14.8 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 30 gegužės, 2024

„Panevėžio energijos“ katilinėje – šiuolaikinio šokio performansas, nagrinėjantis tvarumą

AutoriusJPFotoPAULIUS VEPŠTAS
„Panevėžio energijos“ katilinėje - šiuolaikinio šokio performansas.

Pramonės ir meno sintezė pasaulyje nėra naujiena, tačiau Panevėžyje įgyvendinamas rezidencijos projektas – pirmasis Lietuvoje. Panevėžio pramonės įmonėje skirtingų sričių menininkės įgyvendina savo idėjas tvarumo tema.

Panevėžio kūrybiškumo centro „Pragiedruliai“ ir AB „Panevėžio energija“ meno ir pramonės rezidencijoje karaliauja trys kūrybiškos asmenybės, atstovaujančios tris skirtingas meno disciplinas: šokį – Ana Filipovič, teatrą – Agnė Muralytė ir kiną – Algina Bedulskė. Režisierė, šokėja ir aktorė neįprastoje aplinkoje kuria pasirodymą, kurio siekis formuoti naują visuomenės supratimą apie atsakingą energijos vartojimą.

Menininkių paruoštą šiuolaikinio šokio premjerą bendrovės „Panevėžio energija“ buvusioje katilinėje bus galima išvysti lapkričio 24 d, 19.00 val.

„Panevėžio energijos“ katilinėje – šiuolaikinio šokio performansas.

Kelias link rezidencijos

Merginos džiaugiasi, kad mieste kuriasi kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“. Išgirdusios apie organizuojamą projektą „Meno ir pramonės sintezės rezidencijas Panevėžio mieste“, trijulė nedvejojo ir pareiškė norą dalyvauti, nes projektas kalba merginoms svarbia tvarumo tema. „Mūsų performanso pavadinimas yra „1.5”. Jis simbolizuoja artėjančią kritinę ribą, kurią, panašu, esame pasiruošę peržengti…“.

Spektaklyje bus naudojama judesio kalba, į kurią įsipins šiuolaikinio šokio choreografija, o kino žanrą atskleis kuriama rezidencijos erdvės atmosfera. „Ši industrinė erdvė labai įkvepia ir diktuoja savo energiją, savo atmosferą, kelia kūrybinį resursą“, – pasakoja choreografė Ana Filipovič.

„Panevėžio energijos“ katilinėje – šiuolaikinio šokio performansas.

Meno ir pramonės sintezė

„Panevėžio energijai“ svarbu, kad kuo daugiau žmonių, o ypač jaunimo, susipažintų su bendrovės veikla, darbo specifika, todėl organizuoja ekskursijas, dalyvauja parodose bei projektuose, siekia būti atviri. Todėl ir šis meninis projektas atitiko bendrovės viziją – būti modernia bendrove ne tik gaminančia ir tiekiančia gyvybiškai svarbią energiją, bet ir kuriančia patrauklią aplinką. Įmonė pirmą kartą dalyvauja tokio pobūdžio projekte.

„Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie meninio projekto įgyvendinimo su „Pragiedruliais“, suteikdami menininkams sąlygas kurti ir realizuoti originalias idėjas, o žiūrovams, gal būt ne tik panevėžiečiams,  pamatyti neįprastoje erdvėje meninės išraiškos šokį, pateikiant reiškinio esmę ir  sukuriant darnų viso proceso  vaizdą“, – sako choreografė.

„Panevėžio energijos“ katilinėje – šiuolaikinio šokio performansas.

Menas ir energetika

Rezidencijos atstovų nuomone, menas reikalingas ir energetikoje, kaip ir kitose veiklose, be meno nebūtų grožio, kuris priverčia ne tik grožėtis, bet ir konceptualiai mąstyti. Džiugu, kad postmodernistinio meno rūšis skverbiasi į Panevėžį neaplenkiant „Panevėžio energijos“. Performanso nešanti žinutė visuomenei – tai dėmesys į tvarumą, priverčiantis  žiūrovus  susimąstyti – suprasti situaciją ir problemą. Menas ateina pristatyti bendrovės misijos.

„Tikimės, kad menas, menininkės, kurios atvyko pas mus į bendrovę, suriš mūsų šilumą ne tik su termodinamika, su naudojamu kuru, su saulės energija, kurią mes dabar naudojam, bet ir su menu“, – viliasi „Panevėžio energijos“ vadovas Petras Diksa.

„Panevėžio energijos“ katilinėje – šiuolaikinio šokio performansas.

Projekto vieta 

Pasak meno kūrėjų, industrinės ir pramoninės erdvės Panevėžyje inspiruoja, rezonuoja. Labai lengva kurti su AB „Panevėžio energijos“ bendruomene, nes jai rūpi darnumas ir jo reikšmė įmonės darbui. Merginų komanda neatsitiktinai pasirinko projektą vykdyti būtent šioje įmonėje, nes jai svarbi energijos sąvoka, o pasirinkta industrinė erdvė visiškai atitiko kuriamą mintį.

„Panevėžio energijos“ katilinėje – šiuolaikinio šokio performansas.

Premjera

Spektaklio kūrybinis procesas – idėjos tyrinėjimas, scenarijaus rašymas, repeticijos, judesio paieškos, choreografijos ir muzikos kompozicijų kūrimas, architektūriniai sprendimai buvo vystomi tris mėnesius.

Menininkių paruošta šiuolaikinio šokio premjera bus pristatyta šį ketvirtadienį, 24 d., 19.00 val. buvusioje „Panevėžio energija“ katilinėje, Senamiesčio g. 113, Panevėžys.

Daugiau apie renginį čia.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Daliai panevėžiečių laikinai nebus tiekiamas karštas vanduo

confident-noyce

Panevėžiečiams šis šildymo sezonas buvo pigesnis nei prieš metus

confident-noyce

„Panevėžio energija“ planuoja šilumos tinklų hidraulinius bandymus: kada nebus karšto vandens

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau