Panevėžio centro atnaujinimo idėjas įvertino du garsūs architektai

Architektų pateiktas 10 Laisvės aikštės ir miesto centro atnaujinimo idėjas įvertino du Lietuvoje garsus architektai Audrys Karalius ir Lukas Rekevičius. Iš dešimties darbų jie išskyrė 4 darbus. Kokie penki darbai bus įvertinti premijomis, paaiškės Panevėžio miesto gimtadienio išvakarėse.

Atliko didžiulį darbą

Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam Laisvės aikštės su prieigomis bei autobusų stoties prieigų sutvarkymo konkursui pateikta 10 darbų.

Juos vertins komisija – architektai Linas Tuleikis, Arvydas Narkevičius, Irena Kliobavičiūtė, Loreta Paulauskienė, Dalia Uogintė, Gilma Teodora Gylytė, kraštovaizdžio architektė Ramunė Sanderson, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.

Recenzentai – Audrys Karalius ir Lukas Rekevičius. Komisijos pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktorius R. Pauža.

Pasak darbų recenzento A. Karaliaus, architektai, konkursui pateikę darbus, atliko didžiulį darbą. „Architektai šaunuoliai, kad ėmėsi daugiaplanio ir daugialypio darbo, spręsdami Panevėžio miesto centro problemas. Jie verti pagarbos“, – įtikinamai kalbėjo architektas.

Išskyrė 4 darbus

Abu darbų vertintojai išskyrė keturis darbus, nors vertinant projektus A. Karaliaus ir L. Rekevičiaus nuomonės šiek tiek skyrėsi.

Įmonės „Aketuri Architektai“ vadovui L. Rekevičiui itin patiko du projektai – pažymėti 22 ir 713712 numeriais.

Pasak jo, šie darbai favoritai. „22 numeriu pažymėtas projektas – universalus. Tinkamai suformuota viešoji erdvė, išsaugoti vertingi Laisvės aikštės medžiai. Tačiau Autobusų stoties sutvarkymo sprendimas ne toks, kokio tikėjausi“, – sakė L. Rekevičius.

Garsiam kauniečiui architektui A. Karaliui 22 projektas – vidutiniškas. „Daug estetikos ir dizaino elementų. Funkcionalus projektas, bet nuvylė objektų motyvacija – jie nesurišti tarpusavyje. Kas dėl Autobusų stoties – neišbaigtas pasiūlymas, nes į objektą nei įvažiuosi, nei išvažiuosi“, – išreiškė savo nuomonę konkurso vertintojas.

Pasigedo Autobusų stoties koncepcijos

Tiek A. Karalius, tiek L. Rekevičius išskyrė 314314, „Miesto upė“ ir 713712 projektus. Itin šį projektą išgyrė L. Rekevičius.

Anot jo, tai vienas geriausių darbų. „Projekto koncepcija parodo, kad Panevėžys gali tapti patraukliu miestu. Išlaikytas žaliojo ploto santykis su užstatyta erdve. Paliktos šoninės gatvelės įsilieja į bendrą Laisvės aikštės erdvę. Projekte – paperkančios detalės, kurios sukuria visumą“, – gyrė darbą L. Rekevičius ir sakė, kad jis įdomus.

A. Karalius pagyrė projektą „Miesto upė“. Architektas sako, kad jį priskirtų prie geresnių. „Projekte visko yra, o labirintinė aikštės schema – įtaigi. Išskirčiau projektą iš kitų“, – nedaugžodžiavo architektas iš Kauno.

Tačiau abu projektų recenzentai pasigedo išskirtinių idėjų, kaip būtų galima sutvarkyti Autobusų stoties teritoriją, kad ji organiškai įsilietų į Laisvės aikštę.

Paaiškės pavardės

Dešimties projektų autorių pavardės išaiškės rugpjūčio 24 dieną. Tuomet bus atplėšti vokai su architektų pavardėmis, o kas laimės konkursą ir su kuo miesto Savivaldybė sudarys sutartį, atnaujinti Laisvės aikštę su prieigomis, paaiškės prieš Panevėžio miesto 514 gimtadienio šventę.

Geriausios idėjos autoriui bus skirta 5000 eurų, su juo pasirašoma sutartis dėl techninio projekto rengimo. 2-osios vietos laimėtojui atiteks 3000, 3-osios – 2000 eurų premijos. Numatytos ir 2 skatinamosios premijos po 1000 eurų.

Remiantis architektų idėjomis atnaujinti Laisvės aikštę su prieigomis numatyta iki 2020 metų, panaudojant Europos Sąjungos lėšas. Tam ketinama panaudoti 4,8 mln. eurų.

Visus darbus galima apžiūrėti Panevėžio miesto savivaldybės tinklalapyje arba ekspozicijoje Dailės galerijoje iki rugsėjo 4 dienos.

[quote_box_center] Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam Laisvės aikštės su prieigomis bei autobusų stoties prieigų sutvarkymo konkursui pateikta 10 darbų.

Juos vertins komisija – architektai Linas Tuleikis, Arvydas Narkevičius, Irena Kliobavičiūtė, Loreta Paulauskienė, Dalia Uogintė, Gilma Teodora Gylytė, kraštovaizdžio architektė Ramunė Sanderson, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.

Recenzentai – Audrys Karalius ir Lukas Rekevičius. Komisijos pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktorius R. Pauža. [/quote_box_center]

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Renovacija Laisvės aikštėje panaikino draudimą rūkyti

confident-noyce

Varėnos rajone rekonstruotas rašytojo V. Krėvės-Mickevičiaus muziejus

confident-noyce

Nidoje pradedama rekonstruoti centrinė gyvenvietės dalis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau