Panevėžio dailės galerijos vadovas: „Netekę kultūrinio gyvenimo – neteksime ir ateities“

Kaip panevėžietį, dirbusį tiek verslo, švietimo, kultūros srityse, pirmąjį Panevėžio vicemerą E. Žukauską jau seniai neramina miesto ieškojimai. „Mane neramina, kad Panevėžys gali vėl ir vėl prarasti investicijas, skirtas kultūriniam miestiečių gyvenimui“, – teigė Dailės galerijos vadovas.

„Panevėžio miestas ant intensyvių pokyčių slenksčio, tačiau ar nenutiks taip, kad nusisuksime nuo šio slenksčio atgal ir prabėgus dešimtmečiui prisiminsime, koks galėjo būti mūsų miestas. Nors Panevėžio miesto taryboje intensyviai svarstomi įvairūs rekonstrukciniai miesto projektai, tačiau, bėgant metams, neretai tenka matyti, kaip vieni projektai keičia kitus, o miesto vaizdas vargu ar pasikeitė jau dešimtmetį“, – tokiais žodžiais nuogąstavimą apie miesto likimą išreiškė žinomas panevėžietis, Panevėžio dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Kaip panevėžietį, dirbusį tiek verslo, švietimo, kultūros srityse, pirmąjį Panevėžio vicemerą E. Žukauską jau seniai neramina miesto ieškojimai. „Mane neramina, kad Panevėžys gali vėl ir vėl prarasti investicijas, skirtas kultūriniam miestiečių gyvenimui“, – teigė Dailės galerijos vadovas.

Atsisakyta teikti projektą

Balandžio 28 dieną Panevėžio miesto savivaldybės taryba svarstė, ar teikti daugiau nei milijono eurų vertės projektą J. Čerkeso-Besparnio sodybos restauracijai į menininkų rezidenciją. Planuota, kad Savivaldybė prisidėtų prie projekto finansavimo ne mažiau nei 25 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Tai sudarytų apie 175 tūkst. eurų Savivaldybės lėšų.

Tačiau Panevėžio miesto savivaldybės taryba nusprendė atmesti galimybę gauti finansavimą menininkų rezidencijos kūrimui J. Čerkeso-Besparnio sodyboje.

„Ši menininkų rezidencijos idėja sklando jau gerą trisdešimtmetį, tačiau iki šiol tai buvo tik idėja. Šiuo metu turime puikią progą pakelti Panevėžio miesto kultūrinį gyvenimą, tačiau bijau, kad viskas gali tiesiog sustoti. Juk Skaistakalnio parke, įrengus bent šiokį tokį kultūrinį spindulį, šis įgautų gyvasties, gyventojai noriai čia eitų ir leistų laisvalaikį. Šiuo metu Skaistakalnio parke neturime nieko“, – svarstė E. Žukauskas.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba nusprendė atmesti galimybę gauti finansavimą menininkų rezidencijos kūrimui J. Čerkeso-Besparnio sodyboje.

Sodyba virstų menininkų rezidencija

Tarybos posėdyje buvo svarstoma kompleksiškai sutvarkyti J. Čerkeso-Besparnio sodybos pastatą ir teritoriją, teritorijoje esančius objektus bei aplinką apie juos, sudarant sąlygas miesto bendruomenėms, verslo, paslaugų ir viešajam sektoriui veikti kartu, prisidedant prie gerovės žmonėms kūrimo, miesto estetinės vertės ir rekreacinės aplinkos gyvybingumo didinimo.

„Sodybą paverčiant menininkų rezidencija, sustiprintų paties istorinio pastato ir jo buvimo istoriniame Skaistakalnio parke išskirtinumą, Panevėžio miesto tapatumą. Ši įgyvendinta idėja prisidėtų prie Panevėžio miesto kultūros kilimo, kaip gilų kultūrinį geną turinčio didmiesčio vietovės, potencialo didinimo“,- teigė Panevėžio dailės galerijos vadovas.

E. Žukauskas įsitikinęs, jog J. Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymas ir pritaikymas kultūrinei (šiuolaikinei kūrybinių ir kultūrinių industrijų) paskirčiai Skaistakalnio parke galėjo tapti išbaigta miesto centro gamtos kampelio ir kultūros paveldo objekto tinkamo pritaikymo estetinės kompozicinės visumos dalis.

Jeigu būtų buvę pratarta šiam projektui, sodyba būtų buvusi restauruota, pritaikyta menininkų rezidencijoms, kūrybinėms dirbtuvėms. Sodybos aplinkoje atnaujintos žaliosios zonos, įrengti mažosios architektūros elementai, kiti statiniai, atnaujinti apšvietimo sistemos tinklai.

Tikisi, jog bus pritarta projektui

„Neturint stiprių kultūros įstaigų, mums, kaip didmiesčiui, itin sunku išsilaikyti, išauginti naujas gyventojų kartas. Viliuosi, jog šis projektas dar kartą bus svarstomas Panevėžio savivaldybės taryboje. Tikiu, kad neužtrenksime durų kultūrai“, – teigė Dailės galerijos direktorius E. Žukauskas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Asociacija: neaišku, ar šeimos galės atvykti į sodybas iš kitų rajonų

confident-noyce

Kaimo sodyboms – nuostoliai, viešbučiams – naujos galimybės

confident-noyce

Į susitikimą su panevėžiečiais kviečia kandidatas į Seimą liberalas E. Žukauskas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau