Lietuvoje, kurie parėmė pasaulinę iniciatyvą, spalio 4-ąją pagerbti visą gyvūniją bei šventąjį Pranciškų – gyvūnų globėją. Pasaulinės gyvūnų dienos renginiuose rėmėjais ir pagalbininkais ne kartą buvo bažnyčios atstovai, veterinarinės tarnybos darbuotojai, gyvūnų prekių parduotuvių darbuotojai, ūkininkai.

Per 25 metus buvo organizuota įvairiausių minėjimo formų: švenčių, gyvūnų paradų ir eisenų, šv. mišių su gyvūnais, piešinių, miniatiūrų ir gyvūnų fotografijų konkursų, spektaklėlių ir viktorinų apie gyvūnų laisves.

BIC

Visomis minėjimo formomis buvo siekiama padėkoti gyvūnams už jų svarbą mūsų gyvenime, priminti žmogaus atsakomybę ir pareigas gyvūnams, pagerbti darbuotojus, prižiūrinčius ir gydančius gyvūnus, pasidžiaugti savo augintiniais.

Šiais metais pasaulinės gyvūnų dienos šventės metu Gamtos mokyklos mokiniai turėjo galimybę giliau suprasti dienos prasmę per teatralizuotą gyvūnų pasirodymą, vaizdų pranešimą apie pasaulinės gyvūnų dienos ištakas, Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr. gydytojos–inspektorės Laimos Šomkienės pasakojimą apie naminių augintinių priežiūrą, gyvūnų poreikius, šeimininko pareigas, gyvūno ir žmogaus ryšį.

Gautos informacijos įtvirtinimui buvo organizuota viktorina, kurios metu mokiniai atsakinėjo į klausimus apie gyvūnus, augintinių teises, šv. Pranciškų ir Pasaulinę gyvūnų dieną.

Aktyviausi viktorinos dalyviai apdovanoti. Renginys finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės aplinkosaugos švietimo projekto lėšomis.

Šventojo Pranciškaus Asyžiečio atminimas pagerbtas papuošiant skulptūros kalnelį vaikų pagamintais paukšteliais.

Išradingai, linksmai, vaikams suprantamomis formomis atkreiptas dėmesys į gyvūnų globos ir gerovės klausimus, ugdomas suvokimas, kad elgesys su gyvūnais yra tautos ir kiekvieno žmogaus sąmoningumo ir kultūros išsivystymo atspindys.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.