Panevėžio apskrityje pajamas jau deklaravo kas trečias smulkusis verslininkas

Panevėžio apskrityje pajamas jau deklaravo kas trečias smulkusis verslininkas

JP / JP nuotr.

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad pajamas iš individualios veiklos už 2018 metus jau deklaravo 4,6 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų. Deklaracijas iki gegužės 2 dienos už minėtą laikotarpį dar turi pateikti beveik 15,9 tūkst. savarankiškai dirbusių gyventojų. Pastarieji raginami suskubti ir pasekti jau deklaravusiųjų pavyzdžiu.

Pasak Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorės Rasitos Žilinskienės, pateikti deklaracijas privalu net ir tuo atveju, jeigu gyventojas iš vykdomos individualios veiklos negavo pajamų – dar laukiama didžiosios dalies, apie 70 proc., pernai individualią veiklą (pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimus) vykdžiusių gyventojų pajamų deklaracijų.

„Mokesčių inspekcijos patirtis rodo, kad individualią veiklą vykdantiems gyventojams dažnai kyla klausimų pildant ir teikiant deklaracijas, todėl, nors iki deklaravimo termino pabaigos, gegužės 2 dienos, dar liko šiek tiek laiko, gyventojų prašome pajamų deklaravimo nepasilikti paskutinei dienai. Kai kuriems gyventojams prireikia tik minimalios mūsų konsultantų pagalbos, tačiau kitų situacijos specifinės ir jiems reikalingas detalesnis išaiškinimas“, – teigia R. Žilinskienė, primindama, kad siekdama palengvinti deklaravimo procesą individualią veiklą vykdantiems gyventojams, VMI šiemet sukūrė naują e. paslaugą — virtualų buhalterį i.APS.

BIC

Iki šiol individualią veiklą vykdantiems gyventojams VMI negalėjo pilnai užpildyti preliminariųjų deklaracijų, nes privalomus deklaruoti duomenis apie gautas individualios veiklos pajamas ir patirtas išlaidas turi tik patys gyventojai. Tiems, kurie naudos virtualųjį buhalterį i.APS, visa tai pasikeis jau 2020 m. Pagal i.APS vedamo Pajamų ir išlaidų žurnalo, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis, VMI jiems kitąmet užpildys preliminariąsias deklaracijas už 2019 metus, kurias patikrinus, ar duomenys teisingi, beliks tik pateikti.

Panevėžio AVMI duomenimis, nuo metų pradžios už 2018 metus Panevėžio apskrityje gauta apie 50 tūkst. pajamų ir 1,9 tūkst. turto deklaracijų, prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai – per 5 tūkst. Daugiau nei 29 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta 4,3 mln. eurų GPM permokų suma. Beveiki 11 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti 2,8 mln. eurų GPM.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.