Panevėžio architektai ragina politikus nestabdyti miesto atsinaujinimo

Lietuvos architektų sąjungos Panevėžio skyriaus Architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos nariai vėlų trečiadienio vakarą išplatino pareiškimą, skirtą Panevėžio miesto žmonėms bei Panevėžio miesto tarybos nariams.

Jame architektai teigia, jog miesto gyventojai sunerimę stebi vėl iš naujo eskaluojamą visiems panevėžiečiams aktualią ir skaudžią temą – autobusų stoties ir gretimų teritorijų sutvarkymo projektą.

Tiesos neatitinkanti informacija

Kaip rašoma pareiškime, šių metų birželio 26 d. viešojoje erdvėje pasirodė straipsnis „Dėl autobusų stoties prabilo ir architektai“.

„Atsakingai pareiškiame, kad tai tiesos neatitinkanti informacija. Antraštė yra klaidinanti. Straipsnyje išsakytos mintys yra tik vieno architekto. Primename, kad Lietuvos Architektų sąjungos Panevėžio skyriaus Architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje 2016 m. rugsėjo 8 d. buvo svarstyta „Panevėžio autobusų stoties ir gretimų teritorijų sutvarkymo koncepcija“ ir dauguma svarstyme dalyvavusių AUET narių jai pritarė. 2018 m. kovo 20 d. buvo svarstytas „Autobusų stoties teritorijos detalusis planas“. AUE Tarybos nariai pritarė pateiktiems autobusų stoties teritorijos detaliojo plano sprendiniams“, – rašoma architektų išplatintame pareiškime.

[quote_box_center] Lietuvos architektų sąjungos Panevėžio skyriaus Architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos pareiškimas [/quote_box_center]

Svarbūs miestui sprendimai

Panevėžio architektai teigia, jog tai labai svarbūs miestui sprendimai ir kviečia miesto politikus nestabdyti miesto atsinaujinimo.

Beje, kaip tik šiandien Panevėžio miesto taryboje ir bus svarstomas klausimas Panevėžio miesto autobusų stoties. Jame Tarybos nariai spręs, ar pritarti autobusų stoties atsinaujinimui.

Taryba taip pat ketina priimti sprendimus dėl senojo autobusų stoties pastato pritaikymo komercinei ir bendruomenių veiklai, ketina steigti viešąją įstaigą Panevėžio keleivinis transportas ir taip žengti žingsnį įsileidžiant privačius vežėjus į miesto viešąjį transportą.

Kelia susirūpinimą

Opozicijai susirūpinimą kelia planai atsisakius senosios stoties statyti naują pastatą bei su tuo susiję sprendimai. Šių metų sausį Panevėžio politikai pritarė sutarties su bendrovės „Baltisches haus“ investicijų projektui, pagal jį bendrovė, investavusi iki 700 tūkst. eurų į naujos stoties statybas, įgytų prie stoties esančią automobilių stovėjimo aikštelę, be aukciono valdytų aikštelės sklypą, jai būtų teikiama pirmenybė sklypą įsigyjant.

Statybas ir projektavimą vykdytų bendra „Baltisches haus“ ir „Panevėžio autobusų parko“ įmonė, po statybų stotis ir sklypas liktų savivaldybei, aikštelė ir jos sklypas – investuotojui.

A. Varna.

Užkliuvo projektas

Sutarties projektas kliuvo ir Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorams. Administracijos direktoriui atsiųstas įspėjimas, kad vykdant investuotojų atranką ir viešai neinformavus, jog jis galės įgyti automobilių stovėjimo aikštelę, pažeisti „konstituciniai sąžiningos konkurencijos imperatyvai“. Įspėjama, kad sutartis, jei ji būtų pasirašyta, pažeistų teisės aktus.

Savo ruožtu vicemeras Aleksas Varna BNS sakė, kad įvertinus įspėjimus, kol kas apsiribojama senosios stoties klausimu, kur verslininkai nedalyvauja. Atnaujinus pastatą, stoties administracija keltųsi į laikinas patalpas.

Steigiama viešoji įstaiga

Tuo metu nauja viešoji įstaiga Panevėžio keleivinis transportas, anot A. Varnos, steigiama siekiant sudaryti galimybę dalyvauti maršrutų konkursuose privatiems vežėjams. Įstaiga rūpintųsi maršrutais, bilietais, infrastruktūra ir kitais klausimais, bet ne pačiu viešuoju transportu.

„Įstaigos veikloje galės dalyvauti visos regiono savivaldybės: Panevėžio miesto ir rajono, Rokiškio, Kupiškio, Pasvalio ir Biržų. Jos galės būti dalininkėmis, mes turėsime organizuoti visą transportą, kad jis būtų patogus žmonėms visame regione“, – tikino vicemeras.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jurbarko autobusų stotis bus atnaujinta už 1,7 mln. eurų

confident-noyce

Tragiška nelaimė Panevėžyje: autobusas mirtinai partrenkė žmogų

confident-noyce

Autobusų stoties neturintis Visaginas planuoja jos statybas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau