Panevėžio futbolas kyla iš pelenų

Panevėžio futbolas kyla iš pelenų

Komanda išsilaiko iš futbolininkų ir klubo steigėjų entuziazmo, tačiau, norint išlaikyti talentingiausius futbolininkus, reikalingas ir finansinis paskatinimas, antraip geriausi futbolininkai išsilakstys.

Eilę metų šalies futbolo čempionu tapęs futbolo klubas „Ekranas“, kaip ir buvusi didžiausia Panevėžio kineskopų gamykla, kurioje dirbo daugiau kaip 6 tūkst. panevėžiečių, ištrinti iš sporto ir verslo žemėlapio. Tačiau miesto futbolas, entuziastų dėka, nemirė – naujai suburtas klubas „Panevėžys“, kurio pagrindą sudaro jaunimas, jau rodo dantis šalies pirmos lygos senbuviams.

Čempionatą su minus 6 taškais pradėjęs „Panevėžys“, tarp 18 komandų kyla turnyrinėje lentelėje ir dabar jau yra septintas. Jis savo sąskaitoje turi 7 pergales, du pralaimėjimus ir trejas rungtynes yra baigęs lygiosiomis. Panevėžiečiai, nors ir patys nemažai praleidžia, į varžovų vartus yra įmušę 36 įvarčius ir yra rezultatyviausia pirmos futbolo lygos komanda.

Be atlygio treneriu, kaip ir jo asistentas Marius Skinderis, dirbantis Virginijus Liubšys, naujienų portalui JP sakė, kad viską teko pradėti nuo nulio, nes 50 metų aukščiausioje šalies futbolo lygoje žaidusio „Ekrano“ nebeliko.

BIC

„Iki pat čempionato pradžios buvome visiškoje nežinioje ir tik paskutinę dieną gavome aprangą. Skaudėjo širdį, kad nebeliko „Ekrano“, bet laimei, atsirado entuziastų, kurie įkūrė naują klubą. Šiemet komandai didelių uždavinių nekėlėme, o tik planavome įsitvirtinti pirmoje lygoje, bet dabar matome visai gerus rezultatus. Prie patyrusių futbolininkų Manto Savėno, Povilo Lukšio, Giedriaus Tomkevičiaus, Arno Riboko puikiai „klijuojasi“ jaunimas. Kad ir pirmoje lygoje žaidžianti komanda yra puiki mokykla jaunimui ir galimybė tobulėti. Mes tam ir kurėme klubą, kad jaunimas turėtų kur žaisti“, – kalbėjo didžiąją gyvenimo dalį „Ekranui“ atidavęs treneris V. Liubšys.

liubsys
Naująjį futbolo klubą treneris Virginijus Liubšys treniruoja be atlygio.

Trenerio ir vieno iš rėmėjų Broniaus Vaitiekūno teigimu, „Panevėžio“ komandos žaidėjų amžius nesiekia nė 20 metų, daugiau kaip pusė žaidėjų yra 16-17 metų ir tik 4 veteranai. Jie atkreipė dėmesį, kad dabar komandoje žaidžia vien panevėžiečiai ir jai nėra jokio reikalo ieškoti legionierių. Be to, futbolo klubo žaidėjai visi yra mėgėjai ir už žaidimą negauna jokio atlygio.

V. Liubšio teigimu, Panevėžyje pradėjus veikti Sporto mokyklai, turi atsigauti ne tiki futbolas, bet ir kitos sporto šakos. Anot jo, jau dabar matyti nemažai talentingų futbolininkų ir, jei nors dalis jų liks Panevėžyje, miestas gali turėti gana pajėgią komandą. B. Vaitiekūnas pridūrė, kad jau dabar 5 panevėžiečiai yra kviečiami į Lietuvos jaunimo rinktinę.

V. Liubšys ir B. Vaitiekūnas pasidžiaugė geranorišku naujosios miesto valdžios ir mero Ryčio Račkausko požiūriu į futbolą bei tuo, kad į stadioną pradėjo rinktis žiūrovai, kurie sumokėdami po eurą, prisideda prie komandos išlaikymo.

„Negalime sakyti, kad niekas nepadeda. Padeda, rėmėjų yra, savivaldybė pagamino vėliavėlių, šiek tiek padėjo finansiškai, bet reikėtų didesnės finansinės paramos, nes reikia išvažiuoti į varžybas“, – aiškino B. Vaitiekūnas.

Treneris V. Liubšys antrino, kad dabar komanda išsilaiko iš futbolininkų ir klubo steigėjų entuziazmo, tačiau, norint išlaikyti talentingiausius futbolininkus, reikalingas ir finansinis paskatinimas, antraip geriausi futbolininkai išsilakstys.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.