-2.1 C
Panevėžys
Pirmadienis, 28 lapkričio, 2022

Panevėžio autobusų parko planuose – didesnės bilietų kainos

Panevėžio autobusų parkas, vadovaujantis šalyje galiojančiais įstatymais, kartą metuose turi teisę siūlyti Panevėžio miesto savivaldybei nustatyti naujas keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio susisiekimo maršrutais autobusų bilietų kainas. Siūloma vienkartinio bilieto kainą padidinti nuo 0,52 euro iki 0,56 euro.

Kadangi keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio susisiekimo maršrutais konkrečius tarifų dydžius nustato savivaldybių tarybos, šiuo metu Panevėžio savivaldybės tarybos komitetai svarsto, ar reikia padidinti autobusų bilietų kainas.

Parengtame sprendimo projekte siūloma vietinio susisiekimo maršrutais tarifų dydžių nekeisti – palikti galiojančias kainas.

Turi teisę siūlyti

Panevėžio autobusų parko direktorius Rimantas Petukauskas naujienų portalui JP aiškino, kodėl reikia didinti autobusų bilietų kainas.

„Visų pirma, paskutinį kartą bilietų kainos buvo keistos 2011 metais. Tuomet kainos galiojo litais, o pasikeitus valiutai, jos buvo pakeistos eurais. Kadangi turime teisę kartą metuose siūlyti Savivaldybei keisti bilietų kainas, tą ir darome. Nors pats nesu už bilietų kainų didinimą. Geriau jau keleivių skaičius didėtų“, – kalbėjo apie bilietų kainų pokyčius R. Petukauskas.

R. Petukauskas.

Sprendimo projektą žino

Pasiteiravus, kodėl siūloma Savivaldybei didinti bilietų kainas miesto maršrutiniuose autobusuose, įmonės vadovas R. Petukauskas sakė:

„Paskaičiuotos ūkinės veiklos sąnaudos per šių metų 9 mėnesius. Jos didėjo. Nors kitiems metams įmonės pajamos planuojamos panašios į šiųmetes, bet dėl sąnaudų pasikeitimo 2018 metais planuojamas 414 tūkst. eurų nuostolis. Kita vertus, už nuostolingus bilietus Savivaldybė skiria dotacija, bet ji – dalinė ir nepadengia visų patiriamų nuostolių. Kaip jau sakiau, nesu už bilietų kainų didinimą, bet keičiasi kainos kitose sferose. Tie pokyčiai verčia galvoti ir apie bilietų kainų keitimą. Tačiau žinau, kad parengtas sprendimo projektas – nedidinti bilietų kainas vietos miesto autobusų maršrutuose.“

Siūloma nekeisti

Panevėžio savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę pradėjo svarstyti, ar reikia padidinti autobusų bilietų kainas miesto maršrutuose.

Sprendimo projekto aiškinamajame rašte rašoma, kada įsigaliojo dabartinės autobusų bilietų kainos. Jos buvo patvirtintos 2011 metais gruodžio 15 d. Savivaldybės tarybos posėdyje, o įsigaliojo nuo 2012 m. sausio 1 d.

Pagal parengtą sprendimo projektą – vietinio susisiekimo maršrutais tarifų dydžių – siūloma nekeisti.

Tokį siūlymą pateikė Panevėžio keleivinio transporto organizavimo komisija. Komisija apsvarstė lapkričio 29 dienos posėdyje bendrovės Panevėžio autobusų parkas prašymą ir pateiktus dokumentus. Išanalizavo pateiktas ataskaitas ir peržiūrėjo tarifų dydžius ir rekomendavo Panevėžio miesto savivaldybės administracijai teikti Savivaldybės tarybai sprendimo projektą nekeisti nustatytų keleivių vežimo patvirtintais miesto autobusų maršrutais tarifų dydžių.

[quote_box_center] Bilietų kainos kituose miestuose

Vilniuje, kaina perkant pas vairuotoją – euras, o perkant kitur – 0,65 euro.

Kaune, kaina perkant pas vairuotoją – euras, o perkant kitur – 0,70 euro.

Klaipėdoje, kaina perkant pas vairuotoją – 0,80 euro, o perkant kitur – 0,70 euro.

Šiauliuose, kaina perkant pas vairuotoją – euras, o perkant kitur – 0,49 euro. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Keičiasi Panevėžio miesto autobusų eismas

confident-noyce

Artėjant Vėlinėms Vilniuje bus ribojamas eismas prie kapinių

confident-noyce

Panevėžyje laikinai keičiasi autobusų eismas 4-uoju ir 10-uoju A maršrutais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau