Panevėžio bibliotekos siūlo keliauti virtualiai

Panevėžio bibliotekos siūlo keliauti virtualiai

JP / PAVB nuotr.

Karantino metu galima įdomiai leisti laisvalaikį žaidžiant interaktyvius edukacinius žaidimus ir net neiškeliant kojos iš namų daug sužinoti apie Panevėžio kraštą. Tokią paslaugą siūlo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir kitos Panevėžio krašto bibliotekos, sukūrusios žaidimų, testų.

Vėliau keliaudami po įvairius rajonus galėsite gyvai pamatyti tuos objektus, su kuriais susipažinote virtualiai. Įgytos žinios apie krašto istoriją, kultūrą gal paskatins apsilankyti tokiose vietovėse, apie kurias iki šiol nežinojote ar žinojote labai mažai. Kai kurie žaidimai ir testai labai naudingi moksleiviams, nes pateikia daug naudingų faktų iš įvairių sričių. Faktinę informaciją paįvairina mitai, legendos. Pakeliauti galėsite ne tik po Panevėžio krašto vietoves, bet ir po bibliotekas.

Žaisdami įtraukiantį žaidimą „Pažink Panevėžio kraštą“, pasitikrinsite, ką žinote apie Panevėžio, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio ir Biržų krašto istoriją ir kultūrą. Šį žaidimą galima žaisti po vieną ir su draugais. Jis padės smagiai praleisti laiką šeimoje, nes skirtas įvairaus amžiaus žaidėjams.

BIC

Jei norite savarankiškai daugiau sužinoti apie istorines ir kultūrines šio krašto įdomybes – pasižvalgykite portale „Panevėžio kraštas virtualiai“. Ten rasite daug naudingų nuorodų, virtualių parodų, informaciją apie naujausias knygas, skaitmeninį krašto paveldą.

Apušotas, Sudramala, Viktorinė – tikrai ne kiekvienas atsakys, ar tai miestelis, kaimas, ar upė, ežeras. Žaisdami žaidimą „Panevėžio krašto vandens ir žemės vardai“, pasitikrinsite, kaip gerai žinote Panevėžio rajono gyvenamųjų vietovių ir vandens telkinių pavadinimus bei sužinosite dar negirdėtų. Senieji vietovardžiai – Lietuvos kultūros, istorijos ir kalbos vertybė. Deja, nuo sovietmečio iki šių laikų nunyko tūkstančiai istorinių vietovardžių, o  grėsmė išnykti yra iškilusi dar 4 000 Lietuvos kaimų ir viensėdžių vardų.

Panevėžys neįsivaizduojamas be legendinio režisieriaus Juozo Miltinio, jo mokinių ir Teatro, kurio ženklų galima rasti visame mieste. Turtingoje teatro istorijoje yra daug faktų, kurių nežinome ir kuriuos tikrai įdomu sužinoti. Žaidimas Juozas Miltinis ir jo teatro ženklai Panevėžyje“ leidžia pasinerti į slėpiningą pasaulį, paklaidžioti miesto gatvėmis ir atrasti daug netikėto pastatuose, susijusiuose su teatro istorija ir jos herojais. Įdomu, kad žaidimo rezultatus komentuoja personažas Volponė, kurį taip mėgo vaidinti pats J. Miltinis savo režisuotame spektaklyje „Sukčiaus testamentas“.

Literatūrinė interaktyvi programėlė „Kelionė į devintą stotį“  – galimybė susipažinti su išeiviais vaikų literatūros kūrėjais ir jų kūriniais. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su septyniomis Panevėžio regiono bibliotekomis pateikia klausimus apie žymiausius pasaulio lietuvius, rašančius vaikams.

Kartais net tikras panevėžietis gali suklysti, paklaustas, kur mieste yra saulės laikrodis arba koks pastatas yra aukščiausias. Atsakydami į  testo „Ar pažįsti Panevėžį?“ klausimus, pagilinsite savo žinias.

Ar esate girdėję žodžius činčiberynė ar gluosnagalvis? Atlikę testą „Kaip mūsų protėviai nenaudėlius vadino?“ sužinosite, kaip šiaurės panevėžiškių tarme vadinami neigiami asmenys ir papildysite savo žodyną.

Smagus ir informatyvus testas „Ką žinai apie Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės -Bitės viešąją biblioteką?“ padės pasitikrinti žinias apie šią įstaigą, turinčią turtingą istoriją, gražias erdves, solidų knygų fondą, rengiančią daugybę renginių.

Panevėžio regiono bibliotekos sukūrė interaktyvių žaidimų ir testų, kurie pateikia įdomios ir naudingos informacijos. Šiuo sudėtingu laikotarpiu tai – puikus būdas atsipalaiduoti ir pagilinti savo žinias.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka kviečia žaidime „Surask ir pažink Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus“ virtualiai keliauti po Pasvalio kraštą , grožėtis bažnyčiomis, dvarais, paminklais, sužinoti jų buvimo vietas. „Įdomybių testas apie Pasvalio kraštą“  – tikrai kietas riešutėlis net ir tiems, kurie mano gerai išmanantys istoriją ir kultūrą. Jame pristatomi įdomūs Pasvalio krašto atminties institucijose saugomi dokumentai ir faktai apie juos.

Daug vertingų žinių pateikia testas „Pažinkime Rokiškio krašto literatūrinio žodžio kūrėjus“, kurį sukūrė Rokiškio Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Daugeliui poetas Paulius Širvys asocijuojasi su lietuvišku beržu, bet ar visi žino, kad poetė Elena Mezginaitė, ilgus metus gyvenusi ir kūrusi Panevėžyje, yra gimusi Rokiškio rajone.

Smagią virtualią kelionę po Zarasų biblioteką siūlo dėlionės „Pokšt!“ autoriai. Sudėjus šią dėlionę, jausitės tarsi pabuvę moderniose bibliotekos erdvėse.

 Žaidimus ir testus rasite čia.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.