-7 C
Panevėžys
Trečiadienis, 2 gruodžio, 2020

Panevėžio apskrityje gyventojai paramai skyrė per milijoną eurų

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoJP, FREEPIK.COM

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė, kad iš viso nuo 2019 m. sumokėtų mokesčių 470 tūkst. gyventojų paramai skyrė 20,1 mln. eurų. Didžiausia paramos dalis skirta organizacijoms ir paramos gavėjams – 470 tūkst. gyventojų jiems skyrė 18,5 mln. eurų. Politinės partijos sulauks 1,1 mln. paramos, profsąjungos ir jų susivienijimai – 547 tūkst. eurų.

Panevėžio apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė pristatė, kokia situacija su paramos skyrimu yra Panevėžio mieste ir rajone.

– Kiek paramos šiemet skirta iš viso Panevėžio apskrityje ir kiek iš jų – Panevėžio mieste bei rajone?

– Panevėžio apskrityje nuo pernai sumokėtų mokesčių per 32 tūkst. gyventojų paramai skyrė 1,04 mln. eurų, iš kurių politinėms partijoms skirti 46 tūkst. eurų, o profsąjungos ir jų susivienijimai sulauks 29 tūkst. eurų. Panevėžio mieste per 17 tūkst. gyventojų paramai skyrė 581 tūkst. eurų, iš kurių profesinėms sąjungoms tenka beveik 7 tūkst. eurų, o partijoms – 13 tūkst. eurų. Panevėžio rajone paramos gavėjams per 4 tūkst. gyventojų skyrė per 120 tūkst. eurų, iš kurių profesinėms sąjungoms atiteko 16 tūkst. eurų, o politinėms partijoms – 7,7 tūkst. eurų.

R. Žilinskienė.

– Kas iš paramos gavėjų Panevėžio mieste ir rajone sulaukė daugiausiai lėšų?

– Panevėžio miesto gyventojai daugiausiai paramos skyrė Labdaros ir paramos fondui „Rugutė“ – 97 tūkst. eurų, Panevėžio gyvūnų globos draugijai – 42 tūkst. eurų ir VŠĮ „Edmėja“ – 14 tūkst. eurų. Panevėžio rajone daugiausiai paramos, beveik 12 tūkst. eurų, skirta AB „Krekenavos agrofirma“ profesinei sąjungai. Beje, šį profsąjunga daugiausiai paramos sulaukė iš visų Panevėžio apskrities profesinių sąjungų. Toliau pagal gautą paramą rikiuojasi VšĮ Gyvūnų globos centras – 4,6 tūkst. eurų, Velžio gimnazija, Grigaliūnų šeimyna bei Kajos labdaros ir paramos fondas – kiekvienam iš šių trijų paramos gavėjų skirta per 3 tūkst. eurų.

– Kas iš partijų sulaukė daugiausiai paramos, kurią skyrė Panevėžio miesto ir rajono gyventojai?

– Panevėžio mieste: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 4,4 tūkst. eurų, Lietuvos socialdemokratų partija – beveik 3 tūkst. eurų ir Lietuvos liberalų sąjūdis – 1,5 tūkst. eurų. Panevėžio rajone: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 2,6 tūkst. eurų, Lietuvos socialdemokratų partija – 2,5 tūkst. eurų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – tūkstantis eurų.

– Šie skaičiai nėra galutiniai?

– Rodikliai nėra galutiniai. Ne visi paramos gavėjai yra pateikę Paramos gavimo ir panaudojimo metines ataskaitas. Tokiems Mano VMI naudotojams siunčiami pranešimai apie nepateiktas ataskaitas, kitus informacija pasiekia e. paštu ar skambučiu. Parama bus pervedama tik tada, kai bus pateiktos minėtos ataskaitos. Taip pat, dalies gyventojų teikti prašymai dar nėra patvirtinti, nes juos teikusių asmenų pajamų deklaracijose yra trūkumų, apie kuriuos jie buvo informuoti VMI pranešimu. Pašalinus trūkumus, deklaracijos bus pripažintos kaip teisingos ir prašymuose nurodyti paramos gavėjai sulauks skirtos paramos.

– Šiemet skirta paramos dalis procentais jau kitokia, nei ankstesniais metais?

– Primename, jog 2020 metams taikytos naujos paramos procentinės dalys. Paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, galima skirti iki 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio taksi įmonių vadovas ir buhalterės kaltinami išvengę 229 tūkst. eurų mokesčių

confident-noyce

Antradienį laikinai neveiks kai kurios VMI paslaugos

confident-noyce

Prezidentas: mokesčių pakeitimai turėtų įsigalioti po pusmečio

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau