Panevėžio centre ardomas Gedimino bokštą primenantis statinys

Panevėžio centre ardomas Gedimino bokštą primenantis statinys

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, M. SLONIMSKIO nuotr.

Dešimtmečius Panevėžio centrinėje aikštėje stovėjęs ir Laisvės a. 1 pastatą, neva, puošęs bokštas – ardomas. Leidimą ardyti Gedimino bokštą primenantį statinį Panevėžio miesto savivaldybė išdavė dar rugsėjo mėnesį ir šiandien statinys pradėtas griauti. Jis bus išardytas iki šventinio laikotarpio – Kalėdų – pradžios.

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė naujienų portalui JP džiugiai informavo, kad Panevėžio centrinę dalį nepuošęs inkliuzas griaunamas.

„Iki nuostabios Kalėdų šventės jis turi būti panaikintas. Negaliu tiksliai pasakyti per kiek laiko jis bus išardytas – reikia dirbti atsargiai. Laisvės aikštės 1 pastatas – kultūros paveldas. Leidimas ardyti  privačiam asmeniui išduotas rugsėjo mėnesį, o griauti pradėtas dabar. Smagu, kad Laisvės aikštė tvarkoma ir naikinami netinkamai pastatyti priedai ant istorinių pastatų“, – džiaugėsi griovimo darbais architektė.

BIC

Kultūros paveldo departamento (KVAD) Panevėžio skyriaus vedėjas Arūnas Umbrasas pasakojo, kaip atsirado bokštas ant Laisvės a. 1 pastato.

„Tai buvo „Aukštaitijos radijo“ savininko Algio Šato iniciatyva. Anksčiau čia buvo įsikūrusi Panevėžio miesto savivaldybės radijo stotis. Buvo parengtas projektas tvarkyti pastato stogą. Rengiant stogo rekonstrukcijos dokumentus, buvo rastas eskizas, kuriame ant pastato stogo matyti suprojektuotas bokštas. Beje, keičiant stogo dangą buvo rastos konstrukcijos, kurios rodė, kad lyg ir buvo ruošiamasi įrengti bokštą. Kai buvo keičiama stogo danga ir buvo pastatytas bokštas“, – pasakojo paveldosaugininkas ir teigė, kad nors eskizas ir buvo, bet bokštas ant pastato stogo prieškario laikotarpyje taip ir nebuvo pastatytas.

Prieškario laikotarpyje ant Laisvės a. 1 pastato stogo bokšto nebuvo.

A. Umbrasas negalįs pasakyti, kada tiksliai buvo pastatytas bokštas ant pastato Laisvės a. 1 stogo.

„Kai pastatė, kilo sąmyšis, kad netinkamas statinys. Tačiau jis taip ir išstovėjo iki šių dienų, o dabar privačių asmenų iniciatyva – griaunamas“, – sakė KVAD Panevėžio skyriaus vadovas.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.