Panevėžio Gamtos ir Muzikos mokyklos pasveikino Žemę

Panevėžio Gamtos ir Muzikos mokyklos pasveikino Žemę

Virginija KUZMIENĖ / Organizatorių nuotr.

Gamtos ir Muzikos mokyklų mokiniai ir jų pedagogai, puoselėdami tradiciją, jau penkioliktą kartą parengė meninę-koncertinę programą Žemės mėnesiui paminėti „Žemei reikia draugų“. Tai dar vienas renginys, kuriuo neformaliojo švietimo mokyklų bendruomenės konkrečiais darbais pamini Žemės mėnesį ir skatina susimąstyti apie mūsų planetos ateitį.

Gražią pavasario popietę į Muzikos mokyklos salę, papuoštą Gamtos mokyklos būrelio „Žalias lapas“ floristinėmis kompozicijomis (vadovė D. Baubonienė), gausiai rinkosi abiejų bendruomenių nariai. Jaunieji atlikėjai, lydimi savo draugų, tėvelių, artimųjų bei pedagogų, nerimavo, bet buvo pasiruošę nudžiuginti visus – jie parengė meninę-ekologinę programą.

Koncerto vedėjai, „Minties“ gimnazijos moksleiviai Viktorija Likaitė ir Matas Bernadickas, papasakojo Žemės dienos minėjimo istoriją, priminė pasaulyje organizuojamas akcijas vardan mūsų planetos išsaugojimo. Renginio leitmotyvu skambėjo skatinimas ugdytis savyje ekologinį mąstymą ir gyvenseną, meilę ir pagarbą mus supančiai Gamtai.

BIC

Renginį pradėjo Muzikos mokyklos kanklių ansamblis „Ašarėlė“ (vadovė R. Mureikienė), visus džiugino jaunasis akordeonistas pijus Šukys su mokytoja D. Šatrauskiene, jaunučių ansamblio atliekama daina (vadovė S. Baronienė). Smuiku griežė Marija Aleliūnaitė, Žanas Užalinskas ir Žaneta Užalinskaitė, jiems fortepijonu pritarė Aurėja Černytė (vadovės V. Kudūkienė ir D. Matulienė), sintezatoriumi grojo Evilija Jaroševičiūtė (vadovas R. Sikorskis), romantišką nuotaiką kūrė jaunesnių klasių styginių ansamblis (vadovė B. Juodviršienė), grojo Mila Andrejeva (vadovė D. Matulienė), solo kornetu atliko Dovydas Bakšys (mokytojas R. Jackevičius).

Gamtos mokyklos būrelio „Mažieji gamtos draugai“ (vadovės I. Mačiulaitienė ir J. Račienė) muzikinė improvizacija „Pabiro, pasklido Žemelėj žiedai“ išraiškinga mažųjų vaidyba praskleidė trapų gėlių ir drugelių draugystės prabudimą. O vyresnieji jų draugai, būrelio „Mes – gamtos vaikai“ (vadovė I. Čingienė) ugdytiniai, kėlė sau didesnius tikslus. Jie vaidybiniu ekologiniu vaizdeliu „Pavasaris miške“ skatino visus švarinti ir gražinti savo aplinką, pademonstravo puikius atliekų rūšiavimo įgūdžius.

Nepastebimai prabėgo valanda meno ir gerų darbų glėbyje. Ilgesingai, tarsi pasveikinimas paukščio balse, nuskambėjo baigiamasis koncerto akordas – S. Baronienės vadovaujamo jaunių choro atliekama daina „Lek gervė“ (solo saksofonu Ž. Baronas), bet išsiskyrėme žinodami, kad Žemės mėnesio koncerto tradicija, užgimusi Gamtos ir Muzikos mokyklų bendruomenėse dar 2004 metais, puoselėjama ir plėtojama vardan draugystės su mūsų Žeme.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.