Panevėžio bendruomeniniai šeimos namai siūlo naują nemokamą paslaugą

Panevėžio bendruomeniniai šeimos namai siūlo naują nemokamą paslaugą

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto bendruomeniniai šeimos namai (BŠN) pradėjo teikti asmeninio asistento paslaugas.

„Atsižvelgus į konkrečius žmogaus poreikius namie ir viešojoje aplinkoje jam bus teikiama individuali pagalba (palydint ir komunikuojant), kuri padės labiau integruotis į bendruomenę, skatins kasdieniam gyvenimui būtiną savarankiškumą. Asmeninio asistento paslauga nemokamai bus teikiama apie metus – iki 4 valandų per parą septynias dienas per savaitę“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus poskyrio vedėja, BŠN projekto vadovė Rasa Urbonavičienė.

Asmeninio asistento paslauga gali naudotis vyresni kaip 16 metų panevėžiečiai, kuriems nustatyta fizinė (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ar kompleksinė negalia, ribojanti jų veiklą, gebėjimą orientuotis, judėti, dirbti, savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą.

BIC

Prašymus gauti asmeninio asistento pagalbą priima Socialinių reikalų skyrius (115 kab.). Ateidami turėkite asmens tapatybės dokumentą, neįgalumo ar darbingumo lygio pažymą, dokumentus, kurie pagrindžia teisę gauti šias paslaugas tam tikra apimtimi (pavyzdžiui, moksleivio ar studento pažymėjimo kopija, darbdavio pažyma).

Daugiau informacijos – Socialinių reikalų skyriaus tel. 501 273, Bendruomeninių šeimos namų tel. +370 674 24210.

Asmeninio asistento paslaugos siūlomos Savivaldybei įgyvendinant ES finansuojamą BŠN kūrimo projektą. Tam gauta per 619 tūkst. Eur. Planuota, kad vykdant projektą per 3 metus kompleksines paslaugas gaus apie 680 asmenų (šeimų). Tačiau šis skaičius viršytas jau dabar – įpusėjus projektą pasiekė 1500.

BŠN buvo planuotas iki 2021 m., tačiau yra galimybė projektą pratęsti metams – iki 2022 m.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.