Panevėžio apylinkės teismas neleido pagerinti sąlygų kalinčiai už savo vaikų nužudymą atnaujinta

Panevėžio apylinkės teismas neleido pagerinti sąlygų kalinčiai už savo vaikų nužudymą atnaujinta

JP / JP, DELFI nuotr.

Panevėžio apylinkės teismas atmetė Panevėžio pataisos namų teikimą dėl iki gyvos galvos nuteistos A. Svirbutavičienės perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus tęsti bausmės atlikimo.

Panevėžio apylinkės teismas atmetė Panevėžio pataisos namų teikimą dėl iki gyvos galvos nuteistos Almos Svirbutavičienės perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus tęsti bausmės atlikimo.

Pagal Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodeksą nuteistieji laisvės atėmimo bausme iki gyvos galvos bausmę atlieka kalėjimuose. Atlikę 10 metų laisvės atėmimo bausmės nuteistieji, atsižvelgiant į jų elgesį, saugumo reikalavimus, kalėjimo administracijos teikimu bei apylinkės teismo nutartimi gali būti perkelti į pataisos namus tęsti bausmės atlikimą.

„Teismas pažymi, kad nors nuteistosios A. Svirbutavičienės elgesys vertinamas teigiamai, ji dalyvauja įvairiose elgesio pataisos ir socialinės reabilitacijos programose, tačiau įvykdytas nusikaltimas prieš savo šeimos narius – vaikus yra labai sunkus. Todėl šiuo metu jos perkėlimas į švelnesnes sąlygas – pataisos namų režimą būtų neproporcingas sprendimas“, – teigia bylą nagrinėjęs teisėjas Vytautas Krikščiūnas.

BIC

Prokurorė, išnagrinėjusi nuteistosios asmens bylą, taip pat nepritarė 12 metų kalinčios A. Svirbutavičienės perkėlimui į pataisos namus.

Teismas mano, kad šiuo atveju pirmenybė yra teikiama būtent visuomenės ir valstybės saugumui, žmogaus teisių į sveikatą ir gyvybę gynimui, o ne nuteistųjų reiškiamiems pageidavimais dėl bausmės atlikimo sąlygų sušvelninimo.

Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.