13 C
Panevėžys
Penktadienis, 14 gegužės, 2021

Panevėžio baseinui ir menų centrui – finansavimas iš valstybės investicijų programos

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMMVYDAS ANČEREVIČIUS, PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ
Daugiafunkcinio sporto ir sveikatos centro „Aukštaitija“ rekonstravimui, įrengiant olimpinį 50 m baseiną, per porą metų bus skirta 1,4 mln. eurų.

Panevėžį pasiekė gera žinia iš Vilniaus – bus finansuojami du Aukštaitijos sostinėje įgyvendinami du projektai ir per 2022–2023 metus iš valstybės investicijų programos (VIP) bus skirtas beveik 6,4 mln. eurų finansavimas.

Projektui Stasio Eidrigevičiaus menų centrui (SEMC) iš VIP 2022 metams patvirtinta 3,147 mln. eurų, o 2023 metams – 1,831 mln. eurų. Iš viso per porą metų Panevėžį pasieks 4,978 mln. eurų.

Projektui Panevėžio daugiafunkcinio sporto ir sveikatos centro „Aukštaitija“ rekonstravimas 2022 metams patvirtinta 700 tūkst. eurų ir tiek pat 2023 metais. Po rekonstravimo darbų „Aukštaitijoje“ atsiras 50 metrų olimpinis baseinas.

Pinigai statyboms

SEMC projekto vadovė Vita Bubliauskaitė paaiškino, kad šis projektas planuojamas finansuoti Europos Sąjungos struktūrinio fondo, Savivaldybės biudžeto ir VIP lėšomis.

„Lėšas, kurios bus gautos 2022–2023 metais, planuojama panaudoti SEMC statyboms ir įrangai pirkti. Šis projektas finansuojamas „Europos regioninės plėtros fondo lėšomis“. Įgyvendinus projektą Panevėžyje atsiras naujos kartos muziejus, šiuolaikinio meno, kultūrinio dialogo, kūrybinių industrijų ir edukacijų erdvė“, – sakė V. Bubliauskaitė.

Rekonstruoto kino centro „Garsas“ pastate kuriamo muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys pasaulinio garso menininko, multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija.

Du etapai

Rekonstruoto kino centro „Garsas“ pastate kuriamo muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys pasaulinio garso menininko, multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Taip pat bus pristatomi atrinkti Panevėžyje vykstančiose meno bienalėse, simpoziumuose sukurti profesionaliojo meno kūriniai.

SEMC – vienas svarbiausių šio laikmečio regiono kultūros projektų. Tikimasi, kad jis taps Panevėžio reprezentaciniu simboliu, miesto prekės ženklu.

Pastato projekto autoriai – MB „Syrusas“ „IMPLMNT architects“ komanda – Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė ir Ričardas Bertašius. SEMC projektą numatyta įgyvendinti 2 etapais.

Daugiafunkcinio sporto ir sveikatos centro „Aukštaitija“ rekonstravimui, įrengiant olimpinį 50 m baseiną, per porą metų bus skirta 1,4 mln. eurų.

Pradės šiais metais

Antrajam projektui – daugiafunkcinio sporto ir sveikatos centro „Aukštaitija“ rekonstravimui, įrengiant olimpinį 50 m baseiną, per porą metų bus skirta 1,4 mln. eurų.

Panevėžio savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis aiškino, kad, gavus finansavimą, bus skelbiamas viešas konkursas statybų rangovui surasti.

J. Jasiukaitis.

„Kadangi studijos „Heimos“ parengtas projektas praeis ekspertizės procedūrą, bus galima skelbti konkursą statybos rangovo paieškai. Beje, planuojame pradėti rekonstrukcija jau šiais metais. Dalis rūmų priestato bus griaunama ir 50 metrų baseinas su 10 takelių, žiūrovų tribūnomis ir reikalingomis patalpomis atsiras tarp sporto rūmų pastato ir ledo arenos. Kiek tiksliai reikės lėšų „Aukštaitijos“ pastato rekonstrukcijai – baseino statybai, paaiškės atsiradus rangovui. Preliminariai šiam projektui reikės apie 15 mln. eurų. Į šią sumą įskaičiuotas ir Savivaldybės indelis – 35 proc. nuo pagrindinės sumos. Tai bus apie 5,2 mln. eurų. Likusi finansavimo suma – VIP lėšos“, – skaičiavo pinigus J. Jasiukaitis.

Panevėžio miesto savivaldybė siekia, kad mieste atsirastų modernus, FINA reikalavimus atitinkantis baseinas. Jame galėtų treniruotis ir profesionalūs plaukikai, ir leisti laisvalaikį panevėžiečiai, miesto svečiai.

D. Labanavičius.

Lėšas nuėmė nuo kito projekto

Seimo narys Deividas Labanavičius naujienų portalui JP paaiškino, iš kur atsirado lėšos SEMC projekto įgyvendinimui.

„Labai smagu, kad lėšos projektams sugrįžo į Panevėžį. SEMC projektui VIP lėšos buvo numatytos, bet pernai, Vyriausybės nutarimu, jos buvo išbrauktos iš VIP programos. Kadangi SEMC projektas pajudėjo iš „mirties“ taško , VIP lėšos grąžintos jo įgyvendinimui. Lėšos buvo nuimtos nuo projekto, kuris vykdomas Vilniuje. Turėjo būti statoma Nacionalinė koncertų salė „Tautos namai“. Šio projekto įgyvendinimas vėluoja, todėl pinigai paskirti Panevėžiui“, – pasidžiaugė politikas ir teigė, kad ateityje šiems projektams bus ir toliau skiriamas finansavimas.


1 komentarai

Gintas 2021-04-17 12:32 at 12:32

Super😀👍

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Naująją „Garso“ kino salę panevėžiečiai įvertins po dviejų mėnesių

confident-noyce

Panevėžyje skelbiamas konkursas naujo baseino statyboms

confident-noyce

Panevėžys ruošiasi įrengti modernų baseiną

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau