Panevėžio apskrityje gauta mažiau pranešimų apie smurtą prieš vaikus

AutoriusJPFotoJP, FREEPIK.COM

Panevėžio apskrityje 2020 m. gauta 2795 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Daugiausia pranešimų gauta Panevėžio mieste – 883, mažiausiai – Rokiškio rajone – 319. Kituose apskrities rajonuose: Biržų – 392, Kupiškio – 410, Pasvalio – 374, Panevėžio rajone – 418 registruota pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus.

Lyginant su 2019 metais, kai apskrityje buvo registruota 2680 pranešimų, 2020 metais pranešimų skaičius nežymiai išaugo. Iš visų pernai gautų pranešimų, 1023 atvejais pranešimas nepasitvirtino ir priimtas sprendimas užbaigti jo nagrinėjimą, nevertinant vaiko situacijos. 170 atvejų metu pažeidimai nenustatyti vaiko situacijos vertinimo metu.

Lyginant su 2019 m., bendras visų formų smurtinių pažeidimų skaičius praėjusiais metais sumažėjo nuo 830 iki 465 atvejų.

Daugiausia pranešimų gauta apie galimus nesmurtinius vaiko teisių pažeidimus, kai mažametis paliekamas vienas ar su asmenimis, negalinčiais kuo tinkamai pasirūpinti; kai abu tėvai yra neblaivūs ir pan.

Praėjusiais metais Panevėžio apskrities vaiko teisių gynėjai 543 vaikams užtikrino saugią aplinką, kai buvo iškilusi grėsmė jų saugumui, sveikatai ar net gyvybei.  479 vaikams saugi aplinka buvo užtikrinta pas artimus emociniais ryšiais susijusius asmenis.

Panevėžio mieste 171 vaikui užtikrinta saugi aplinka, 150 apgyvendinti pas artimus emociniais ryšiais susijusius asmenis, atitinkamai Biržų rajone – 95/94, Rokiškio rajone 69/61, Kupiškio rajone 82/78, Pasvalio rajone 74/67, Panevėžio rajone 53/28.

Įvertinus, kad vaikui aplinka nesaugi, Vaiko teisių gynėjai pirmiausia ieško emociniais ryšiais susijusių asmenų – senelių, močiučių, dėdžių, tetų, kitų artimų giminaičių, draugų, kurie galėtų ir sutiktų pasirūpinti vaiku iki tėvai bus pajėgūs tą padaryti patys. Saugi aplinka vaikui gali būti užtikrinama ir namuose.

Dvi Panevėžio apskrityje dirbančios mobiliosios komandos, kurią sudaro – socialinis darbuotojas, psichologas ir specialistas, dirbantis su priklausomybių turinčiais asmenimis, – dirbo su 102 krizę išgyvenančiomis šeimomis. Mobiliųjų komandų specialistai apskrities šeimose apsilankė 867 kartus ir suteikė 8566 paslaugas.

75 asmenys, su kuriais dirbo mobilios komandos specialistai pripažino turintys priklausomybę psichoaktyvioms medžiagoms ir sutiko gydytis.

Ž. Ginaitė.

„Daugiausia pranešimų apie kylančias grėsmes vaikui sulaukėme iš policijos pareigūnų, socialines paslaugas teikiančių įstaigų, taip pat iš švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigų. Nuoširdų ačiū tariame kiekvienam, kuris nėra abejingas skriaudžiamam vaikui ar pastebi nerimą, baimę mažiausio visuomenės nario akyse. Džiugu, kad visuomenė keičiasi ir nepakantumas skriaudžiamam vaikui, negerovėms auga“, – sako Panevėžio apskrities Vaiko teisų apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vaiko teisių gynėja: vis dar yra vaikų, kurie nenori sugrįžti į savo namus

confident-noyce

Kauno rajone moteris peiliu sužalojo pareigūną

confident-noyce

Į ligoninę paguldytas prie parduotuvės Kėdainių rajone peiliu sužalotas vyras

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau