Panevėžio dvasininkų pirkiniai: žaidimų kompiuteriai, sėdmaišiai, prabangi spinta (atnaujinta)

Panevėžio dvasininkų pirkiniai: žaidimų kompiuteriai, sėdmaišiai, prabangi spinta (atnaujinta)

Gintautas SUBAČIUS / JP montažas, JP nuotr.

IMG_5713 verba sekmadienis baznycia svente_Fotor_Collage
Panevėžio miesto tarybos opozicijos atstovus pribloškė religinių bendruomenių už mokesčių mokėtojų pinigus pirkti pirkiniai – žaidimų kompiuteriai, kelis tūkstančius eurus kainuojanti spinta, sėdmaišiai, naujausia vaizdo ir garso technika, dulkių siurblys – robotas.

Praėjusiais metais Panevėžio miesto taryba miesto bendruomenėms (daugiausia religinėms) paskirstė apie 150 tūkst. Eur su bendruomeniškumo skatinimu susijusioms veiklos išlaidoms kompensuoti. Tačiau, iš pateiktų pirmųjų ataskaitų, galima įtarti, kad pinigai buvo tiesiog išleidžiami ir nenaudojami pagal paskirtį.

Panevėžio miesto tarybos opozicijos atstovus pribloškė religinių bendruomenių už mokesčių mokėtojų pinigus pirkti pirkiniai – žaidimų kompiuteriai, kelis tūkstančius eurus kainuojanti spinta, sėdmaišiai, naujausia vaizdo ir garso technika, dulkių siurblys – robotas.

BIC

Vienuolėms – moderni garso ir vaizdo aparatūra

Štai, pavyzdžiui, Dievo apvaizdos seserų kongregacija įsigijo tris vienetus įvairios aparatūros už daugiau kaip 5,2 tūkst. Eur, kuri vargu ar Dievo garbinimui ir bendruomeniškumo skatinimui buvo reikalinga.

Vienuolės aiškina, jog tokia įranga joms būtina suaugusiųjų šventojo rašto studijoms.

Ataskaitose nurodoma, jog vienuolės už 2 000 Eur įsigijo garso technikos, už beveik 2 200 Eur – vaizdo projektorių, už daugiau nei tūkstantį eurų – daugiafunkcinį įrenginį.

Spinta už 3 tūkst. eurų

Kunigas vikaras Simas Maksvytis 01
Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčios rektoratas už 3 tūkst. Eur įsigijo spintą, skirtą liturginiams rūbams ir indams laikyti. Kunigas S. Maksvytis teigė, jog tai nėra brangus pirkinys.

Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčios rektoratas už 3 tūkst. Eur įsigijo spintą, skirtą liturginiams rūbams ir indams laikyti.

„Gražiai atsidaro, jos stumdomos, kaip priklauso ir šventiems indams. Gražiai viskas susideda. Čia labai pigu, nes kai pradėjome gilintis į tas kainas ir į tokius bažnytinius baldus, katalogus, kur gauname baldų, pavyzdžiui iš Lenkijos, kitur kainos pasakiškos“, – rodydamas spintą „Lietuvos ryto“ televizijai pasakojo kunigas Simas Maksvytis.

Žaidimų kompiuteriai, sėdmaišiai, dulkiu siurblys…

Būtiniausiomis prekėmis vargu ar galima būtų pavadinti ir Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos įsigytus pirkinius. Bažnyčia už 1 360 Eur įsigijo 20 sėdmaišių, beveik 700 Eur išleido garso įrangai, daugiau kaip 500 Eur atseikėjo kompiuteriniams žaidimais, už 485 Eur įsigijo dulkių siurblį – robotą, o už televizorių sumokėjo net 2 504 Eur.

Pirkiniai reikalingi į bažnyčią ateinančiam jaunimui

Vyskupijos kancleris Romualdas Zdanys, naujienų portalo JP korespondento paklaustas, ar bažnyčiai būtiniausi tokie pirkiniai, kaip brangūs televizoriai, kompiuteriniai žaidimai, atsakė: „Tokie pirkiniai bažnyčiai nėra reikalingi, bet jų reikia į bažnyčią ateinančiam jaunimui, turiningam laisvalaikiui leisti, kad jiems nereiktų šlaistytis po prekybos ir pramogų centrus, gatves, klubus“.

Kam bažnyčiai žaidimų kompiuteriai?

Mantas Leliukas 01
Vienas iš Panevėžio miesto tarybos opozicijos atstovų M. Leliukas stebėjosi tokiais bažnyčios pirkiniais.

„Bažnyčia ir Dievas – du skirtingi dalykai. Niekada nesuprasiu, kodėl, kai vieni neturi ko valgyti, už bažnyčiai skiriamus pinigus perkamos žaidimų kompiuteriai, brangiausi televizoriai“, – stebėjosi vienas iš Panevėžio miesto tarybos opozicijos atstovų Mantas Leliukas.

Turės paaiškinti

Tuo tarpu Panevėžio valdžia, dar praėjusiais metais pati padovanojusi religinėms bendruomenėms daugiau nei 100 tūkst. eurų, dabar jau aiškina, jog nuo šių metų bendruomenės turės paaiškinti, kam ir kodėl buvo leidžiami miesto pinigai.

Atnaujinta – sausio 21 d. 11.15 val.

Sureagavo ir Savivaldybė

Po žiniasklaidos publikacijų apie miesto biudžeto lėšų, skirtų religinėms bendruomenėms panaudojimo, pranešimą šiandien išplatino ir Panevėžio miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius.

Jame rašoma, jog Panevėžio miesto savivaldybės taryba 2015 m. sausio 29 d. patvirtino Lėšų skyrimo vietos bendruomenėms tvarkos aprašą. Vadovaujantis šiuo aprašu, rugsėjį 11-ai organizacijų paskirstyta 145 600 Eur jų veiklai finansuoti.

„Pagal buvusios kadencijos Tarybos parengtą tvarką lėšos buvo skirtos miesto bendruomenėms, kurios paramos iš Savivaldybės sulaukia tikrai ne kasmet. Skirdami lėšas pasitikime bendruomenėmis, kad jos įsigyja reikalingas, tinkamas ir kokybiškas priemones savo veiklai plėtoti“, – sakė mero pavaduotojas Petras Luomanas.

Beje, praėjusioje kadencijoje P. Luomanas buvo miesto mero V. Satkevičiaus patarėjas.

Pranešime taippat pažymima, jog Panevėžio Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapija suremontavo rūsio patalpas ir jose įrengė jaunimo užimtumo centrą. Už savivaldybės skirtas lėšas – 11,6 tūkst. Eur įsigyta inventoriaus, baldų, technikos, žaidimų. Dar papildomai centrui lėšų skirs pati parapija – už 2200 Eur užsakyti baldai, 4600 Eur numatyta statybos darbams, 400 Eur žaidimams įsigyti. Šiame jaunimo užimtumo centre pastoviai lankosi 70 vaikų, dar 400 vaikų, kurie lanko sakramentų pamokas taip pat bus įtraukti į centro veiklą.

„Mūsų naujai kuriamo jaunimo centro patalpos sukvies dar daugiau miesto vaikų praleisti laisvalaikį, bendrauti, lavintis ir žaisti. Mieste atsiranda dar viena saugi vieta burtis jaunimui, o ne šlaistytis gatvėmis. Investavome ne tik Savivaldybės, bet ir parapijos lėšas naujoms patalpom suremontuoti ir įrengti“, – sakė Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonas Romualdas Zdanys.

FOTOGALERIJA: Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sprendimas skirti pinigus religinėms bendruomenėms ir bendruomenių ataskaitą, kam išleisti pinigai

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

6 KOMENTARAI

  1. Būkite ramūs. Aš labai labai prisidedu prie bendruomeniškumo skatinimo Panevėžio mieste. Pinigai panaudoti tiksliai pagal paskirtį.

  2. Patikėk, Mantai Leliukai, dėl to, kad Kunigai nusipirko kompiuterį, tie įvardyti žmonės kurie neturi ko valgyti nebūtų pasijutę sotesni.
    Keistas Tu žmogus ….

  3. Viską maistui ir gėrimui. Leliukai tik taip supranta pinigų panaudojimo prasmę… Jiems keisti kitokie poreikiai. ir dar galvojimas apie kitą žmogų…

  4. Gražu, kad Lelija supranta daugiau už Leliuką apie kompiuterinių žaidimų svarbą žmogaus dvasiniame gyvenime ir rūpestį, kad jaunas žmogus tą poreikį patenkintų bažnyčios rūsyje. Mano širdis plaka tau, Lelija.

  5. „Įdomiau tai, kad tuom labiausiai rūpinasi tie, kuriems tai iš esmės nerūpi, nelanko ir nemato kur tie pinigai nueina. Dar viena proga „iš principo“ prie nedominančio „UAB’o“ pasikabinėt, nors nėra nė menkiausio supratimo kiek ten užsiimama darbu su jaunimu, vaikais, vargšais. Ach taip, spinta dar… liturgijoje reiklingiems indams ir rūbams… kuri ten ko gero bent šimtmetį stovės…“ Puiki parapija. Užsukit kada. 😉

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.