Panevėžio bibliotekoje prisimins garsųjį menininką J. Meką

Panevėžio bibliotekoje prisimins garsųjį menininką J. Meką

JP / BNS nuotr.

J. Mekas.

Pirmadienį, sausio 13 d., 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje kviečiame į Atminimo vakarą, skirtą pasaulinio garso lietuvių  menininkui, filmų kūrėjui, poetui Jonui Mekui. Jo poeziją skaitys ir aukštaitiškas dainas dainuos aktorė Olita Dautartaitė.

Amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu vadinamas filmų kūrėjas gyveno Niujorke. Jonas Mekas gimė 1922 metais Lietuvoje, Semeniškiuose. Baigė Biržų gimnaziją. Karo metais pasitraukė į Vakarus. 1949 m. menininkas atvyko į Niujorką ir šiame mieste gyveno iki pat mirties, 2019-ųjų.

J. Mekas bičiuliavosi su Yoko Ono, Džonu Lenonu, Jurgiu Mačiūnu, Salvadoru Dali, Alenu Ginsbergu, Džeku Keruaku, Andy Warholu ir daugeliu kitų garsių menininkų. Visi jie – įvairių meno sričių atstovai, savo kūryba sužavėję pasaulį.

BIC

70 metų gyvenęs Niujorke menininkas visą laiką ilgėjosi Lietuvos, gimtųjų Semeniškių, Biržų krašto. Jo  ryšys su gimtine niekad nenutrūko. Dažnai čia atvykdavo, dalyvaudavo įvairiuose renginiuose. Už savo veiklą buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju  kryžiumi. 2007 m. Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus J. Mekui suteikė Lietuvos pilietybę išimties tvarka.

Pasaulinio garso menininkas Jonas Mekas savo ir  brolio Adolfo archyvus perdavė Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio bibliotekai, kuri turi sumanymą įsteigti  menininko palikimo studijų centrą.

Renginys Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje rengiamas kartu su Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio biblioteka. Jį remia Biržų rajono savivaldybė.

Įdomu, kad J. Meko kūrybą pristatys ilgametė Šiaulių dramos teatro aktorė, sukūrusi ne vieną įsimintiną vaidmenį ir Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre, Olita Dautartaitė. Aktorė yra aukštaičių krašto kultūros žinovė, nuostabi dainininkė, kuri dainomis perteikia ne vieno šio krašto kūrėjo asmenybę ir pačios Aukštaitijos savitumą, bendrumus ir skirtybes.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.