Panevėžio apskrityje beveik 700 gyventojų jau deklaravo 187 tūkst. eurų už parduotą...

Panevėžio apskrityje beveik 700 gyventojų jau deklaravo 187 tūkst. eurų už parduotą nekilnojamąjį turtą ar automobilį

JP / BNS nuotr.

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad beveik 700 Panevėžio apskrities gyventojų jau deklaravo 187 tūkst. mokėtino pajamų mokesčio už parduotą nekilnojamąjį turtą arba automobilį. Šiais metais pajamas deklaruoti reikia iki liepos 1 d. 

Panevėžio AVMI primena, kad pajamų deklaracijas privalu pateikti tiems gyventojams, kurie 2019 m. pardavė nekilnojamąjį turtą ar transporto priemonę. Tokiu atveju į biudžetą reikia sumokėti gyventojo pajamų mokesčio skirtumą, atsiradusį tarp pardavimo ir pirkimo kainos.

Ši sąlyga galioja, kai  nekilnojamas turtas buvo parduotas brangiau nei buvo įsigytas, neišlaikius jo nuosavybėje 10 metų, o transporto priemonės – 3 metus.

BIC

Pažymėtina, kad kai nuo nekilnojamojo turto įsigijimo iki pardavimo nepraėjo 10 metų, tai jį pardavus, gautas pelnas yra apmokestinamas 15 proc. arba 20 proc. GPM tarifu, priklausomai nuo to, ar pardavimo pajamos kartu su kitomis, gautomis ne iš darbo santykių, pajamomis viršijo 120 vidutinių darbo užmokesčių (136344 Eur) ar ne.

Tokios pačios apmokestinimo sąlygos taikomos pajamoms už parduotas transporto priemones, kurios neišlaikytos nuosavybėje 3 metus. Duomenis apie nekilnojamojo turto ir transporto priemonių pardavimus VMI gauna iš Registrų centro ir „Regitros“.

 Tačiau yra numatytos išimtys, kai pajamų mokesčio mokėti nereikia:  

jei nekilnojamas turtas ar transporto priemonė parduoti pigiau nei buvo pirkti (arba už tą pačią kainą);

kai nekilnojamas turtas išlaikytas nuosavybėje 10 metų ir daugiau, o transporto priemonė išlaikyta 3 m. ir daugiau;

kai parduotame būste pastaruosius 2 metus iki pardavimo buvo deklaruota gyventojo gyvenamoji vieta;

kai gyvenamoji vieta buvo deklaruota trumpiau negu 2 m., tačiau gautos būsto pardavimo pajamos per vienerius metus nuo būsto pardavimo yra panaudojamos kito gyvenamojo būsto įsigijimui, kuriame gyventojas deklaruoja gyvenamąją vietą.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.