13.2 C
Panevėžys
Pirmadienis, 8 rugpjūčio, 2022

Panevėžio centre – naujo daugiabučio statybos: parodė, kaip jis gali atrodyti

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ
Kol kas dar nėra žinoma, kada Panevėžio miesto centre gali atsirasi Savivaldybės daugiabutis.

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė konkursą būsimo pastato Savanorių aikštėje 3A statyboms. Pasibaigus konkurso darbų pateikimo terminui, sulaukta dviejų architektūrinių pasiūlymų – kodiniais pavadinimais „Jungiamoji“ ir „Nova Pars“ – Panevėžio miesto savivaldybės būsto su administracinėmis patalpomis pastatui.

Panevėžio miestui būsto su administracinėmis patalpomis reikia, nes laikas nuo laiko Savivaldybė perka butus ir kartais pagal poreikį jie paskiriami jauniems į Panevėžį dirbti atvykusiems specialistams.

Vertins ekspertai

Konkurso darbus vertins kompetentinga ekspertinė komisija, sudaryta iš Panevėžio miesto savivaldybės atstovų ir šiame mieste praktikuojančių architektų.

Komisija ir recenzentai pasiūlymus planuoja įvertinti iki Kalėdų. Konkurso darbai bus eksponuojami nuo gruodžio 10 dienos iki kitų metų sausio 10 dienos Panevėžio miesto dailės galerijoje, Keramikos paviljone.

Vienas iš daugiabučio pasiūlymų.

Recenzuos projektus

Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis naujienų portalui JP paaiškino, kaip bus vertinami pateikti projektai.

„Kompetentinga ekspertų komisija vertins, recenzuos projektus ir priims sprendimą, kuris iš jų yra vertesnis arba, gali ir taip būti, netinka nė vienas. Komisiją sudaro Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas S. Glinskis, to paties skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Narkevičius, architektai Žymantas Lipskis, Elvyra Klimavičienė, Vidmantas Stankevičius, Gintautas Diržys“, – paaiškino S. Glinskis.

Vienas iš daugiabučio pasiūlymų.

Tikėjosi daugiau

Pasiteiravus, ar du darbai pateikti konkursui – gerai, ar tikėjosi jų daugiau, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas svarstė:

„Realiai, tikėjomės daugiau, bet, kai statybų kainos kyla, o pateiktos kainos yra tokios, kokios yra, tikėtis daugiau architektūrinių sprendimų negali. Pagal kainą tiek ir galėjome sulaukti. Teikiant projektus vadovaujamasi nustatytais įkainiais, kuriuos nustatė Aplinkos apsaugos ministerija. Tie įkainiai rekomendacinio pobūdžio, bet jais turime vadovautis. Kita vertus, nulemia ne kiekybė, bet kokybė. Jeigu pateikti darbai – kokybiški, pats geriausias ir bus išrinktas. Gerai, kad yra du darbai – bus galima palyginti“, – teigė S. Glinskis ir tvirtino, kad dabar negalėtų ir nenorėtų išskirti, kurio nors konkursui pateikto projektinio sprendimo.

S. Glinskis.

Vokus atplėš po vertinimo

Vyriausias miesto architektas sakė, kol kas negalįs pasakyti, iš kokio miesto, ir kokie architektai pateikė konkursui architektūrinius sprendimus.

„Kol nepriimtas sprendimas, kuris projektas tinkamas, pasakyti, kokia architektūros firma pateikė projektus konkursui. Konkursui vokai pateikti anoniminiai su kodais. Kai bus išrinktas laimėtojas arba nustatytas projektų eiliškumas, tuomet bus atplėšti vokai ir paaiškės, kas pateikė medžiagas konkursui. Šiaip, abu sprendiniai panašūs, nes sklypo dydis labai apriboja projektus“, – sako S. Glinskis.

S. Myškienė.

Butą nuomoja

Kad Panevėžyje trūksta taip vadinamųjų tarnybinių butų, sako ir Panevėžio bendruomenių rūmų vadovė Sandra Myškienė. Nors apie paskelbtą konkursą būsimo pastato Savanorių aikštėje 3A statyboms ji nieko nežinojo, bet pasakojo, su kokia situacija teko susidurti.

„Susiradome jauną specialistą iš Klaipėdos ir pasikvietėme dirbti Panevėžio bendruomenių rūmuose. Panevėžio miesto savivaldybėje yra nustatytos taisyklės, kad jaunam specialistui iš kito miesto suteikiamas būstas. Tam yra perkami butai, kad būtų galima suteikti juos jauniems specialistams. Tačiau mūsų specialistui nepavyko gauti būsto – jis jau 4 mėnesiai dirba kultūros įstaigoje, o butą nuomojasi“, – pasakojo S. Myškienė.

D. Vadluga.

Suteikia pagal prašymą

Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vedluga teigė, kad į Panevėžį dirbti atvykusiems jauniems specialistams būstas suteikiamas pagal pateiktą prašymą.

„Toks prašymas yra tenkinamas arba ne. Pateiktus prašymus vertina Taryba ir, priėmus sprendimą, butas paskiriamas. Šiaip miesto Savivaldybė perka socialinius būstus, bet kartais jie paverčiami ir Savivaldybės būstu, kuriame apgyvendinami atvykę specialistai į Panevėžį“, – trumpai paaiškino apie suteikiamus butus jauniems specialistams ir sakė, kad dar teks palaukti, kada Savanorių a. 3A bus pastatytas Savivaldybės būstas su administracinėmis patalpomis, nes tai – ateities planas.

Panevėžio miesto savivaldybės būsto su administracinėmis patalpomis pastato Savanorių a. 3A, Panevėžyje, atviram projekto konkursui pateikti du darbai. Su jais galite susipažinti čia.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nelaimės būstuose vis dar muša rekordus – pirmasis pusmetis iš gyventojų pareikalavo jau virš 11 milijonų eurų

confident-noyce

Butų pardavimai šoktelėjo Anykščiuose ir Birštone, kainos – Palangoje

confident-noyce

Apklausa: augant kainoms, trečdalis gyventojų linkę atidėti naujo būsto įsigijimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau