19.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 23 rugsėjo, 2023

Panevėžio atviras jaunimo centras įgyvendino projektą

AutoriusJPFotoPAJC

Balandžio pabaigoje Panevėžio atviras jaunimo centras (PAJC) pakvietė 20 mažiau galimybių turinčių jaunuolių į intensyvų ugdymosi savaitgalį „Aš – asmenybė iš Nevėžio krašto“. 

Šio projekto tikslas – stiprinti jaunuolių emocinę sveikatą, įtraukti juos į intensyvų gimtojo krašto, kaip asmenybės vertybinio pagrindo, pažinimo bei emocinio intelekto, socialinių bei bendruomeniškumo kompetencijų ugdymo procesą.

Projektas buvo skirtas mažiau galimybių turintiems 14-29 m. amžiaus žmonėms, kurie kasdien patiria psichoemocinių, socialinių sunkumų. Šiandien į PAJC tokių ateinančių jaunuolių — ne mažiau nei 95 proc. Jie intensyviai tyrinėja savo tapatumą, ieško autoritetų.

Projektas „Aš — asmenybė iš Nevėžio krašto“ buvo vykdomas Panevėžio apylinkėse, šalia Nevėžio. Projekto dalyviai turėjo progą susipažinti su istoriniais, kultūriniais bei gamtiniais vietovės objektais, šių objektų reikšme ir įtaka šiandieninei krašto bendruomenei, stiprinti aukštaitišką savimonę. Jaunuoliai tris dienas praleido užmiesčio sodyboje Krekenavos regioniniame parke, šalia Nevėžio.

Čia vyko patirtiniai mokymai, viena diena buvo skirta žygiui palei Nevėžį, aplankant upės senslėnio gamtos vertybes, istorinius objektus. Projekto dalyviai įsitraukė į patirtines kūrybines, žaidybines, terapines, simuliacines veiklas intensyviai savižinai, kuri yra geros emocinės sveikatos pagrindas. Šiose veiklose buvo taikoma refleksija, užtikrinanti informacijos įsisavinimą, sąmoningą patirties priėmimą bei išmoktos praktikos taikymą ateityje.

Dalyviams buvo leidžiama saugiai klysti, klaidas analizuoti ir iš jų mokytis, suprasti kiekvienos patirties emocinį faktorių, jo reikšmę psichoemocinei būsenai, kviečiama ir mokoma kūrybiškai spręsti simuliaciniu būdu sukurtą problematiką ir kt.. Veiklų metu jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su emocinių būsenų įvairove, suprasti dominuojančias emocijas, mokytis jas valdyti, nukreipti tinkama linkme, įsivertinti asmenybinį potencialą, suprasti savo elgesio bei mąstymo modelius, įsivertinti savivertę, susikurti strategiją jos auginimui.

Žygis ir veiklos gamtoje leido jaunuoliams sustiprinti grupinės bendrystės, pagrįstos empatija, kantrybe, atsakomybe už savo mintis ir jausmus, modelį, patirti socialinių vaidmenų įvairovę, juos išbandyti.

Apibendrinant kelionės bei pėsčiųjų žygio metu aplankytus objektus, jaunuoliai buvo pakviesti į kūrybinę veiklą — buvo prašoma sukurti kelių Nevėžio krašto genčių prototipus bei jų identifikacinius elementus. Taip jaunuoliai įsigilino į gimtojo krašto – Aukštaitijos – vertybinį turinį.

Projektas finansuotas Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio savivaldybė paskirstė lėšas bendruomeninių organizacijų projektams

confident-noyce

Panevėžio savivaldybė paskirstė lėšas jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų iniciatyvoms

confident-noyce

Pažangiausioms klasėms – Panevėžio Rotary piniginės premijos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau