Panevėžio atvirame jaunimo centre – paskaita apie istorinę Lietuvos žydų kultūrą

Panevėžio atvirame jaunimo centre – paskaita apie istorinę Lietuvos žydų kultūrą

JP / JP nuotr.

Lapkričio 30 d. 18 val. Panevėžio atvirame jaunimo centre Vilniaus žydų viešoji biblioteka kviečia į renginį. Bus skaitoma paskaita, diskutuojama apie istorinę Lietuvos žydų kultūrą, klausomasi muzikos.

Lietuvoje gyvenusių ir kūrusių žydų bendruomenių įnašo ne tik į valstybės kūrimą, bet ir kultūrinio tapatumo formavimą nagrinėjimas ilgą laiką vyko platesnei publikai dažnai neprieinamuose moksliniuose diskursuose, o aktyvus, veiklus pažinimas daugiausia telkėsi Lietuvos didmiesčiuose. Būtent šiam pokyčiui paspartinti ir skirtas būsimas renginys.

Apsilankiusiųjų lauks pranešimai apie žydų kultūrą Lietuvoje ir litvakų kasdienybę, išskirtinės programos žydų muzikos koncertas.

BIC

Projektą „Žydų kultūros ir istorijos horizontai Lietuvos regionuose“ kartu su partneriais vykdo Vilniaus žydų viešosios bibliotekos labdaros ir paramos fondas. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros fondo.

 Renginio programa

18-18.15 val. Muzikinė įžanga: pasirodo muzikantas Borisas Kirzneris (smuikas) ir Michailas Jablonskis (gitara, vokalas).

18.15-18.30 val. pranešimas: Žilvinas Beliauskas. Žydiškoji kultūra Vilniuje ir Lietuvoje (Vilniaus žydų viešosios bibliotekos vedėjas).

18.30-18.45 val. Muzika: B. Kirznerio ir M. Jablonskio pasirodymas.

18.45-19.15 val. Paskaita: Akvilė Naudžiūnienė. „Litvakų kasdienybės spalvos“ (Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė, lektorė).

19.15-19.30 val. Muzikinis renginio uždarymas: B. Kirzneris ir M. Jablonskis.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.