Alsuojant pavasariui, paskui atbundančią gamtą prasideda mugių karštligė. Likus vos porai dienų iki gražiausios pavasario šventės – Velykų, centrinėje Panevėžio aikštėje šurmuliuoja Velykų mugė.
Rengia jau antrus metus
Velykų mugės organizatorė kaunietė Raimonda M. naujienų portalui JP aiškino, kad įvairias muges jau organizuoja antrus metus.
„Beje, tai ne pirma mugė Panevėžio mieste. Kadangi neblogai sekasi, nusprendžiau surengti ir pavasarinę mugę prieš pat Velykas. Juk reikia žmonėms apsipirkti, o mugėse tą padaryti geriausia. Po Velykų mugės, balandžio 14-15 dienomis, kitą savaitę vyksime į Atvelykio mugę Šilutėje. Nors mugė nedidelė, bet joje prekiaujama įvairiais produktais, gaminiais. Todėl galima rasti reikiamą gaminį“, – aiškino Velykų mugės organizatorė.
Medinius kiaušinius tekina
Įvairiais dažais, įvairiaspalviais kiaušiniais prekiaujanti žemaite Danutė iš Šilalės aiškino, kad patys geriausi dažai yra natūralus.
„Tai senoviniai natūralus dažai, o Žemaitijoje dar vadinami drabužiniai. Pridažiau kiaušinių šiais dažais, o naujovė – atvežtiniai kiaušiniai iš Ukrainos. Dar pardavinėju medinius kiaušinius. Jie ištekinti iš įvairios medienos. Medinius kiaušinius pati tekinu ir išdeginu įvairius raštus“, – pasakojo žemaitė ir sakė, kad kiekvienais metais sugalvoja naujovių.
Ponių maistas – ikrai
Vietoje rūkytą žuvį pardavinėjanti palangiškė Renata pasakojo, kad kiekvienas žmogus perka savo mėgstamą žuvį arba už tiek, kiek išgali.
„Vieni perka pagal kišenę, kiti – pagal skonį. Svarbiausia nusipirkti mėgstamą žuvį ir ją gardžiai suvalgyti per Velykas. Labai populiarūs karšio ikrai, kurie nors ir brangūs, bet perkami. Tai labai naudingas dalykas – natūralus baltymas, o tai sveika ir sotu. Nors dėžutė nedidelė, bet jos turinio pakaktų pavalgyti keturiems vyrams“, – aiškino prekeivė ir sakė, kad gaminys negendantis ir jį galima ilgai išlaikyti.
Pasak mugės prekeivės, karšio ikrus galima valgyti įvairiai.
„Ikrus galima skanauti arba plonai atpjovus uždėti ant duonos bei batono riekelės. Sumuštinio akcentas bus ikrai – jų skonis specifinis. Šie ikrai – ponių maistas, nes tai labais sveikas ir nekaloringas maistas. Juolab kad dabar visi nori maitintis sveikai“, – pasakojo iš Palangos atvykusi Renata.
Sveikos sultys
Šaltalankio, šermukšnio sultimis ir įvairiais sūriais prekiaujantis šiaulietis Aivaras pasakojo, kad perkamos ir sultys, ir sūriai.
„Sūriai iš Alytaus ir jie pagaminti ne tik iš karvės pieno, bet ir ožkos. Kas prisižiūri sveikatos, perka ne tik šaltalankio sultis, bet ir iš šaltalankių uogų išspaustą aliejų. Šaltalankių sultys – labai sveikos, be jokių papildomų priedų. Labai populiarios šermukšnių sultys. Tai šimtaprocentinis gaminys ir geriant jį reikia skiesti. Dar prekiauju džemais pagamintais iš šaltalankių arba šermukšnių su imbieru“, – aiškino Aivaras ir teigė, kad prekiauja produkcija iš Lietuvos ir Latvijos.