23.9 C
Panevėžys
Pirmadienis, 15 rugpjūčio, 2022

Priešindamiesi prieš mokyklų sujungimą sukilo prieš savivaldybės administraciją (klausimas gali būti išbrauktas iš Tarybos darbotvarkės)

DSC_0245
Likus dienai iki Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame bus sprendžiamas Panevėžio dailės ir muzikos mokyklų likimas, sukilo Dailės mokyklos Taryba.

Likus dienai iki Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame bus sprendžiamas Panevėžio dailės ir muzikos mokyklų likimas, sukilo Dailės mokyklos Taryba. Nuvilnijusi mokyklos bendruomenės sukelta nepasitenkinimo banga davė naudos: tikėtina, kad rytoj Tarybos posėdyje šis klausimas bus išbrauktas iš darbotvarkės. To neneigia ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos vadovas.

Nepatenkinti, jog Savivaldybės administracija nesugeba įvardinti Dailės ir Muzikos mokyklų jungimo aiškios priežasties, mokyklų Tarybos nariai, matydami tokią valdininkų menką kompetenciją, stengiasi įrodyti visuomenei, kad sprendimas sujungti dvi mokyklas būtų skubotas ir nuostolingas miestui.

Klausimas gali būti išbrauktas iš darbotvarkės

Nors klausimas dėl Dailės ir Muzikos mokyklų jungimo turėtų būti svarstomas ketvirtadienį Panevėžio miesto tarybos posėdyje, tačiau administracija prisipažįsta, kad dėl iškilusių neaiškumų šis klausimas gali būti atidėtas.

„Yra įmanoma atidėti šį klausimą, jeigu Tarybos nariams kiltų neaiškumų. Tai itin jautrus klausimas, kuriam reikia laiko, tad dar galime jį svarstyti kovo mėnesį“, – naujienų portalui JP teigė Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Vyksta pasitarimai

Šią savaitę Dailės mokyklos Tarybos organizuotame pasitarime su Panevėžio miesto savivaldybės administracija ir Seimo nariu Povilu Urbšiu buvo bandoma išsiaiškinti, kokios priežastys lėmė savivaldybės sprendimą sujungti dvi meno mokyklas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prieš Dailės ir Muzikos mokyklų sujungimą sukilo ir Lietuvos dailės mokyklų vadovai

„Mokyklų reorganizacijos rengėjai negalėjo susirinkimo metu atsakyti, kas yra mokyklose blogai ir ką reikia gerinti. Pirmiausia savivaldybė turėtų parengti neformalaus ugdymo strategiją, tik po to svarstyti, ką galima skirti ir ką jungti. Šiuo metu nėra jokių realių paskaičiavimų, kas po sujungimo keisis ir ar tai verta“, – teigė Seimo narys P. Urbšys.

Įžvelgia kompetencijos trūkumą

Panevėžietis parlamentaras šioje situacijoje įžvelgia savivaldybės administracijos valdininkų kompetencijos trūkumą ir provincialumą.

povilas-urbsys-72907104
P. Urbšys mano, jog tokį skubotą jungimą lemia Muzikos mokyklos direktoriaus Gvido Vilio skandalas dėl viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje bei administracijos noro priešintis miesto merui Ryčiui Račkauskui.

P. Urbšys mano, jog tokį skubotą jungimą lemia Muzikos mokyklos direktoriaus Gvido Vilio skandalas dėl viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje bei administracijos noro priešintis miesto merui Ryčiui Račkauskui.

Savivaldybės administracija priešinasi miesto merui

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna patvirtino, kad Muzikos mokyklos direktoriaus skandalas yra viena iš priežasčių, kodėl pradėta svarstyti apie mokyklų sujungimą taip greitai.

„Muzikos mokyklos direktoriaus skandalas nėra pagrindinė priežastis, bet tai yra kibirkštis pagreitinusi procesą. Daugelis Tarybos narių taip pat mano, kad tai pagrindinė priežastis“, – kalbėjo T. Jukna.

Pats Panevėžio meras Rytis Račkauskas JP teigė, kad po atostogų dirba tik antra diena, todėl dar nespėjo susipažinti su esama situacija.

„Kol kas dėl to vyksta diskusijos ir stengiamasi rasti geriausią sprendimą“, – teigė R. Račkauskas.

Yra didesnių problemų

Tuo tarpu Panevėžio verslo atstovai teigia, kad Panevėžio mieste yra nuostolingesnių veiklų, dėl kurių vertėtų susimąstyti.

„Panevėžyje demografinė situacija kas metus vis prastėja, mokyklinio amžiaus vaikų mažėja. Mokyklose mokinių skaičius sparčiai krenta, tačiau ši tendencija negalioja Dailės ir Muzikos mokyklose. Šiose mokyklose mokinių skaičius ne tik kad nemažėja, bet ir auga. Nėra jokio logiškai pagrįsto pagrindo jungti šias įstaigas“, – teigė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

Verslininkų manymu, toks savivaldybės sprendimas miglotas, juk pirmiausia turi būti sudarytas projektas, kuriame atsispindėtų problema ir jos sprendimas.

Pramones amatu rumai 02 Matkevicius
„Panevėžyje demografinė situacija kas metus vis prastėja, mokyklinio amžiaus vaikų mažėja. Mokyklose mokinių skaičius sparčiai krenta, tačiau ši tendencija negalioja Dailės ir Muzikos mokyklose. Šiose mokyklose mokinių skaičius ne tik kad nemažėja, bet ir auga. Nėra jokio logiškai pagrįsto pagrindo jungti šias įstaigas“, – teigė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

„Teigiama, kad šis mokyklų sujungimas miesto biudžetui sutaupys 80 tūkst. eurų, tačiau iš atleistų kelių etatų, tokia suma nesusitaupys. Skleidžiama informacija, kad iš sutaupytų lėšų bus gerinama ugdymo kokybė, tačiau nėra jokių nusiskundimų, kad ji prasta. O jeigu ir bus gerinamos sąlygos, tada tikrai neužteks sutaupytų lėšų“, – samprotavo V. Matkevičius.

Savivaldybė ginasi

Savivaldybės administracijos vadovas pritaria, kad pirminė visuomenės reakcija į pasiūlymą sujungti Muzikos ir Dailės mokyklas yra šalta, tačiau mano, kad gretai viskas pasikeis.

„Visada žmonės bijo naujovių“, – teigė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius T. Jukna.

Savivaldybės vadovai patvirtina, kad sujungus mokyklas taupoma būtų tik iš administracijos darbuotojų kiekio sumažinimo.

T.-Jukna
Savivaldybės administracijos vadovas T. Jukna pritaria, kad pirminė visuomenės reakcija į pasiūlymą sujungti Muzikos ir Dailės mokyklas yra šalta, tačiau mano, kad gretai viskas pasikeis.

„Apie šių įstaigų jungimą mieste prabylama ne pirmą kartą. Mokyklos įsikūrusios tame pačiame pastate Vilniaus gatvėje, abi ugdo auklėtinių meninius gebėjimus, tačiau turi atskirus vadovus ir administracijas. Jei pritars Savivaldybės taryba, sujungus mokyklas mažėtų administracinio, ūkio personalo. Pedagogų reorganizacija nepaliestų – tiesiog būtų sudaromos naujos darbo sutartys“, – sako Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius T. Jukna teigia, kad toks sujungimas pasieks finansinio efektyvumo, net jeigu ir dingtų tik keli etatai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dailės ir Muzikos mokyklų reorganizavimas mokytojų ir mokinių nepalies

„Įkūrus Menų mokyklą bus mažinamos valdymo išlaidos: sumažės administracijos darbuotojų bei nepedagoginio (ūkio) etatų. Taip planuojama sutaupyti apie 80-85 tūkstančius eurų per metus. Šios lėšos galės būti panaudojamos jau ne administracinio aparato išlaikymui, o mokinių ugdymo kokybės gerinimui“, – apie sujungimo naudą sako T. Jukna.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mokslo ir enciklopedijų leidimo centras jungiamas prie M. Mažvydo bibliotekos

confident-noyce

Seimas pertvarkė Kalėjimų departamentą: dešimt įstaigų jungiamos į vieną

confident-noyce

Jaunosioms panevėžietėms kūrėjoms menas – gyvenimo centras

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau