Panevėžio delegacija susipažino su alytiškių profesinio orientavimo patirtimi

Panevėžio delegacija susipažino su alytiškių profesinio orientavimo patirtimi

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Deividas Labanavičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius, Švietimo, Miesto plėtros skyrių atstovai lankėsi Alytuje. Vizito tikslas – susipažinti su pavasarį veiklą pradėjusio pirmojo Lietuvoje regioninio karjeros centro „Karjeras“ veikimo modeliu ir patirtimi.

Be to, tai buvo proga abiejų miestų specialistams pasidalyti mintimis, kaip užtikrinti kokybišką profesinį orientavimą, ir užmegzti vertingus bendradarbiavimo kontaktus.

„Karjerą“ Alytuje įsteigė Savivaldybė, Užimtumo tarnyba ir Jaunimo reikalų departamentas. Šių institucijų bendradarbiavimas užtikrina, kad jaunas žmogus vienoje vietoje gauna visas karjeros valdymo paslaugas – nuo individualių konsultacijų, informacijos apie praktiką ir savanorystę mieste iki verslumo skatinimo.

BIC

Toks modelis sėkmingai veikia daugelyje užsienio valstybių.

„Panevėžyje mes antrus metus įgyvendiname profesinio orientavimo programą. Iš miesto biudžeto papildomai finansuojama po 0,25 profesijos patarėjo etato kiekvienoje mokykloje, vykdomos konsultacijos, ekskursijos, praktika, moksleiviams organizuojami renginiai. Šiuo klausimu bendradarbiaujame su Užimtumo tarnyba ir verslininkais. Miestui užsibrėžus Pramonės 4.0 kryptį, vis labiau jausime technologijų, inžinerijos ir kitų į ateities ekonomikos poreikius orientuotų sričių specialistų poreikį, todėl profesinio orientavimo svarba tik augs. Bendradarbiavimas su kitų miestų kolegomis padės spręsti šiuos iššūkius,“ – sako Panevėžio miesto mero pavaduotojas D. Labanavičius.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.