Panevėžio fotografijos galerija pristato R. Venckaus parodą „Asmeninis Soliaris“

Panevėžio fotografijos galerija pristato R. Venckaus parodą „Asmeninis Soliaris“

JP / Organizatorių nuotr.

R. Venckus.

Trečiadienį, sausio 15 d., Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma žinomo medijų menininko ir kritiko  Remigijaus Venckaus eksperimentinė fotografijų paroda „Asmeninis Soliaris“, sukurta pagal garsųjį Stanislavo Lemo fantastinį romaną („Soliaris“, 1961). 17 val. vyks autoriaus vieša paskaita apie videomeną, kurioje jis pristatys savo naujausius videomeno kūrinius, 18 val. – parodos atidarymas.

Menininko teigimu, jį ir dabar žavi idėja, kad menama paslaptinga ir neištirta planeta Soliaris egzistuoja kaip koks mąstantis vandenynas, kuris, reaguodamas į skirtingas žmonių nuotaikas, mintis ir prisiminimus kopijuoja ir realizuoja šių minčių pavidalus, o vėliau ir pats ima kopijuoti jau savo paties sukurtus darinius. Taip naujos struktūros vienu metu verčia ne tik jomis domėtis ir tirti, bet ir žmogiškos baimės akistatoje viską naikinti.

Parodoje žiūrovai išvys naują fotografijų ciklą – meditatyvų, lengvai įtraukiantį ir tuo pat metu išlaisvinantį virtinę neįmenamų egzistencinių klausimų.

BIC

Prof. dr. Remigijus Venckus  yra medijų meno ir kultūros tyrinėtojas, medijų menininkas. 2014 metais Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu R. Venckus yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius. Anksčiau dėstė Vytauto Didžiojo, Vilniaus, Kazimiero Simonavičiaus, Šiaulių universitetuose ir Vilniaus dailės akademijoje. Jis yra 18 mokslo straipsnių, 5 mokslo pranešimų, skaitytų tarptautinėse konferencijose, ir 20 pranešimų respublikinėse mokslo konferencijose autorius.

R. Venckus savo kūryboje nagrinėja tokias temas, kaip atmintis, laikas ir individuali patirtis bei vyriško kūno ir seksualumo interpretacijos. 2010 m. jis atstovavo Lietuvai tarptautinėje erotinio vizualiojo meno parodoje Lenkijoje. Surengė 48 autorines parodas Lietuvoje ir 4 užsienyje.

Lietuvoje R. Venckus yra žinomas kaip medijų kultūros ir meno kritikas, recenzuojantis šiuolaikinio meno parodas ir rašantis apie tapybą, fotografiją ir medijas. Jo recenzijose pristatomos parodos, vykstančios ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, JAV ir kitose šalyse. Venckus yra 329 kritinių straipsnių apie meną ir kultūrą autorius.

Paroda „Asmeninis Soliaris“ veiks iki vasario 8 d.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.