24 C
Panevėžys
Šeštadienis, 8 rugpjūčio, 2020

Panevėžio dailininkams apsisprendimo laikas: šiandien paaiškės jų nuomonė dėl S. Eidrigevičiaus menų centro

T. Rudokas.
T. Rudokas.

Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Panevėžio skyriaus pirmininkas Tomas Rudokas LDS nariams išplatino laišką-apklausą su vieninteliu klausimu: „Ar reikalingas Aukštaitijos sostinei Stasio Edrigevičiaus menų centras (SEMC)“.

Atsakymus, kuriuos LDS nariai turi pateikti šiandien iki darbo pabaigos, T. Rudokas ketina perduoti miesto valdžiai, paviešinti visuomenei.

Išsiuntė laišką

Naujienų portalui JP T. Rudokas patvirtino, kad tokį laišką-apklausą 45 LDS Panevėžio skyriaus nariams išsiuntė ir iki šiandienos pavakario lauks iš jų atsakymų.

„Išplatinau laišką LDS Panevėžio skyriaus nariams su labai paprastu klausimu, ar jiems reikalingas menų centras, ar nereikalingas. Mane domina statistika. Šiandien žinosiu konkrečius atsakymus – 45 dailininkų Panevėžio skyriaus narių nuomonę“, – pasakojo T. Rudokas, o pasiteiravus, kokia yra jo nuomonė, atsakė:

„Mano nuomonė labai aiški. Manau, kad Panevėžys turi turėti šiuolaikinį meno centrą.“

Vieta buvo žinoma

Pats LDS Panevėžio skyriaus pirmininkas nenorėtų diskutuoti, kurioje vietoje turėtų būti SEMC pastatas.

„Tokios diskusijos niekur neveda ir nenoriu į jas grįžti. Kai pradėjo judėti šio centro idėja, S. Eidrigevičiaus pavardės išvis nebuvo. Kai idėja subrendo ir pradėti rašyti projektai, vyko architektūriniai konkursai, visi žinojo, kad konkursai susieti su konkrečia vietą – kino centru „Garsas“. Kodėl žmonės lipa ant to paties grėblio? Juk viskas buvo aišku prieš, berods, porą metu, kai vyko kūrybinės dirbtuvės. Suvažiavę architektai į kūrybines dirbtuves, žinojo sąlygas, kad visi menų centrą turi projektuoti „Garso“ vietoje“, – aiškino T. Rudokas.

Vardas atsirado vėliau

LDS Panevėžio skyriaus pirmininkui T. Rudokui nesuprantama, kodėl praėjus porai metų grįžtama į tą patį tašką ir sprendžiama, ar SEMC turi būti „Garso“ vietoje, ar kitoje.

„Konkursas buvo suorganizuotas būtent kino centro „Garsas“ vietoje. Negaliu atsakyti, ar tai gerai, ar blogai. Tačiau konkurso dalyviai ir visuomenė žinojo, kur turėtų atsirasti SEMC pastatas. Praplėtus „Garso“ pastatą, toje vietoje turi atsirasti multifunkcinis menų centras. Tiesa, tik vėliau, proceso eigoje, kažkas pakišo mintį, kad menų centru reikia vardo“, – pasakojo menininkas ir teigė, kad į viską žiūri dalininko akimis, kuriuo pasitiki LDS Panevėžio skyriaus nariai, nes jau 12 metų jį vis perrenka pirmininku.

Menų centro Panevėžiui reikia

Pats T. Rudokas užsiima projektine, parodine veikla, puikiai žino, ko Panevėžio menams reikia.

„Norint Panevėžyje padaryti didelės apimties ir geros kokybės parodas, reikia erdvių, o Aukštaitijos sostinė tokios erdvės neturi. Ši problema tęsiasi jau kone 15 metų. Su visa pagarba Dailės galerijai, šios patalpos neatitinka miesto poreikiams. Galeriją gali remontuoti, renovuoti, bet ji didesnė nepasidarys. Mums reikia multifunkcinio centro, koks yra Daugpilyje Marko Rotko menų centras, Vilniuje MO centras, kuris atsirado vietoje „Lietuvos“ kino centro. Viskas pertvarkoma ir niekas neprisiriša prie 50 metų senumo pastato ir nesieja su paveldu. Man keista girdėti, bet gerbiu žmonių nuomones. Jie turi išsikalbėti“, – kalbėjo T. Rudokas.

[quote_box_center] T. Rudoko laiško tekstas LDS Panevėžio skyriaus nariams

„Skubu gerbiami LDS nariai, mieste toliau vykstant diskusijai dėl S. Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) reikalingumo, miesto mero prašymu vykdome LDS Panevėžio skyriaus narių apklausą, ar pritariate, kad Panevėžio mieste vietoje kino centro „Garsas“ būtų statomas SEMC. Prašau jus iki birželio 19 dienos (trečiadienio) 15 val. išreikšti savo nuomonę el.paštu. Atsakymo forma „TAIP“ – pritariu, „NE“ – nepritariu. Neatsakiusių el. paštu nuomonę UŽSKAITYSIU kaip pritariančią.

LDS Panevėžio skyriaus pirmininkas T. Rudokas.“ [/quote_box_center]

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sprendimų ginče dėl S. Eidrigevičiaus menų centro tikimasi rasti šią savaitę

erikas

Prokurorai dėl SEMC išvadų dar nerašo

erikas

Statybų inspekcija: S. Eidrigevičiaus menų centrui statybų leidimas išduotas neteisėtai

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau